"Gmail" administravimas "Google Workspace": Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką
(Naujas puslapis: "Google workspace" suteikia galimybę administruoti ir valdyti skirtingų aplikacijų nustatymus prisijungus prie "Google Workspace" [https://admin.google.com administravimo apli...)
 
31 eilutė: 31 eilutė:
 
[[Vaizdas:Gmaiusersettings googleworkspace.png|none]]
 
[[Vaizdas:Gmaiusersettings googleworkspace.png|none]]
  
Atidarę šią kortelę galėsite koreguoti kokiu formatu pateikiamas naudotojo vardas, valdyti kitas nuostatas, pvz., temos pasirinkimo.
+
Atidarę šią kortelę galėsite koreguoti kokiu formatu pateikiamas naudotojo vardas, valdyti kitas nuostatas, pvz., temos pasirinkimo, kuriuos "Gmail" naudotojai galės arba negalės koreguoti iš savo pusės:
 +
 
 +
[[Vaizdas:Usersettings part1 googleworkspace.png|none]]
 +
 
 +
* Smart features and personalization - galite išjungti arba įjungti išmaniąsias funkcijas ir suasmeninimą, t.y. pagal numatytuosius nustatymus pasirenkate, ar šis nustatymas taikomas Gmail, Chat, ir Meet, ar/ir kitiems "Google" produktams.
 +
* Themes - galite suteikti naudojam galimybę patiems pasirinkti temą
 +
* Email read receipts- galite valdyti, ar bus galimybė siųsti pranešimus apie perskaitytą laišką, kai to reikalauja siuntėjas.
 +
* Mail delegation- galima nustatyti, ar naudotojai turės galimybę priskirti laiškus naudotojams, kurie galės skaityti, siųsti ar pašalinti laiškus paskyros savininko vardu. Standartiškai šis nustatymas yra išjungtas.
 +
* Name formate - galite pasirinkti, kaip bus pateikiamas vardas, pvz., Vardenis Pavardenis (First Last) arba Pavardenis, Vardenis ( Last, First). Taip pat galite pasirinkti, ar naudotojai patys galįs koreguoti šį nustatymą pažymėję "Allow users to customize settings".
 +
 
 +
[[Vaizdas:Usergmailsettings googleworkspace part2.png|none]]
 +
 
 +
* Gmail web offline - "Google Workspace" aplinka suteikia galimybę naudotis paštu (skaityti, rašyti, vykdyti paiešką, šalinti, priskirti etiketes laiškams) ir be interneto ryšio. Kai interneto ryšys tampa pasiekiamas "Gmail" automatiškai atnaujina ir išsiunčia Jūsų pranešimus iš siunčiamųjų laiškų katalogo (Outbox), parsiunčia naujus pranešimus į gautųjų laiškų katalogą. Naudotis paštu be interneto ryšio galima tik naudojant "Chrome" naršyklę.
 +
* Confidential mode - kai šis nustatymas yra aktyvus, naudotojai gali siųsti laiškus su teisių valdymu, įskaitant galiojimą ir atšaukimą. Taip pat apriboja gavėjų parinktis siųsti, spausdinti, kopijuoti, atsisiųsti patį laišką ar jo priedus.
 +
* Smart compose personalization - suasmeninto kūrimo atsisakymas reiškia, kad naudotojas matys tik bendrus pasiūlymus. Kitu atveju rašant laišką būtų teikiami pasiūlymai išlaikantys naudotojo rašymo stilių, t.y. personalizuoti.
 +
* Dynamic email- dinaminio turinio el. pašte įjungimas. Naudotojai gali peržiūrėti ir naudoti AMP ( Accelerated Mobile Page ) el. laiškus. AMP el. laiškuose yra dinaminio ir interaktyvaus turinio.
 +
 
 +
3. Hosts
 +
[[Vaizdas:Gmailsettingshosts googleworkspace.png|none]]
 +
 
 +
Galite pridėti papildomą serverį, pvz., "Microsoft Exchange", į kurį turėtų būti pristatoma dalis laiškų.
 +
 
 +
4. Default routing
 +
 
 +
Šioje skiltyje galite sukurti taisykles, kurias atitinkantys laiškai bus peradresuoti į nurodytą išorinį serverį ar kitą pašto dėžutę.
 +
 
 +
5. Authenticate email
 +
 
 +
Šioje skiltyje galite sugeneruoti domenui DKIM įrašus, kuriuos vėliau reikės įtraukti į domeno zoną.
 +
 
