Vardų serverių keitimas

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Vardų serveriai nurodo, kur bus nukreipiami Jūsų domenu besikreipiantys lankytojai ar kiti serveriai. Prieš atliekant bet kokius pakeitimus, patariame užsirašyti ar nukopijuoti esamus DNS serverių adresus. Jie gali būti reikalingi, jeigu pakeitimai nepavyktų arba nuspręstumėte grąžinti buvusius nustatymus.

Kaip veikia DNS?

Domenų vardų sistema, kitaip žinoma kaip DNS, verčia domenų vardus į IP adresus. Įrašius svetainės URL į naršyklės adreso juostą, jis išsiunčiamas į numatytąjį DNS serverį. Tada serveris paverčia URL į IP adresą, kurio turinys grąžinamas į Jūsų interneto naršyklę. Paprasčiau tariant, DNS susieja domeno vardą su atitinkamu IP adresu.

Kaip atlikti DNS serverio keitimą?

Norėdami pakeisti savo domeno DNS (vardų) serverius:

  • Prisijunkite prie UAB "Interneto vizija" klientų sistemos:

https://klientams.iv.lt

  • Ties skyriumi "Paslaugos" pasirinkite nuorodą "Plačiau..":

01 pradinis.png


  • Pasirinkite domeną, kuriam pageidaujate pakeisti DNS serverius:

DNS 01.png


  • Paspauskite mygtuką "Inicijuoti vardų serverių keitimą":

DNS 02.png


  • Jei pageidaujate pakeisti DNS serverius į mūsų - pažymėkite "Standartiniai", arba pasirinkite "Kiti" ir įrašykite kito paslaugų tiekėjo DNS serverius:

DNS-keitimas.png DNS-keitimas2.png


Pakeitimai pilnai įsigalios per 24-48 valandas (praktikoje dažniausiai pakanka 4-8 valandų). Jei DNS serverių keitimas atliktas į kito IPT vardų serverius, po keitimo nustos veikti mūsų teikiamos domeno nukreipimo, MX įrašo valdymo ir subdomenų kūrimo funkcijos.


PASTABA: Tam, kad DNS serverių keitimas būtų priimtas, Jūsų nurodyti vardų serveriai turi būti paruošti aptarnauti Jūsų domeną. Jei keisdami vardų serverius gaunate pranešimą apie DNS klaidą, paprašykite vardų serverių administratoriaus patikrinti, ar Jūsų domenas tikrai įtrauktas į vardų serverius ir pakartokite keitimą.

Jei ketinate aprašyti centriniame registre savo domenu paremtus vardų serverius (pvz.: naudojate domeną mano-svetaine.lt ir ketinate sukurti vardų serverius ns1.mano-svetaine.lt ir ns2.mano-svetaine.lt), tuomet tiesiog inicijuokite DNS keitimą nurodydami savo serverių vardus ir IP adresus.