Užsakovo duomenų tikrinimas

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Nuo 2014 metų ICANN (Tarptautinis Interneto Vardų priežiūros Institutas) reikalauja, kad visų domenų užsakovų duomenys būtų patvirtinti. Šis patvirtinimas yra labai svarbus, nes neatlikus to domenas yra suspenduojamas per 15 dienų.


Bendriniai domenai

Kontaktinės informacijos patvirtinimo procesas yra labai paprastas. Domeno užsakovui atsiunčiamas elektroninis laiškas su tema Patvirtinkite savo domeno kontaktus - <JŪSŲ_DOMENAS>.com, laiške pateiktos dvi nuorodos. Pirma nuoroda yra į ICANN nutarimą, antra nuoroda į patvirtinimo puslapį. Spustelėjus antra nuorodą matomi šie duomenys:

  • Vardas
  • Pavardė
  • El. pašto adresas

Reikia tik patvirtinti jog duomenys yra teisingi.

Patvirtinimo procesas

1. Gaunamas laiškas atrodo taip:

Patvirtinimo laiskas.png


2. Patvirtinimo puslapis atrodo taip (reikia paspausti mygtuką VERIFY INFORMATION):

Patvirtinimo nuoroda.png


3. Sėkmingai patvirtinus kontaktinę informaciją pateikiamas pranešimas:

Patvirtinimo nuoroda2.png


Jei kontaktinė informaciją nepatvirtinama

Kontaktinę informaciją reikia patvirtinti per 15 dienų nuo pirmo laiško gavimo. Iš viso išsiunčiami 4 laiškai. To neatlikus domenas yra suspenduojamas (nustoja veikti svetainė ir elektroninis paštas), o domeno WHOIS informacijoje (ties eilute "Domain Status:") domeno statusas yra pakeičiamas į "ClientHold":

http://whois.serveriai.lt/


Tokiu atveju arba atnaujinkite WHOIS informaciją arba susisiekite su mumis - atlikus tai registras atsiųstų dar vieną laišką kontaktinės informacijos patvirtinimui.


Kokiems domenams tai aktualu?

Tai galioja visiems bendriniams domenams, t.y. .com, .net, .org, .info, .biz, .name, .mobi ir visiems naujiesiems domenams .guru, .kitchen, .camera ir pan.. Visus ICANN nuostatus šiuo klausimu galite rasti šiuo adresu:

http://www.icann.org/en/resources/registrars/raa/approved-with-specs-27jun13-en.htm#whois-accuracy


Laiškas su WHOIS informacija

Papildomai, kas pusę metų, yra išsiunčiamas laiškas su esama domeno informacija. Gavus šį laišką nieko atlikti nereikia, tiesiog patikrinkite ar jame pateikta informacija yra teisinga. Jei ne - klientų sistemoje Jums reikėtų atnaujinti kontaktinę informaciją:

https://klientams.iv.lt

.co.uk ir .uk domenai

.UK domeno registras tikrina ir atnaujina visų .UK ir .CO.UK duomenis. Šio proceso metu Registras atsiunčia laišką, kuriame yra pateikta speciali nuoroda kontaktinės informacijos patvirtinimui. Gavus pranešimą dėl duomenų patvirtinimo reikia spustelėti pateiktą nuorodą ir prisegti prašomą dokumentą. Tinkamų dokumentų sąrašas pateiktas nuorodoje, tačiau daugeliu atveju tiks:

  • sąskaita už dujas, vandenį, elektrą ar kitas paslaugas, kur matosi gyvenamasis adresas;
  • įmonės registravimo dokumentai;
  • firminis blankas;
  • banko išrašas.
Laiško pavyzdys
Sveiki,

Tai labai svarbus laiškas, susijęs su Jūsų domenu (-ais). Nuo 2014 rugsėjo 14 dienos .UK domeno registras reikalauja, kad visi domenų užsakovai patvirtintų savo kontaktinę informaciją. Detalesnę informaciją apie tai galite rasti pačiame registre, adresu: http://www.nominet.org.uk/become-registrar/registrar-agreement/data-quality-policy

Neseniai atnaujinote šio domeno kontaktinę informaciją:

***<JŪSŲ_DOMENAS>***

Tai atlikus buvo prašyta patvirtinti kontaktinius duomenis, tačiau tai dar nėra atlikta. Dėl šios priežasties Jūsų domeno veikimas yra sustabdytas arba bus sustabdytas pačiu artimiausiu metu.

Norint užtikrinti nepertraukiamą domeno veikimą arba atstatyti jau sustabdytą domeną, spustelėkite žemiau pateiktą nuorodą ir sekite nurodymus. Reikės įkelti dokumentą arba apmokėtą sąskaitą, kurioje būtų matoma, jog Jūsų tapatybė ir nurodytas adresas yra teisingi.

https://<nuoroda_patvirtinimui>

--
UAB "Interneto vizija"
https://www.iv.lt/
-- 
Svetainių talpinimas - https://www.serveriai.lt/
Web dizainas - https://www.dizaineriai.lt/
Profesionalus hostingas - https://pro.hostingas.lt/
VDS, VPS serveriai - https://www.dedikuoti.lt/
SSL sertifikatai - https://www.sertifikatai.lt/