Lėčiau veikianti svetainė

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Jei pastebėjote, kad svetainė veikia lėčiau, rekomenduojame patikrinti, kokių svetainės dalių užkrovimas yra ilgesnis. Tai galima patikrinti trečiųjų šalių įrankiais, pvz.: "Pingdom"'. Šį įrankį galite pasiekti adresu:

https://tools.pingdom.com/


Atsidariusiame puslapyje, laukelyje "URL" reikėtų įvesti savo svetainės adresą bei spausti mygtuką "START TEST":

Screenshot 2016-08-17 16-37-59.png

Po kelių ar keliolikos sekundžių bus pateikti šio testo rezultatai.

Spartumo testo rezultatuose didžiausią dėmesį reikėtų skirti svetainės užsikrovimo laikui (angl. Load time), svetainės dydžiui (angl. Page size) ir svetainės atvaizdavimui reikalingų įvykdyti užklausų skaičiui (angl. Requests). Visi šie trys rodikliai yra tarpusavyje susiję, nes esant didesniam svetainės dydžiui ar didesniam skaičiui užklausų, akivaizdžiai pailgėja svetainės užkrovimo laikas:

Screenshot 2016-08-18 08-44-06.png


Lentelėje "Performance insights" pateikiamas tam tikrų puslapio dalių įvertinimas nuo F (blogiausias rezultatas) iki A (geriausiais rezultatas), bei patarimai, kaip optimizuoti problemines svetainės vietas. Pateiktame pavyzdyje blogai (atitinkami pažymiai F ir E) yra vertinamos dvi svetainės vietos. Tuomet atitinkamai siūloma arba sumažinti svetainėje naudojamų išorinių JavaScript'ų skaičių, arba juos sudėti į kaip galima mažiau failų. Kitas - pasiūlymas sumažinti puslapyje naudojamų peradresavimų skaičių:

Screenshot 2016-12-29 11-10-39.png


Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į dvi lenteles, esančias puslapio viduryje. Lentelėje "Content size by content type" pateikiama informacija, kokio tipo failai svetainėje užima daugiausiai vietos, o lentelėje "Requests by content type" pateikiama informacija, kokio tipo failams atvaizduoti įvykdoma daugiausiai užklausų:

Screenshot 2016-08-18 08-49-17.png


Puslapio paskutinėje skiltyje yra pateikiama išsami informacija su visomis puslapio atidarymo metu įvykdomomis užklausomis - lentelė "File requests". Šioje lentelėje yra pateikiamos visos užklausos, o kartu jos ir suskaidomos į veiksmus, kurie yra atliekami vykdant atitinkamą užklausą. Vykdomi veiksmai yra tokie:

  • DNS - laikas, per kurį naršyklė ieško ir suranda reikalingą DNS informaciją;
  • SSL - laikas, per kurį naršyklė įvykdo SSL pasisveikinimą (angl. SSL handshake);
  • Connect - laikas, per kurį naršyklė prisijungia prie serverio;
  • Send - laikas, per kurį naršyklė nusiunčia užklausą į serverį;
  • Wait - laikas, per kurį serveryje yra sugeneruojamas svetainės turinys;
  • Receive - laikas, per kurį serveris grąžina sugeneruotą svetainės turinį.

Screenshot 2016-08-18 08-51-29.png


Ši informacija gali padėti Jūsų svetainės kūrėjui/programuotojui nustatyti lėtesnio svetainės krovimo priežastis, atlikti atitinkamus pakeitimus ir optimizuoti svetainės darbą, pvz.: įdiegiant kešavimo modulį turinio valdymo sistemoje ar sumažinant reikalingų užklausų skaičių, optimizuojant svetainėje pateikiamą turinį.

Žinoma, panašių įrankių, kurių pagalba galite patikrinti svetainės veikimo spartą, yra ir daugiau, pvz.:

Visi šie įrankiai pateiktų tam tikrų rekomendacijų, kaip būtų galima pagerinti svetainės veikimą.