Apie kompaniją UAB "Interneto vizija" +370 5 2324444
Karjera J. Kubiliaus g. 6, Vilnius info@iv.lt

Privatumo apsauga

Atsižvelgdami į daugelio klientų pageidavimus, siūlome galimybę papildomai užsakyti privatumo apsaugą pas mus registruotiems domenams. Šios paslaugos dėka Jūsų asmeniniai duomenys nepateks į viešai prieinamą WHOIS duomenų bazę, kurioje yra saugomi duomenys apie domenų savininkus, tačiau tuo pat metu Jūs neprarasite teisių į savo domeną, nes tikri Jūsų duomenys bus saugomi centrinio registro vidinėje duomenų bazėje.

Kaip tai veikia?

Daugelio tarptautinių domenų registrų taisyklės reikalauja pateikti korektiškus duomenis apie domeno savininką ir juos savalaikiai atnaujinti (taisyklių nesilaikymas gresia domeno suspendavimu). Šie duomenys po domeno registravimo yra saugomi registre ir viešoje WHOIS duomenų bazėje.

Aktyvavus privatumo apsaugą, domeno WHOIS informacijoje pradedami rodyti antrinės registro įmonės ContactPrivacy.com duomenys, tuo tarpu registre išlieka Jūsų kaip domeno savininko informacija.

Iškilus klausimams dėl domeno, registras žinos tikrąjį domeno savininką ir galės su Jumis susisiekti. Tretieji asmenys su Jumis galės susisiekti tik per specialią formą.

Kokie privalumai?

Privatumo apsaugos privalumai:

  • Jūsų vardas, adresas, telefonas ir el. paštas lieka nežinomi tretiesiems asmenims.
  • Jūs neprarandate teisių į domeną, kadangi registre saugomi tikri Jūsų duomenys.
  • Apsaugą galite bet kuriuo metu aktyvuoti arba išjungti.
  • Tretieji asmenys gali su Jumis susisiekti dėl Jūsų domeno, tačiau informaciją apie Jus gali sužinoti tik kai to pageidausite Jūs patys.

Kaip aktyvuoti?

Papildoma apsauga galima tik domenams su .com, .net, .org, .info, .biz, .name, .mobi ir .tel galūnėmis. Apsaugą galite aktyvuoti klientų sistemos pagalba, domeno valdymo puslapyje paspaudę "Privatumo apsauga" mygtuką.

Paslauga kainuoja 1.99 EUR + PVM metams.

WHOIS peržiūra

Peržiūrėti domenų WHOIS informaciją Jūs galite internetinių įrankių pagalba, tame tarpe ir:

http://whois.serveriai.lt/

Europietiški domenai

.lt, .eu ir kitų domenų, kuriuos administruoja Europos Sąjungoje veikiančios bendrovės, WHOIS informacija tvarkoma pagal Europos Sąjungoje galiojančius asmens duomenų apsaugos įstatymus.

Tai reiškia, kad:

  • Jei domeną registruoja fizinis asmuo, viešoje WHOIS duomenų bazėje bus skelbiami tik domeno užsakovo inicialai ir el. paštas.
  • Jei užsakovas yra juridinis asmuo, WHOIS bus skelbiamas įmonės pavadinimas, kontaktai bei įmonės atstovo vardas ir pavardė.

Tad papildoma privatumo apsauga šiems domenams nėra būtina.