Svetainės pervadinimas

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Svetainės arba domeno pervadinimas leidžia pakeisti svetainės adresą atliekant labai mažai veiksmų - pervadinimą serveris atlieka beveik automatiškai, o svetainės savininkui lieka pataisyti svetainės nustatymus. Prieš pervadinant nepamirškite peržiūrėti visų galimų problemų ir sutrikimų, nes pervadinant svetainę jie yra gana dažni.

Domeno keitimas (pervadinimas)

1. Prisijunkite prie savo serverio valdymo pulto DirectAdmin;

  1. Prisijunkite prie klientų sistemos, adresu: https://klientams.iv.lt
  2. Paspauskite ant skilties "Paslaugos" ir pasirinkite savo svetainės talpinimo planą;
  3. Skiltyje "Valdymas" matysite vieną iš dviejų galimų mygtukų:
  • arba geltoną "Sukurti prisijungimą" - spauskite jį, kad sugeneruotumėte naują prisijungimo slaptažodį;
  • arba žalią "Serverio valdymo pultas" - jį paspaudus būsite automatiškai prijungti į valdymo pultą.

Jei nepamenate prisijungimo duomenų prie savo paskyros klientų sistemoje, pasinaudokite slaptažodžio priminimo funkcija http://klientams.iv.lt/remind.php ir naują slaptažodį atsisiųskite į savo kontaktinę el. pašto dėžutę.

2. Prisijungus pasirinkite meniu "Domenų valdymas":

01 pervadinti domena.png


3. Pasirinkite meniu "Pervadinti domeną":

02 pervadinti domena.png


4. Iš sąrašo pasirinkite dominantį domeną, šalia - įrašykite naująjį adresą. Spustelėjus "Pervadinti" pakeitimai bus atlikti tą pačią akimirką:

03 pervadinti domena.png


Galimos problemos ir sutrikimai

  • Reikėtų nepamiršti, kad prieš pervadinant naujasis domenas jau turi būti užregistruotas ir veikiantis, geriausia - iš anksto nukreiptas į reikiamą serverį.
  • Pervadinant domeną serveris automatiškai pakeičia el. pašto adresus ( pvz. info@mano-svetaine.lt pakeičia į info@nauja-mano-svetaine.lt ).
  • Pervadinant domeną pasikeičia failų struktūra. Iki pervadinimo svetainės failai yra kataloge "/domains/DOMENAS/public_html/", po pervadinimo - "/domains/NAUJAS_DOMENAS/public_html". Daliai, ypač senesnių, svetainių dėl to gali kilti problemų.
  • Pakankamai daug turinio valdymo sistemų yra paruošiamos dirbti su vienu konkrečiu domenu, pvz. wordpress veikimas tikrai sutriks po domeno pervadinimo. Du paprasti sprendimai yra šie:

1. Arba senąjį domeną pridėti kaip sinonimą. Daugiau apie tai rasite paspaudę čia.
2. Arba svetainę iš anksto paruošti pervadinimui, t.y. reikia prisijungti prie turinio valdymo sistemos administravimo ir čia iš anksto pakeisti svetainės adresą. Jos veikimas sutriks, bet dažniausiai per vieną valandą po pervadinimo pradės veikti.