Vardų serverių (DNS) keitimas

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Vardų serveriai nurodo, kur bus nukreipiami Jūsų domenu besikreipiantys lankytojai ar kiti serveriai. Norėdami pakeisti savo domeno DNS (vardų) serverius:

  • Prisijunkite prie UAB "Interneto vizija" klientų sistemos:

https://klientams.iv.lt

  • Ties skyriumi "Paslaugos" pasirinkite nuorodą "Plačiau..":

01 pradinis.png


  • Pasirinkite domeną, kuriam pageidaujate pakeisti DNS serverius:

DNS 01.png


  • Paspauskite mygtuką "Inicijuoti vardų serverių keitimą":

DNS 02.png


  • Jei pageidaujate pakeisti DNS serverius į mūsų - pažymėkite "Standartiniai", arba pasirinkite "Kiti" ir įrašykite kito paslaugų tiekėjo DNS serverius:

DNS-keitimas.png DNS-keitimas2.png


Pakeitimai pilnai įsigalios per 24-48 valandas (praktikoje dažniausiai pakanka 4-8 valandų). Jei keitimas atliktas į kito IPT vardų serverius, po keitimo nustos veikti mūsų teikiamos domeno nukreipimo, MX įrašo valdymo bei subdomenų kūrimo funkcijos.


PASTABA: Kad DNS keitimas būtų priimtas, Jūsų nurodyti vardų serveriai turi būti paruošti aptarnauti Jūsų domeną. Jei keičiant vardų serverius gaunate pranešimą apie DNS klaidą, paprašykite vardų serverių administratoriaus patikrinti, ar Jūsų domenas tikrai įtrauktas į vardų serverius ir pakartokite keitimą.

Jei ketinate aprašyti centriniame registre savo domenu paremtus vardų serverius (pvz.: naudojate domeną mano-svetaine.lt ir ketinate sukurti vardų serverius ns1.mano-svetaine.lt ir ns2.mano-svetaine.lt), tuomet tiesiog inicijuokite DNS keitimą nurodydami savo serverių vardus ir IP adresus.