 +
6. Manage quatantines
 +
 
 +
7. Safety
 +
 
 +
8. Setup
 +
 
 +
*Web address - šioje skiltyje galėsite nustatyti adresą, kuriuo naudotojai naršyklėje galės pasiekti "Gmail" aplinką;
 +
* MX records - matysite domenui nustatytus MX įrašus
 +
* User email uploads - šis pasirinkimas suteikia galimybę "Gmail" naudotojams importuoti laiškus ir kontaktus iš kitų sistemų savo "Gmail" aplinkos nustatymuose.
 +
 
 +
[[Vaizdas:Gmailsettings setup googleworkspace.png|none]]
 +
 
 +
9. End User Access
 +
 
 +
[[Vaizdas:Enduseraccess googleworkspace.png|none]]
 +
 
 +
* POP and IMAP access - galėsite išjungti arba įjungti naudotojams galimybę jungtis prie el. pašto IMAP arba POP3 protokolais;
 +
* Google Workspace Sync - šis nustatymas suteikia galimybę sinchronizuoti kontaktus, kalendorių ir el. laiškus "Outlook" pašto programoje. Tam reikalinga atsisiųsti papildomą "Google Workspace Sync for Microsoft Outlook" įskiepį. Daugiau informacijos apie naudojimą galima rasti [https://support.google.com/a/answer/148484?product_name=UnuFlow&visit_id=638000467755664122-4261866489&rd=1&src=supportwidget0 "Google" pagalbos puslapyje].
 +
* Automatic forwarding - šis nustatymas suteikia galimybę naudotojams savarankiškai sukurti peradresavimo taisykles gaunamiems laiškams
 +
* Image URL proxy allowlist - "Gmail" naudoja saugius "Google" tarpinius serverius, kad būtų atvaizduojami el. laiškuose esantys paveikslėliai. Taip yra dėl to, kad vartotojai būtų apsaugoti nuo saugumo spragų, kuriomis pasinaudoti būtų siekiama per paveikslėlius. Dėl šios priežasties kartais gali susigadinti nuorodos į paveikslėlius, kurios priklauso nuo vidinių IP adresų ar slapukų. Tad šioje skiltyje sukūrus leidžiamą sąrašą, jis nebus papildomai tikrinimas esančios apsaugos.
 +
* Allow per-user outbound gateways- galima įjungti arba išjungti galimybę siųsti laiškus per išorinį SMTP serverį naudojant kitą el. pašto adresą skiltyje "from". Tokiu atveju atsakant į laišką galėsite pasirinkit iš koks adresatas bus naudojamas "From" laukelyje ir laiškų siuntimas bus vykdomas per išorinį SMTP serverį.
 +
* Warn for external recipients -galite įjungti įspėjimų rodymą, jei laiškas siunčiamas gavėjui iš išorės, kuris nėra kontaktų sąraše.
 +
 
 +
10. SPAM, Phishing and Malware
 +
[[Vaizdas:Spamphishingmalware googleworkspace.png|none]]
 +
* Email allowlist - šioje skiltyje galima pridėti serverių IP adresus, iš kurių siunčiami laiškai nebus žymimi kaip SPAM.
 +
* Enhanced pre-delivery message scanning - gaunamų laiškų patikrinimas siekiant apsaugoti nuo nepageidaujamų SPAM/PHISHING tipo laiškų. Kai "Gmail" aplinka aptinka įtartiną turinį, laiško pristatymas gali nežymiai vėluoti, kol bus atliktas skanavimas.
 +
* Inbound gateway -
 +
* SPAM - šioje skiltyje galėsite koreguoti SPAM filtro elgesį, įtraukti netikrinamų siuntėjų sąrašą ir koreguoti kokiame karantino aplanke laiškai yra sulaikomi. Jei nebūsite sukūrę papildomų karanitno aplankų, bus naudojamas standartinis - default.
 +
* Blocked senders - Galite valdyti blokuojamų siuntėjų sąrašą, kurių siunčiami laiškai bus atmetami. Jei reikalinga, šioje skiltyje taip pat galėsite sukurti savo norimą atsakymą, kodėl siunčiamas laiškas nėra priimamas ( pasirinkimas - Edit the default rejection notice )
 +
 
 +
 
 +
11. Compeliance
 +
 
 +
[[Vaizdas:Compliancegmailsettings googleworkspace part1.png|none]]
 +
 
 +
 
 +
12. Routing

19:15, 29 rugsėjo 2022 versija

"Google workspace" suteikia galimybę administruoti ir valdyti skirtingų aplikacijų nustatymus prisijungus prie "Google Workspace" administravimo aplinkos. Šioje pamokoje bus aptartas "Gmail" aplikacijos valdymas ir nustatymų keitimas.

