IMAP ir POP3 protokolai

Iš IV pagalba klientams.
15:57, 2 gruodžio 2020 versija, sukurta IV GintarasS (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Peršokti į: navigacija, paiešką

Serveriai.lt serveriuose esančias el. pašto dėžutes galima konfigūruoti naudojant populiarius POP3 ir IMAP el. pašto protokolus.


POP3 - senesnis, tačiau dar pakankamai aktyviai naudojamas protokolas. Tikrinant el. paštą per POP3 visi gautieji laiškai (nėra sinchronizuojami "SPAM" ar kiti papildomai sukurti katalogai) yra parsisiunčiami iš serverio į pašto programą. Tad iš pradžių reikia kiek palaukti, tačiau vėliau laiškų peržiūra yra labai sparti, kadangi nereikia papildomai kreiptis į serverį. Be to, parsisiųsti laiškai yra saugomi pašto programoje, todėl jie nenaudoja vietos serveryje.

Šį protokolą rekomenduojame lėtesnį interneto ryšį turintiems naudotojams arba tiems, kurie tikrina pašto dėžutę tik iš vieno kompiuterio.

Mūsų serveriuose POP3 protokolui naudojami standartiniai 110 bei 995 (šifruotam ryšiui) prievadai.


IMAP - naujesnis el. pašto tikrinimo protokolas. Tikrinant el. paštą per IMAP iš serverio yra parsisiunčiama tik einamuoju momentu reikalinga informacija. Todėl naujų laiškų patikrinimas yra itin greitas, tačiau laiškų peržiūra gali būti lėtesnė, nes kaskart reikia kreiptis į serverį. Visi laiškai yra saugomi serveryje, todėl pašto dėžute galite naudotis iš bet kurio kompiuterio ar išmaniojo įrenginio.

Šį protokolą rekomenduojame greitą interneto ryšį turintiems naudotojams, kuriems reikalinga galimybė turėti prieigą prie savo laiškų iš bet kurio kompiuterio, išmaniojo įrenginio.

Mūsų serveriuose IMAP protokolui naudojami standartiniai 143 bei 993 (šifruotam ryšiui) prievadai.


Mūsų WebMail (pašto per naršyklę) programa laiškų tikrinimui naudoja IMAP protokolą.