Svetainės žemėlapis

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Svetainės žemėlapis (sitemap) yra XML dokumentas, skirtas paieškos sistemoms. Faile pateikiamos visos vidinės svetainės nuorodos, jei reikia nurodomi atskirų puslapių prioritetai, kiek dažnai tas puslapis atnaujinamas. Pagrindinis svetainės žemėlapio privalumas yra tas, kad paieškos sistemai yra pateikiama visa svetainės struktūra, dėl ko svetainė yra indeksuojama gerokai greičiau ir tiksliau.

Kaip svetainės žemėlapį pateikti paieškos sistemoms?

Paprastai programinė įranga, kurianti žemėlapį, jį gali išsiųsti pagrindinėms paieškos sistemoms. Kad būtų informuotos visos galimos sistemos, yra naudojamas robots.txt failas, jame įrašoma eilutė:

Sitemap: http://www.mano-svetaine.lt/sitemap.xml
Sitemap: http://www.mano-svetaine.lt/naujienos/archyvas.xml

vietoj "sitemap.xml" arba "archyvas.xml" nurodomas reikiamo failo pavadinimas.


Kaip sugeneruoti svetainės žemėlapį?

Paprastai tai galima atlikti dviem būdais - svetainės žemėlapį galima generuoti su universaliais įrankiais, kurie patys "perbėga" visą svetainę arba galima naudoti specialius turinio valdymo sistemų (TVS) priedus, kurie generuoja žemėlapį gerokai labiau pritaikytą pagal Jūsų svetainės specifiką.

Universalūs įrankiai

Paprastai šie įrankiai automatiškai "perbėga" visą svetainę, surinkdami visas nuorodas į vieną failą. Priklausomai nuo įrankio galimybių, faile gali būti tiesiog vidinės svetainės nuorodos, gali būti ir gerokai daugiau informacijos (atnaujinimo dažnumas, patikrinama ar nėra "mirusių" nuorodų,

ir į vieną failą surenka visas svetainėje esančias nuorodas. Žinomesni nemokami įrankiai yra šie:

Turinio valdymo sistemų priedai

Bene visos turinio valdymo sistemos suteikia galimybę įsidiegti priedus (plugins ar extensions), kurie automatiškai sugeneruoja svetainės žemėlapį. Šie priedai gali būti patogūs tuom, kad žemėlapis generuojamas pagal konkrečią turinio valdymo sistemą, t.y. paprasčiau išskirti svetainės dalis kurios yra labai svarbios ar dažniausiai atnaujinamos, kurios yra statinės. Pagrindinių TVS priedus rasite adresais:


jei naudojate kitą turinio valdymo sistemą - peržiūrėkite jos gamintojo svetainę, nes daugeliu atvejų juose yra pateikiamas galimų priedų sąrašas.

Papildoma informacija

  • Svetainės žemelapio (sitemap) standarto kūrėjų svetainę galite rasti adresu: sitemaps.org