WHOIS atnaujinimas

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

WHOIS atnaujinimas

Daugelio tarptautinių domenų registrų taisyklės reikalauja pateikti korektiškus duomenis apie domeno savininką ir juos savalaikiai atnaujinti (taisyklių nesilaikymas gresia domeno suspendavimu). Šie duomenys po domeno registravimo yra saugomi registre. Norint atnaujinti WHOIS informaciją, reikėtų:

1. Prisijunkite prie UAB „Interneto vizija“ klientų sistemos: https://klientams.iv.lt

2. Pasirinkite skyrelį "Paslaugos", spustelėkite ant reikiamo domeno ir paspauskite mygtuką "Atnaujinti WHOIS":

Whois1.png

3. Patvirtinkite, kad tikrai pageidaujate atnaujinti WHOIS informaciją ir patvirtinkite keitimą:

Whois21.png

SVARBU: Atnaujinus WHOIS informaciją ".com" grupės (.net, .org, .info ir t.t.) domenams, el. paštu bus siunčiamas papildomas laiškas iš registro, kuriame reikės patvirtinti naujus kontaktus. Šis patvirtinimas būtinas tam, kad centrinis domenų registras neapribotų (angl. suspended) domeno veikimo.

Domeno perregistravimas po paslaugos perleidimo

Tai aktualu tik .LT ir .EU domenams.

Kuomet domenas perleidžiamas mūsų sistemos viduje, vieno kliento kitam, keičiasi tik mokėtojas už paslaugą. Tai reiškia, kad buvęs savininkas vis dar gali valdyti domeną, pvz. jį perkelti pas kitą IPT. Kad to išvengtumėte, iškarto po paslaugos gavimo būtinai atnaujinkite WHOIS informaciją. Ypatingai svarbu jei perleistas .LT ar .EU domenas: . Atnaujinus šių domenų WHOIS informaciją atnaujinama tik kontaktinė informacija, bet ne paslaugos savininkas. Centrinis registras .LT arba .EU domeno savininko keitimą traktuoja kaip domeno perregistravimą, tad norint tai atlikti:

1. Prisijunkite prie UAB „Interneto vizija“ klientų sistemos: https://klientams.iv.lt

2. Pasirinkite skyrelį "Paslaugos", spustelėkite ant reikiamo domeno ir paspauskite mygtuką "Atnaujinti WHOIS":

Whois1.png

3. Paspauskite mygtuką "Mokamas savininko keitimas":

Whois22.png

PASTABA: Mokamą savininko keitimą galima užsakyti ne vėliau, nei likus 2 savaitėms iki domeno galiojimo pabaigos.

4. Pažymėkite, kad pageidaujate atlikti keitimą ir patvirtinkite, kad žinote, jog šis mokėjimas bus galutinis ir negrąžinamas:

Whois4.png


SVARBU: Pagal registro taisykles, perregistruotas .LT domenas bus pratęstas metams nuo perregistravimo dienos, o .EU - metams nuo esamos galiojimo pabaigos.

PASTABA: Apmokėjus .LT domeno WHOIS keitimą yra panaikinamas buvęs domeno galiojimo laikas ir domenas pratęsiamas metams laiko nuo WHOIS keitimo dienos. Jei domenas buvo apmokėtas daugiau, nei vieneriems metams, panaikinamas tik einamųjų metų laikotarpis, o likę "nepanaudoti" metai bus pridedami prie domeno galiojimo.