Ieškoti

Dviejų veiksmų autentifikavimas: kas tai ir kodėl verta jį naudoti?

0 komentarų
Paskelbta: 2023-07-11 | Atnaujinta: 2023-08-09 | Parašė: Karolina | Užtruksite: 4 min.

21-as amžius – viskas tampa vis labiau ir labiau skaitmenizuota, dauguma paslaugų yra pasiekiamios per internetines paskyras, todėl jų apsauga darosi vis svarbesnė. Vienas iš veiksmingiausių būdų apsaugoti jautrią informaciją – įdiegti dviejų veiksnių autentifikavimą (2FA). Reikalaudami, kad naudotojai pateiktų dvi atskiras tapatybės nustatymo formas, 2FA gerokai padidina paskyros saugumą. Šiame straipsnyje apžvelgsime šešis pagrindinius atvejus, kai 2FA gali būti neįkainojama jūsų saugumo internete priemonė.

Kas yra Dviejų veiksnių autentifikavimas

Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) jūsų paskyroms internete suteikia papildomą apsaugos lygį reikalaudamas dviejų tipų tapatybės nustatymo: kažko, ką žinote įprastai (pvz., slaptažodžio), ir papildomo patvirtinimo naudojant kodą arba įrenginį. Populiariausi metodai yra autentifikavimo programėlės (pvz., „Google Authenticator”), SMS žinutėmis pagrįstas patvirtinimas, el. paštu siunčiami kodai ir aparatiniai žetonai. Įjungus 2FA, prisijungimo metu prašoma nurodyti ir slaptažodį, ir antrąjį veiksnį, taip padidinant saugumą ir užkertant kelią bet kokiai kitai neteisėtai prieigai.

Bankinės ir finansinės paslaugos

Tvarkant savo finansus labai svarbu užtikrinti saugumą. 2FA suteikia papildomą apsaugą jūsų banko sąskaitoms, investavimo platformoms ir kitoms finansinėms paslaugoms. Sujungus tai, ką žinote (pvz., slaptažodį), su tuo, ką turite (pvz., unikalų kodą, siunčiamą į jūsų telefoną), 2FA užtikrina, kad tik įgalioti asmenys gali pasiekti informaciją susijusią su Jūsų finansais. 

El. paštas ir kitos komunikacijos platformos

Jūsų el. pašto paskyros dažnai yra asmeninės ir konfidencialios informacijos lobynas. Čia 2FA yra puiki vieta. Į rutiną įvedus papildomą autentifikavimo etapą, specifiškai, užtikrinsite savo el. pašto konfidencialumą. Jis veikia kaip didžiulis skydas nuo mėginimų įsilaužti, užtikrindamas, kad jūsų laiškai išliktų konfidencialūs. Jei norite užtikrinti, kad jūsų el. pašto nepasiektų nepageidaujami laiškai, taip pat rekomenduojame įsigyti profesionalų el.pašto filtrą.

Socialinai tinklai

Socialinės medijos platformos jau tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, todėl ir jų saugumas yra itin svarbus. Įjungę 2FA apsaugosite savo socialinės žiniasklaidos profilius nuo bet kokios neleistinos prieigos. Papildomas saugumo lygmuo užkerta kelią įsilaužėlių bandymams skelbti kenkėjišką turinį, apsimesti jumis arba skleisti dezinformaciją. Tad užtikrinkite švarią reputaciją internete, įgalindami 2FA savo socialinių tinklų paskyrose.

Debesijos saugyklos ir failų dalijimosi paslaugos

Debesijos saugyklose, pavyzdžiui, „Dropbox” ar „Google Drive”, dažniausiai saugome vertingus dokumentus, nuotraukas ir kitus slaptus duomenis. Įjungę 2FA, sukursite papildomą barjerą, apsaugantį nuo neteisėtos prieigos. Net jei kas nors sužinotų ar atspėtų jūsų slaptažodį, be antrojo autentifikavimo veiksnio prieiga prie paskyros būtų neįmanoma.

Elektroninės prekybos platformos

Vis labiau populiarėjant apsipirkimui internetu, itin svarbu apsaugoti e. prekybos paskyras, kadangi jos dažniausiai siejamos su Jūsų banko duomenimis. Su 2FA gerokai sumažinsite riziką bet kokiai neleistinai prieigai prie jūsų mokėjimo duomenų, užsakymų istorijos ir asmeninės informacijos.

Įrankiai darbui ir produktyvumui

Profesinėje aplinkoje su darbo reikalais naudojamose platformose ir produktyvumo įrankiuose taip pat yra konfidencialios informacijos ir slaptų duomenų. 2FA padeda apsaugoti šias paskyras, apsaugant slaptus dokumentus, įmonės informaciją ir nuosavybę nuo neteisėtų prisijungimų.

Kaip aktyvuoti Dviejų veiksnių autentifikavimą IV panelėje

Jei norite aktyvuoti Dviejų veiksnių autentifikavimą savo IV paskyroje, turime džiugių naujienų! Tai padaryti yra labai paprasta. Viskas, ką jums reikia padaryti – prisijungti prie savo paskyros ir pagrindiniame puslapyje naviguoti į apačią kol išvysite langelį „Dviguba autorizacija”:

Paspaudus „Keisti” mygtuką, jums bus pristatyti visi dvigubos autorizacijos būdai, kur galėsite išsirinkti jums patogiausią būdą:

Priklausomai nuo pasirinkto būdo, jums bus pristatyti tolimesni žingsniai, kaip užbaigti dviejų veiksnių autentifikavimą.

Saugumas internete labai svarbus, todėl apsaugoti asmenines internetines paskyras – būtina. Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) – sumanus būdas užtikrinti didesnį konfidencialios informacijos saugumą. Dėka jo, įsilaužėliams daug sunkiau patekti į jūsų paskyras. Nesvarbu, ar naudojatės bankininkyste, el. paštu, socialiniais tinklais, ar su darbu susijusiais interneto šaltiniais. Tai – tarsi jūsų skydas internete.

Jei jums svarbu ne tik užtikrinti saugų, autentifikuotą prisijungimą, bet ir sekti ar jūsų el. pašto paskyros nebuvo nutekėjusios į nepageidaujamas duomenų bazes bei norite apsaugoti asmeninius duomenis nuo tolimesnio jų panaudojimo, rekomenduojame įsigyti asmens tapatybės apsaugos įrankį.

Pasirūpinkite savo saugumu jau šiandien!

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą