DUK domenai

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Dažniausiai užduodami klausimai apie domenus

Kas tai yra?

Kur rasti daugiau informacijos apie konkretų domeną?

Kiekvieno domeno pagrindines savybes, kainas, nuorodą į išsamesnius straipsnius rasite kainų puslapyje: iv.lt/kaina.html, tiesiog pasirinkite dominantį domeną.

Kas yra vardų serveriai (NS arba DNS)?

Tai yra būtina domeno dalis. Juose nurodoma kokiame serveryje veikia domeno paštas, kur veikia svetainė ir įvairūs subdomenai. Kaip pakeisti šiuos serverius rasite čia, o mūsų standartinius DNS serverius rasite čia.

Kaip pratęsti domenų galiojimą?

Sąskaita apmokėjimui išsiunčiama likus vienam mėnesiui iki paslaugos galiojimo pabaigos, tad svarbu, kad kontaktinė informacija būtų teisinga. Žinoma jei paslaugos buvo anuliuotos, jas galima atstatyti arba, nelaukiant sąskaitos, paslaugas galima pratęsti iš anksto.

Kaip UAB "Interneto Vizija" registruoja domenus?

Mes teikiame tarpininkavimo paslaugas tarp domeno Užsakovo ir centrinio domeno Registro registruojant, perkeliant ar pratęsiant domeną (interneto adresą). Domeno savininkas yra domeno užsakovas, o mes esame tik techninis kontaktas.

Kiek laiko domenas yra mano nuosavybė?

Dauguma domenų yra registruojami vienerių metų laikotarpiui. Nepratęsus domeno jis, daugeliu atveju, kuriam laikui patenka į karantino arba panašią būseną (priklauso nuo domeno registro), iš kurios jo neatstačius - atsilaisvina. Domenus galima iš anksto pratęsti ilgesniam laikotarpiui.

Ar galiu domeną persikelti iš kito tiekėjo?

Tokia galimybė yra - procedūra kiek skiriasi priklausomai nuo domeno galūnės, tad populiariausių domenų perkėlimo aprašymą rasite paspaudę čia..

Ar galiu domeną iškelti kitur?

Žinoma - domenas yra užsakovo nuosavybė, tad tai galima atlikti. Detalesnį procedūros aprašymą galite rasti paspaudę čia, svarbiausia tai, jog dauguma atvejų perkeliamas domenas turi būti veikiantis, t.y. nepasibaigęs.


Naudojimasis domenu

Pagrindiniai veiksmai su domenais

Mūsų klientų sistema leidžia atlikti visus pagrindinius veiksmus su domenais:

Kaip greitai domenai pradeda veikti?

Vos tik domenas užregistruojamas, jį galite pradėti naudoti, pvz. nukreipti į reikiamą serverį ar puslapį. Vienintelė problema ta, kad informacija apie naują domeną ir jo nukreipimus turi atsinaujinti daugybėje DNS serverių. Naujai užregistruotas domenas pradeda veikti per kelias valandas, retkarčiais tai gali trukti iki 24~48 valandų. Tai reiškia, kad ne visiems lankytojams svetainė pradės veikti vienu metu.

Ar aš galiu turėti daug domenų, nukreiptų į tą patį puslapį?

Taip, tokia galimybė yra - domenus pakaktų nukreipti į tą patį serverį, o jame domenus prijungti kaip sinonimus arba pointer'ius

Kaip peržiūrėti svetainę, prieš keičiant DNS arba IP adresą?

Tai galima atlikti dviem būdais: arba pasinaudokite tiesioginiu serverio adresu, arba koreguojant Jūsų kompiuterio Hosts failą.

Ar galiu domeną pratęsti keliems metams?

Taip, kaip ir kitas paslaugas, domeną galima pratęsti iš anksto ilgesniam laikotarpiui. Detalesnį procedūros aprašymą galite rasti paspaudę čia.