Lankytojų prieiga

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Naudodamiesi Dizaineriai.lt svetainės kūrimo įrankiu galite apriboti prieigą prie tam tikrų svetainės puslapių suteikiant galimybę matyti turinį tik registruotiems lankytojams ar lankytojų grupei. Kaip apriboti prieiga prie tam tikro svetainės turinio, rasite pamokoje apie prieigos nuostatas. Rekomenduojame visų pirma atlikti nuostatų korekcijas prieš kuriant naudotojus ar grupes. Šioje pamokoje pateiksime informaciją, kaip sukurti bei administruoti lankytojus ar jų grupes.

Naudotojų savarankiškas kūrimas

Svetainės lankytojai apsaugoto turinio puslapį gali sukurti savo naudotojo paskyrą Jūsų svetainėje, jeigu suteikiama ši galimybės prieigos nuostatose. Nepaisant to, ar suteikiate galimybę lankytojams patiems registruoti ar ne, bet kokiu atveju galite kurti naudotojus savarankiškai. Norint tai atlikti, meniu juostoje esančioje kairėje panelės pusėje pasirinkite punktą Nuostatos >> Lankytojų prieiga:

Screenshot from 2022-02-18 09-59-54.png


Dešinėje pusėje matysite pliuso simbolį su tekstu Pridėti mėlyname apskritime. Jį pasirinkus Jums bus pateikiami papildomi pasirinkimai Pridėti naudotoją arba Pridėti grupę. Pasirinkite Pridėti naudotoją:

Screenshot from 2022-02-18 10-05-42.png


Jums bus pateikiamas papildomas langas, kuriame galėsite įvesti naudotojo duomenis:

  • Kreipimosi forma - kairėje pusėje p. pasirinkimas reiškia, kad naudotojas yra vyras (ponas), dešinėje - moteris (ponia).
  • Pavadinimas - tai gali būti asmens pareigybė, statusas, išsilavimas ar pan. Šis laukelis nėra būtinas, todėl galite palikti tuščią.
  • Vardas - naudotojo vardas (būtinas laukelis).
  • Pavardė - naudotojo pavardė (būtinas laukelis).
  • El. paštas - naudotojo kontaktinė el. pašto dėžutė (būtinas laukelis).
  • Bendrovė - įmonė, kurioje dirba asmuo (nebūtinas laukelis).
  • Pastaba - papildoma pastaba apie naudotoją (nebūtinas laukelis).

Užpildę formą žemiau pasirinkite Kurti:

Screenshot from 2022-02-18 10-09-10.png


Sukūrus paskyrą galite pakviesti naudotoją prisijungti prie svetainės. Kvietimo laišką galite išsiųsti pasirinkę tris vertikalius taškus užvedę pelytę ant naudotojo eilutės:

Users4.png


Jeigu nuostatose nurodėte, kad siunčiamas laiškas būtų pateikiamas Jums prieš siunčiant, pasirinkus Kviesti Jums bus pateikiamas siunčiamo laiško tekstas, kurį galėsite personalizuoti ir tada išsiųsti. Kitu atveju laiškas su tekstu, kurį nurodėte nuostatose bus išsiunčiamas automatiškai. Išsiuntus laišką naudotojas gaus kvietimą prisiregistruoti su slaptažodžio generavimo nuoroda. Pasirinkus nuorodą bus pateikiamas langas, kuriame reikės įvesti savo paskyros slaptažodį naudojant 8-20 simbolių tarp kurių turi būti skaičių, raidžių ir specialiųjų simbolių (!,@,#,$,%,^,&,* ir pan.):

Users5.png


Naudotojui užbaigus registraciją turėsite galimybę koreguoti jo paskyrą, ištrinti bei pridėti į grupę. Naudotojų lentelės kairėje pusėje pažymėję kelis naudotojus galėsite daryti grupinius veiksmus - siųsti kvietimus, pridėti į grupę ar trinti paskyras. Tam, kad galima būti pridėti naudotoją į grupę visų pirma ji turi būti sukurta.

Grupių kūrimas

Naudotojus, kurie užsiregistravo savarankiškai arba buvo sukurti Jūsų, galite skirstyti į grupes. Tai padės paprasčiau juos administruoti bei nurodyti konkrečią grupę, kurios nariai gali prisijungti prie konkrečios svetainės dalies. Kaip atlikti prieigos suteikimą naudotojams bei grupėms galite rasti prieigos nuostatose pamokoje. Norint sukurti grupę iš kairėje pusėje esančios meniu juostos pasirinkite punktą Nuostatos >> Lankytojų prieiga:

Screenshot from 2022-02-18 09-59-54.png


Dešinėje pusėje matysite pliuso simbolį su tekstu Pridėti mėlyname apskritime. Jį pasirinkus Jums bus pateikiami papildomi pasirinkimai Pridėti naudotoją arba Pridėti grupę. Pasirinkite Pridėti grupę:

Screenshot from 2022-02-18 10-05-421.png


Jums bus pateikiamas papildomas langas, kuriame galėsite įvesti grupės pavadinimą, pastabą apie grupę ir iš karto priskirti jau registruotus naudotojus:

Screenshot from 2022-02-18 10-22-06.png


Pasirinkus Kurti bus sukurta grupę, kurią galėsite pridėti prie apribotų puslapių. Į ją galėsite pridėti ir vėliau naujai prisijungusius naudotojus. Kaip ir naudotojų, taip ir konkrečios grupės lentelėje kairėje pusėje pažymėję grupę galėsite daryti veiksmus - siųsti kvietimus visiems grupėje esantiems naudotojams, koreguoti grupę, šalinti naudotoją iš grupės ar trinti paskyras ar pačią grupę. Tam, kad galima būti pridėti naudotoją į grupę visų pirma naudotojas turi būti pridėtas sistemoje.