Automatinis duomenų bazės lentelių taisymas

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Serverio valdymo pultas DirectAdmin suteikia galimybę ne tik kurti/atsisiųsti/ištrinti duomenų bazę, tačiau ir atlikti kai kuriuos lentelių tvarkymo darbus. Šioje pamokoje aprašysime papildomas duomenų bazių valdymo funkcijas, kurias suteikia DirectAdmin serverio valdymo pultas.

1. Prisijunkite prie savo serverio valdymo pulto DirectAdmin;

  1. Prisijunkite prie klientų sistemos, adresu: https://klientams.iv.lt
  2. Paspauskite ant skilties "Paslaugos" ir pasirinkite savo svetainės talpinimo planą;
  3. Skiltyje "Valdymas" matysite vieną iš dviejų galimų mygtukų:
  • arba geltoną "Sukurti prisijungimą" - spauskite jį, kad sugeneruotumėte naują prisijungimo slaptažodį;
  • arba žalią "Serverio valdymo pultas" - jį paspaudus būsite automatiškai prijungti į valdymo pultą.

Jei nepamenate prisijungimo duomenų prie savo paskyros klientų sistemoje, pasinaudokite slaptažodžio priminimo funkcija http://klientams.iv.lt/remind.php ir naują slaptažodį atsisiųskite į savo kontaktinę el. pašto dėžutę.

2. Atsidariusiame puslapyje pasirinkite "MySQL valdymas" meniu punktą:

DB Pradinis directadmin langas.png


3. Užėję į "MySQL valdymas" skiltį matysite duomenų bazių lentelę ir žemiau jos esančius mygtukus Pataisyti, Patikrinti, Optimizuoti:

Pataisyti patikrinti optimizuoti.png

Žemiau pateikiame šių funkcijų aprašymus:

  • Pataisyti - patikrinamos pasirinktos duomenų bazės lentelės ir nustatoma ar yra lentelių su klaidomis. Jeigu klaidos aptinkamos, atliekamas automatinis jų ištaisymas. Prieš atliekant šį veiksmą sūlytume visų pirmą patikrinti duomenų bazę ir iš pateikto sąrašo nustatyti ar automatinis klaidų išvalymas nesugadins duomenų bazės. Šį veiksmą rekomenduojame atlikti kai dėl duomenų bazės klaidos svetainė yra neatvaizduojama arba atvaizduojama nekorektiškai.
  • Patikrinti - patikrinamos pasirinktos duomenų bazės lentelės ir nustatoma ar yra lentelių su klaidomis. Jeigu tokios aptinkamos - pateikiamas sąrašas šių lentelių. Šį veiksmą rekomenduojame atlikti prieš taisant duomenų bazę tam, kad būtų matomos lentelės, kurios bus koreguojamos. Jeigu būtų nurodoma, kad bus koreguojamos Jums ypač svarbios lentelės, rekomenduojame iš anksto peržiūrėti lentelę savarankiškai.
  • Optimizuoti - optimizuojamos pasirinktos duomenų bazės lentelės t.y. perindeksuojami duomenis lentelėse, defragmentuojami ir sumažinami per ilgą laiką išsipūtusių lentelių dydžiai bei išvalomi lentelių likučiai. Šį veiksmą rekomenduojame atlikti kai pastebime, kad duomenų bazė veikia lėtai arba kai ji užima pernelyg daug vietos.

Norint atlikti vieną iš nurodytų veiksmų reikia visų pirmą pažymėti konkrečią duomenų bazę stulpelyje Pasirinkti ir tada paspausti vieną iš šių mygtukų. Vienu metu gali būti atliekamas tik vienas iš šių veiksmų.