"Gmail" aplikacijos nustatymai "Google workspace" aplinkoje

1. Kad galėtumėte keisti "Gmail" aplikacijos nustatymus, prisijunkite prie "Google Workspace" administravimo aplinkos. Tai galite padaryti paspaudę čia. 2. Kairiau esančiame meniu pasirinkite "Apps" skiltį:

Admin meniu googleworkspace.png

3. Išskleidusiame meniu paspauskite "Google Workspace" ir pasirinkite "Gmail":

Gmail googleworkspace.png

4. Matysite aplikacijos būseną ir dešiniau esančias nustatymų skiltis:

Gmailsettings googleworkspace.png


"Gmail" aplikacijos nustatymų "Google Workspace" aplinkoje aptarimas

1. Paslaugos būsena (Service status):

Gmailservicestatus googleworkspace.png

Standartiškai "Gmail" naudojimasis yra įjungtas visiems, todėl skiltyje "Service status" paslauga matysite "ON for everyone". Paspaudę ant šios kortelės matysite galimybę "Gmail" aplikaciją išjungti visiems arba valdyti prieigą prie šios aplikacijos skirtingoms sukurtoms grupėms:

Gmailservicestatus on googleworkspace.png

2. Naudotojų nustatymai (User settings):

Gmaiusersettings googleworkspace.png

Atidarę šią kortelę galėsite koreguoti kokiu formatu pateikiamas naudotojo vardas, valdyti kitas nuostatas, pvz., temos pasirinkimo, kuriuos "Gmail" naudotojai galės arba negalės koreguoti iš savo pusės:

Usersettings part1 googleworkspace.png
  • Smart features and personalization - galite išjungti arba įjungti išmaniąsias funkcijas ir suasmeninimą, t.y. pagal numatytuosius nustatymus pasirenkate, ar šis nustatymas taikomas Gmail, Chat, ir Meet, ar/ir kitiems "Google" produktams.
  • Themes - galite suteikti naudojam galimybę patiems pasirinkti temą
  • Email read receipts- galite valdyti, ar bus galimybė siųsti pranešimus apie perskaitytą laišką, kai to reikalauja siuntėjas.
  • Mail delegation- galima nustatyti, ar naudotojai turės galimybę priskirti laiškus naudotojams, kurie galės skaityti, siųsti ar pašalinti laiškus paskyros savininko vardu. Standartiškai šis nustatymas yra išjungtas.
  • Name formate - galite pasirinkti, kaip bus pateikiamas vardas, pvz., Vardenis Pavardenis (First Last) arba Pavardenis, Vardenis ( Last, First). Taip pat galite pasirinkti, ar naudotojai patys galįs koreguoti šį nustatymą pažymėję "Allow users to customize settings".
Usergmailsettings googleworkspace part2.png
  • Gmail web offline - "Google Workspace" aplinka suteikia galimybę naudotis paštu (skaityti, rašyti, vykdyti paiešką, šalinti, priskirti etiketes laiškams) ir be interneto ryšio. Kai interneto ryšys tampa pasiekiamas "Gmail" automatiškai atnaujina ir išsiunčia Jūsų pranešimus iš siunčiamųjų laiškų katalogo (Outbox), parsiunčia naujus pranešimus į gautųjų laiškų katalogą. Naudotis paštu be interneto ryšio galima tik naudojant "Chrome" naršyklę.
  • Confidential mode - kai šis nustatymas yra aktyvus, naudotojai gali siųsti laiškus su teisių valdymu, įskaitant galiojimą ir atšaukimą. Taip pat apriboja gavėjų parinktis siųsti, spausdinti, kopijuoti, atsisiųsti patį laišką ar jo priedus.
  • Smart compose personalization - suasmeninto kūrimo atsisakymas reiškia, kad naudotojas matys tik bendrus pasiūlymus. Kitu atveju rašant laišką būtų teikiami pasiūlymai išlaikantys naudotojo rašymo stilių, t.y. personalizuoti.
  • Dynamic email- dinaminio turinio el. pašte įjungimas. Naudotojai gali peržiūrėti ir naudoti AMP ( Accelerated Mobile Page ) el. laiškus. AMP el. laiškuose yra dinaminio ir interaktyvaus turinio.

