IMAP ir POP3 protokolai

Iš IV pagalba klientams.
11:03, 29 birželio 2012 versija, sukurta Admin (Aptarimas)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Peršokti į: navigacija, paiešką

Serveriai.lt serveriuose esančias el. pašto dėžutes galite tikrinti per populiarius POP3 ir IMAP el. pašto protokolus.


POP3 - Vis dar labiausiai paplitęs el. pašto tikrinimo protokolas. Tikrinant el. paštą per POP3 visi laiškai yra parsisiunčiami iš serverio į pašto programą. Tad iš pradžių reikia kiek palaukti, tačiau vėliau laiškų peržiūra yra labai sparti, kadangi nereikia papildomai kreiptis į serverį. Be to, parsisiųsti laiškai yra saugomi pašto programoje, todėl jie nenaudoja vietos serveryje.

Šį protokolą rekomenduojame lėtesnį interneto ryšį turintiems naudotojams arba tiems, kurie tikrina pašto dėžutę tik iš vieno kompiuterio.


IMAP - naujesnis el. pašto tikrinimo protokolas. Tikrinant el. paštą per IMAP iš serverio yra parsisiunčiama tik einamuoju momentu reikalinga informacija. Todėl naujų laiškų patikrinimas yra itin greitas, tačiau laiškų peržiūra gali būti lėtesnė, nes kaskart reikia kreiptis į serverį. Visi laiškai yra saugomi serveryje, todėl pašto dėžute galite naudotis iš bet kurio kompiuterio.

Šį protokolą rekomenduojame greitą interneto ryšį turintiems naudotojams, kuriems reikalinga galimybė turėti prieigą prie savo laiškų iš bet kurio kompiuterio. Naudojant IMAP reikalingas talpesnis serverio planas Verslui.


Mūsų serveriuose įdiegta WebMail (pašto per naršyklę) programa laiškų tikrinimui naudoja IMAP protokolą.