Webalizer

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Webalizer kaupia statistiką apie svetainės lankomumą analizuodamas visas užklausas, kurių sulaukia svetainė. Paprastai statistika apima tam tikrą laikotarpį (mėnuo, diena, valanda). Kaip rasti pačią statistiką, rasite paspaudę čia.

Pagrindinės įrašų reikšmės

 • Hits - Visas užklausų (į svetainę arba atskiras jos dalis) kiekis per nurodytą laikotarpį. Jei pvz. atidaromas www.mano-svetaine.lt/paveikslelis.html puslapis su 10 nuotraukų, tai kiekvienas apsilankymas šiame puslapyje sugeneruos 11 užklausų (1 HTML puslapis + 10 nuotraukų).
 • Files - Visos lankytojų užklausos, po kurių kažkas buvo išsiųsta lankytojui arba tiesiog atvaizduoja jo naršyklėje ( kažkoks failas, paveislėliai, .html svetainės dalys ir pan. ). Ne visos užklausos išsiunčia duomenis lankytojui ( pvz. standartinė 404 klaida, lankytojo naršyklėje užkešuota informacija ir pan. ).
 • Sites - Tai unikalūs IP adresai/serverių pavadinimai (hostname), kurie kreipėsi į svetainę. Šį parametrą reikėtų vertinti atsargiai, nes dalis interneto naudotojų ( pvz. mobilaus interneto tiekėjai, didelės įstaigos ) prieigą prie interneto suteikia per vieną ar kelis IP adresus, o juo gali naudotis daugybė žmonių.
 • Visits - Tai lankytojai, kurie svetainę atidarė pirmą kartą. Iš esmės šį parametrą galima laikyti kaip unikalių apsilankymų kiekį, nes vizitas bus skaičiuojamas kaip vienas tol, kol lankytojas vaikščios po svetainę. Jei bus padaryta 30 min. ar ilgesnė pertrauka, tam pačiam lankytojui atvertus svetainę tai bus laikoma kaip antras vizitas. Kadangi tik puslapio atvertimas yra laikomas vizitu ( žr. žemiau "Pages" ), į statistiką nebus įskaičiuoti tiesiogiai paveikslėlių ar kt. failų atvertimai.
 • Pages - Tai užklausos į puslapių failus (ne į paveiksėlius, video ar audio turinį). Iš esmės tai yra užklausos, kuriose buvo iškviesti .html, .htm ar .php failai.
 • KBytes - Pagal serverio išrašus suskaičiuojama kiek duomenų (kilobaitais) buvo persiųta tarp serverio ir lankytojų.


Papildomai

 • Site - Nutolęs įrenginys (kompiuteris, telefonas, bet kas kita), kuris kreipiasi į svetainę.
 • URL - Visos užklausos į svetainę turi kažko prašyti/į kažką kreiptis, URL iš esmės tiesiog nurodo į kurią svetainės dalį yra kreipiamasi.
 • Referrers - šaltinis, iš kurio kreiptasi į paveikslėlį. Jei pvz. atidaromas www.mano-svetaine.lt/paveikslelis.html puslapis, kuriame atvaizduojamas vienas paveikslėlis, tai bus matoma, jog paveikslėlį atvertęs šaltinis buvo mano-svetaine.lt Jei jūsų puslapio paveikslėliai ar kt. turinys bus pateikiami kitame puslapyje - Refferer leis tai pamatyti.
 • Search Strings - Jei lankytojas svetainę rado per paieškos tarnybą, nurodoma kokia frazė buvo naudota paieškoje. Webalizer sėkmingai veikia su visais populiariausiais paieškos varikliais.
 • User Agents - Tai svetainės lankytojo naudota naršyklė. Būtina pastebėti, kad naršyklės gali specialiai pateikti neteisingus duomenis, tad ši informacija nebūtinai visiškai tiksli.
 • Countries - Lankytojų srautas pagal šalį.