SSL užsakymas ir diegimas į svetainę

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Jei norite, kad Jūsų svetainė būtų pasiekiama HTTPS protokolu, Jums reikės SSL sertifikato. SSL sertifikato užsakymas, raktų generavimas ir jo išdavimas reikalauja tam tikrų techninių žinių, todėl siekdami palengvinti SSL diegimo procesą savo klientams, teikiame paprastesnės tvarkos SSL registravimo paslaugą:

https://www.sertifikatai.lt

Jums reikės pasirinkti dominantį sertifikatą, nurodyti savo svetainės domeną ir užsakymo periodą. SSL sertifikato užsakymo bei išdavimo procesu pasirūpinsime mes. Jei svetainę talpinate Serveriai.lt arba Pro.hostingas.lt serveryje, pas mus užsakytą SSL sertifikatą pajungsime nemokamai.

Sertifikato užsakymas

Siūlome 2 populiarius SSL sertifikatų tipus: Domain Validated ir Organization Validated.

Domain Validated

Šių sertifikatų išdavimas ypatingai paprastas - jei svetainė talpinama Serveriai.lt ar Pro.hostingas.lt serveryje, užtenka pateikti užsakymą ir atlikti mokėjimą. Sertifikatą sugeneruosime, išduosime ir įdiegsime Jūsų naudojamame serveryje. Kitu atveju reikės sukurti el. pašto peradresavimą, kad būtų patikrintos teisės į domeną.

"Domain Validated" sertifikatas suteikia reikalingą šifravimą ir svetainėje įdiegus sertifikatą bus matoma spynelės ikona. Išdavimo metu tikrinamas tik domenas.

  • Sectigo Positive SSL: Vienas sertifikatas skirtas apsaugoti vienam domenui arba subdomenui. Užsakius sertifikatą domenui (pvz. dizaineriai.lt) šis sertifikatas automatiškai apsaugos ir www subdomeną (pvz. www.dizaineriai.lt);
  • Sectigo Positive SSL SAN: Vienas Sectigo SAN sertifikatas gali apsaugoti iki 3-jų skirtingų domenų arba subdomenų (pvz., www.iv.lt, klientams.iv.lt ir pro.hostingas.lt). Užsakymo metu nurodomas vienas, pagrindinis domenas, o dėl kitų domenų gausite užklausą sertifikato išdavimo metu;
  • Sectigo Positive SSL Wildcard: Wildcard tipo sertifikatai apsaugo ne tik pagrindinį domeną, bet ir visus jo antrojo lygio subdomenus (pvz. *.serveriai.lt).

Organization Validated

Tai - smulkaus ir vidutinio verslo svetainėms skirti SSL sertifikatai. Sertifikate pateikiamas užsakovo pavadinimas. Išdavimo metu tikrinama juridinio asmens teisė naudotis domenu ir įmonės užsakiusios sertifikatą rekvizitai tad sertifikato išdavimas užtrunka šiek tiek ilgiau.

  • GeoTrust True BusinessID: Vienas sertifikatas skirtas apsaugoti vienam domenui arba subdomenui. Užsakius sertifikatą domenui (pvz. dizaineriai.lt) šis sertifikatas automatiškai apsaugos ir www subdomeną (pvz. www.dizaineriai.lt);
  • GeoTrust True BusinessID SAN: Vienas GeoTrust SAN sertifikatas gali apsaugoti iki 5-ių skirtingų domenų (pvz., www.iv.lt, iv.lt, klientams.iv.lt, pro.hostingas.lt ir sutartys.iv.lt). Užsakymo metu nurodomas vienas, pagrindinis domenas, o dėl kitų domenų gausite užklausą sertifikato išdavimo metu;
  • GeoTrust True BusinessID Wildcard: Wildcard tipo sertifikatai apsaugo ne tik pagrindinį domeną, bet ir visus jo antrojo lygio subdomenus (pvz. *.serveriai.lt).

Sertifikato išdavimo inicijavimas

Jei gavote tokį el. laišką su tema SSL sertifikatas - mano-svetaine.lt ir tokiu turiniu:

Laba diena, Vardeni!

Jūsų SSL sertifikato Sectigo Positive SSL paslauga sėkmingai aktyvuota,
prašome prisijungti prie UAB "Interneto vizija" klientų sistemos ir
inicijuoti sertifikato rakto išdavimą:

https://klientams.iv.lt/ssl.php?id=000000

Rakto išdavimui reikės nurodyti sertifikato tvirtintoją ir CSR. Kol
neatliksite šių veiksmų, sertifikato išdavimas nebus pradėtas.

-- 
Saugumas Jūsų informacijai
http://www.sertifikatai.lt/

Jums reikia prisijungti prie klientų sistemos per pateiktą nuorodą ir atlikti šiuos veiksmus:

1. Prisijungę prie klientų sistemos matysite vieną iš šių langų (pirmasis - jei sertifikatas bus talpinamas Dedikuoti.lt arba pas kitą tiekėją, antrasis - jei sertifikatas bus talpinamas Serveriai.lt arba Pro.hostingas.lt serveriuose):

Screenshot-klientams.iv.lt-2019.07.10-14-12-40.png

2. Paspaudus mygtuką "Nurodyti tvirtintoją" turite pasirinkti, kuriai pašto dėžutei sukūrėte peradresavimo taisyklę į mūsų el. pašto dėžutę "ssladmin@sertifikatai.lt" (šio peradresavimo sukūrimas yra kaip įrodymas, kad domenas tikrai priklauso Jums).

SSL inicijavimas Peradresavimas.png


3. Kitas mygtukas yra "Nurodyti CSR". Paspaudus jį galima pasirinkti ar šią užklausą sugeneruosite Jūs, ar jos generavimą paliksite mums:

SSL inicijavimas CSRgeneravimas.png


4. Paskutinis mygtukas skirtas užbaigti sertifikato išdavimo inicijavimui yra "Išduoti raktą". Paspaudus jį, sistema Jūsų papildomai pasiteiraus, kokiu el.paštu Jus informuoti apie išduotą sertifikatą.


Sertifikato diegimas

Serveriai.lt plane

  • Sertifikatą užsakius sertifikatai.lt puslapyje, mes sertifikatą išduosime bei įkelsime į serverį.
  • Sertifikatą užsakius ne iš mūsų, jis įdiegiamas užsakius SSL talpinimo paslaugą.

Pro.hostingas.lt profesionaliame serveryje

  • Sertifikatą užsakius sertifikatai.lt puslapyje, SSL įkėlimo procesu pasirūpinsime mes.
  • Sertifikatą užsakius ne iš mūsų, dėl sertifikato diegimo reikėtų rašyti el. paštu pro@hostingas.lt .

Dedikuoti.lt serveryje

Savarankiškai administruojame serveryje sertifikatą turėtų įdiegti serverio administratorius. Daugeliu atveju sertifikatas diegiamas standartiškai:


PASTABA: Po sertifikato patalpinimo serveryje papildomai gali reikėti pakoreguoti Jūsų svetainės programinį kodą tam, kad svetainės turinys būtų atvaizduojamas pasinaudojant saugiu HTTPS protokolu. Taip pat, turėtų būti sukuriamas automatinis svetainės peradresavimas iš HTTP į HTTPS protokolą (jei naudojama turinio valdymo sistemą, tai šis įjungimas turėtų būti iš svetainės nustatymų pusės).