Wordpress atsarginė kopija

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Kiekvienas įrašas, komentaras, puslapis ir paveikslėlis yra saugomas vienoje duomenų bazėje. Jei duombazė būtų sugadinta ar ištrinta, būtų prarastas visas svetainės turinys. To galima išvengti net keliais būdais:

Serveriai.lt atsarginė kopija

 1. Mūsų kuriamos atsarginės kopijos yra patogios - to nereikia atskirai įjungti ar užsakinėti, kopija, be papildomų mokesčių, kuriama kiekvieną naktį
 2. Saugome ir duomenis galime atstatyti iš paskutinės nakties ir paskutinio penktadienio kopijų
 3. Duomenų atstatymas yra mokama paslauga. Detalesnę informaciją galite rasti šiuo adresu: https://www.iv.lt/pagalba/Duomenų_atstatymas

Rankiniu būdu kuriamos kopijos

Jei svetainės turinys yra statiškas arba labai retai keičiamas, gali pakakti atsarginę kopiją susikurti kas kelis mėnesius ar dar rečiau. Tai galima atlikti keliais būdais:

Wordpress valdymo pulte
 1. Pasirinkite meniu "Tools" -> "Export"
  Wp data export 01.png
 2. Nurodykite kuriuos duomenis eksportuoti. Pasirinkus "All content" bus eksportuojama visa informacija. Spustelėkite "Download Export File" ir išsisaugokite xml failą.
  Wp data export 02.png
 • Svarbu! Taip išsaugomas tekstinis svetainės turinys, t.y. straipsniai, komentarai, puslapiai, meniu struktūra, kategorijos ar žymės.


Serverio valdymo pulte
 1. arba atsisiųskite reikiamą duomenų bazę:
 2. arba pasidarykite viso talpinimo plano kopiją:


Installatron pagalba
 1. jei wordpress įdiegėte įrankio "Installatron" pagalba, atsarginę kopiją galite sukurti jo pagalba.
 2. Prisijungus prie serverio valdymo pulto, viršuje dešinėje pasirinkite "Installatron" ir ties savo svetaine spustelėkite "backup"

Automatiškai kuriamos kopijos

Wordpress turi daugybę įskiepių, leidžiančių kurti atsargines kopijas kurti automatiškai. Kaip dažnai tai atlikti priklauso tik nuo pačios svetainės - jei turinys atsinaujina dažnai, kopijos taipogi turi būti dažnesnės, pvz. kuriamos kas savaitę ar dar dažniau. Atitinkamai jei turinys yra statinis ar mažai kintantis, kopijos gali būti retos. Kadangi priedų yra daugybė ir įvairių, neįmanoma nurodyti kuris būtų patogiausias - vieni padaro duomenų bazės kopija, kiti gali padaryti ir visų failų, ir temų ir įskiepių kopiją į kelis skirtingas vietas, pvz. dropbox, google drive, FTP serverį ar lokaliai. Rekomenduojama rinktis populiarų įrankį, pvz. vienas iš jų:

 • BackUpWordPress - lengvas ir paprastas naudoti. Nemokama versija daro tik lokalias kopijas.

Gerokai daugiau priedų galite rasti wordpress.org svetainėje: https://wordpress.org/plugins/. Atkreipkite dėmesį, kad ne visų įrankių nemokamos versijos daro kopijas į išorinius serverius.


Gerokai išsamesnę ir naujausią informaciją apie atsargines kopijas rasite wordpress dokumentacijoje, adresu: http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups