Temos redagavimas

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Dauguma Dizaineriai.lt dizaino temų suteikia galimybę redaguoti pasirinktą dizaino šabloną. Tai leidžia keisti dizaino šriftus, spalvas, foną ir kt. Renkantis temą ir paspaudus ant jos yra pateikiamas naujas langas su galimybe pasirinkti vieną iš kelių jau sukurtų šablonų su ta dizaino tema (žemiau yra surašytos tos dizaino temos galimybės). Jeigu varnelės yra ties "Fono vaizdo nuostatos", "Priderinamos spalvos" ir "Priderinami šrifto stiliai", tuomet galite būti tikri, kad viską galėsite sėkmingai koreguoti. Tačiau jei prie kurio nors iš minėtų funkcijų yra X simbolis - tos funkcijos nebus.

Pirmiausia reikia pasirinkti "Ruošinys/Stilius". Šioje skiltyje yra trys meniu, leidžiantys koreguoti tam tikrą temos dalį: "Ruošinys", "Spalvos", "Šriftai".

Dizainas

Skyrelyje "Ruošinys" Jūs galite pasirinkti norimą dizaino šabloną, užvedus ant jo, atsiras lentelė su padidintu dizaino paveikslėliu ir to dizaino šablono funkcijomis:

Dizaineriai Dizainopavyzdys.png


Apie funkcijas:

 • Reaguojantis ruošinys (atitinka ekrano matmenis) - ši funkcija suteikia galimybę atpažinti svetainės lankytojo ekrano dydį ir atitinkamai prisitaikyti Jūsų svetainę, kad svetainės lankytojui būtų patogiai atvaizduojamas jos turinys.
 • Atpažįsta N naršymo lygius - vietoj N gali būti kažkoks skaičius, kuris nurodo kiek lygių bus palaikoma. Tai leidžia svetainėje kurti nuorodas su poskyriais, pvz.:
A
 B
 C
 • Antraštinis vaizdas - svetainės viršuje esantis paveikslėlis.
 • Fono vaizdo nuostatos - pasirinkus šią dizaino temą galėsite keisti fono spalvas, fono paveikslėlį ir t.t.
 • Priderinamos spalvos (N) - vietoj N gali būti kažkoks skaičius, kuris nurodo keliose vietose galima keisti spalvas.
 • Priderinami šrifto stiliai - nurodo ar galima Jūsų dizaino temoje keisti šriftus.


Paspaudus mygtuką "Peržiūra" dizaino ruošinys bus pritaikytas prie sukurtos svetainės ir bus galima peržiūrėti kaip atrodytų svetainė. Šalia atsiras papildomas langas, kuriame galima pasirinkti kitas funkcijas:

 • viršuje galima pasirinkti vieną iš penkių galimų svetainės atvaizdavimo variantų (standartinis kompiuterio ekranas, planšetinio kompiuterio ekranas vertikaliai ir horizontaliai, mobilaus telefono ekranas vertikaliai ir horizontaliai);
 • šoninės rodyklės leidžia peržiūrėti kiekvieną dizaino šabloną pavieniui;
 • uždėjus varnelę Naudoti esamus antraštės vaizdo nustatymus būtų paliekamas paveikslėlių išdėstymas pagal ankstesnį dizaino šabloną;
 • uždėjus varnelę ties Naudoti esamus spalvų nustatymus būtų paliekami tokie pat spalvų nustatymai kaip ir ankstesniame dizaino šablone;
 • uždėjus varnelę ties Naudoti esamus šrifto nustatymus būtų paliekami esami šrifto nustatymai.


Dizaineriai Dizainoperziura.png

Spalvos

Skyrelyje "Spalvos" Jūs galite keisti svetainės spalvas ir foną:

Dz14.png

Eilutėje "Fonas" yra keli spalvoti keturkampiai, paspaudus ant kiekvieno iš jų atsidaro naujas langas su skirtingais nustatymais:

 • Pirmasis keturkampis leidžia keisti svetainės spalvas. Galima kiekvienam pasirinkimui priskirti norimą spalvą:

Dz15.png

Arba galite pasirinkti skiltį viršuje Išankstinių nuostatų rinkiniai ir pasirinkti vieną iš sudėliotų spalvų derinių:

Dz16.png

 • Antrasis keturkampis leidžia keisti fono paveikslėlį. Pasirinkus "Fono vaizdas" turite galimybę išrinkti fono paveiksliuką iš sąrašo, kurį pateikia dizaino temos kūrėjai. Pasirinkus "Derinys" galėsite iš sąrašo pasirinkti norimą raštą vietoj fono paveikslėlio, o pasirinkus "Nuosavas vaizdas" galėsite įkelti norimą fono paveikslėlį:

Dizainas Fono konfiguravimas.png

 • Trečiasis keturkampis suteikia galimybę ant svetainės fono uždėti papildomą perdengimo efektą. Jei norite jį uždėti reikėtų pažymėti varnele įrašą "Savo pasirinktam fonui taikyti perdengimo efektą" ir pasirinkti norimą efektą bei pralaidumą:

Dizainas Perdengimo efektas.png

Šriftai

Dizainas Sriftas2.png

Skiltyje "Šriftai" galite keisti šrifto rinkinį arba pavienius šriftus. Paspaudus ant norimo keisti šrifto atsidarys naujas langas, kuriame galėsite parinkti norimą šriftą, jo dydį, stilių ir pamatyti kaip tai atvaizduojama:

Dizainas Sriftas.png