3. Hosts

Gmailsettingshosts googleworkspace.png

Galite pridėti papildomą serverį, pvz., "Microsoft Exchange", į kurį turėtų būti pristatoma dalis laiškų.

4. Default routing

Šioje skiltyje galite sukurti taisykles, kurias atitinkantys laiškai bus peradresuoti į nurodytą išorinį serverį ar kitą pašto dėžutę.

5. Authenticate email

Šioje skiltyje galite sugeneruoti domenui DKIM įrašus, kuriuos vėliau reikės įtraukti į domeno zoną.

6. Manage quatantines

7. Safety

8. Setup

  • Web address - šioje skiltyje galėsite nustatyti adresą, kuriuo naudotojai naršyklėje galės pasiekti "Gmail" aplinką;
  • MX records - matysite domenui nustatytus MX įrašus
  • User email uploads - šis pasirinkimas suteikia galimybę "Gmail" naudotojams importuoti laiškus ir kontaktus iš kitų sistemų savo "Gmail" aplinkos nustatymuose.
Gmailsettings setup googleworkspace.png

9. End User Access

Enduseraccess googleworkspace.png
  • POP and IMAP access - galėsite išjungti arba įjungti naudotojams galimybę jungtis prie el. pašto IMAP arba POP3 protokolais;
  • Google Workspace Sync - šis nustatymas suteikia galimybę sinchronizuoti kontaktus, kalendorių ir el. laiškus "Outlook" pašto programoje. Tam reikalinga atsisiųsti papildomą "Google Workspace Sync for Microsoft Outlook" įskiepį. Daugiau informacijos apie naudojimą galima rasti "Google" pagalbos puslapyje.
  • Automatic forwarding - šis nustatymas suteikia galimybę naudotojams savarankiškai sukurti peradresavimo taisykles gaunamiems laiškams
  • Image URL proxy allowlist - "Gmail" naudoja saugius "Google" tarpinius serverius, kad būtų atvaizduojami el. laiškuose esantys paveikslėliai. Taip yra dėl to, kad vartotojai būtų apsaugoti nuo saugumo spragų, kuriomis pasinaudoti būtų siekiama per paveikslėlius. Dėl šios priežasties kartais gali susigadinti nuorodos į paveikslėlius, kurios priklauso nuo vidinių IP adresų ar slapukų. Tad šioje skiltyje sukūrus leidžiamą sąrašą, jis nebus papildomai tikrinimas esančios apsaugos.
  • Allow per-user outbound gateways- galima įjungti arba išjungti galimybę siųsti laiškus per išorinį SMTP serverį naudojant kitą el. pašto adresą skiltyje "from". Tokiu atveju atsakant į laišką galėsite pasirinkit iš koks adresatas bus naudojamas "From" laukelyje ir laiškų siuntimas bus vykdomas per išorinį SMTP serverį.
  • Warn for external recipients -galite įjungti įspėjimų rodymą, jei laiškas siunčiamas gavėjui iš išorės, kuris nėra kontaktų sąraše.

10. SPAM, Phishing and Malware

Spamphishingmalware googleworkspace.png
  • Email allowlist - šioje skiltyje galima pridėti serverių IP adresus, iš kurių siunčiami laiškai nebus žymimi kaip SPAM.
  • Enhanced pre-delivery message scanning - gaunamų laiškų patikrinimas siekiant apsaugoti nuo nepageidaujamų SPAM/PHISHING tipo laiškų. Kai "Gmail" aplinka aptinka įtartiną turinį, laiško pristatymas gali nežymiai vėluoti, kol bus atliktas skanavimas.
  • Inbound gateway -
  • SPAM - šioje skiltyje galėsite koreguoti SPAM filtro elgesį, įtraukti netikrinamų siuntėjų sąrašą ir koreguoti kokiame karantino aplanke laiškai yra sulaikomi. Jei nebūsite sukūrę papildomų karanitno aplankų, bus naudojamas standartinis - default.
  • Blocked senders - Galite valdyti blokuojamų siuntėjų sąrašą, kurių siunčiami laiškai bus atmetami. Jei reikalinga, šioje skiltyje taip pat galėsite sukurti savo norimą atsakymą, kodėl siunčiamas laiškas nėra priimamas ( pasirinkimas - Edit the default rejection notice )


11. Compeliance

Compliancegmailsettings googleworkspace part1.png


12. Routing