Redis naudojimas turinio valdymo sistemoje Wordpress

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

“Redis” tarnyba yra įtraukta į profesionalaus hostingo platformą, tačiau pagal nutylėjimą yra išjungta, todėl norėdami naudoti “Redis” pirmiausia susisiekite su mumis dėl tarnybos aktyvavimo el. paštu: pro@hostingas.lt

“Redis” yra vienas iš objektinio kešavimo sprendimų, tačiau bendrai šios tarnybos panaudojimas yra platesnis nei tik kešavimas. Paleidus “Redis” tarnybą serveryje, jos naudojimą reikalinga aktyvuoti ir iš svetainės programinio kodo pusės. Naudojantis turinio valdymo sistema “Wordpress“ kešavimo naudojant "Redis" aktyvavimui bus reikalingi įdiegti tam skirtą įskiepį.

“Redis Object cache”

Vienas iš įskiepių, kurį galima naudoti turinio valdymo sistemoje “Wordpress”, yra “Redis Object cache”.

1. Paties įskiepio konfigūravimas yra pakankamai paprastas, jis skirtas "Redis" tarnybos naudojimui ir neturi kitų funkcijų pasirinkimo. Prisijunkite prie svetainės administravimo dalies ir pasirinkite skiltį “Plugins” ir “Add New” - į paieškos laukelį įrašykite įskiepio pavadinimą:

Redisobjectcache selected.png

2. Pasirinkite “Install Now” ir matysite informaciją apie tarnybą ir sėkmingą aktyvavimą:

Redis object cache connected.png

Norėdami išvalyti kešą paspauskite “Flush Cache”. “Redis” tarnyba naudoja 6379 prievadą ir veikia lokaliai, todėl ties eilute “Host” matysite “localhost” IP 127.0.0.1.

W3 Total Cache

Kitas įskiepis “Redis” naudojimui turinio valdymo sistemoje būtų “W3 Total Cache”. Šis įskiepis yra vienas iš populiaresnių įskiepių, įskiepio nustatymų pasirinkimas yra pakankamai platus, juo konfigūruojamas ne tik "Redis" tarnybos naudojimas. Dėl papildomų funkcijų įskiepio naudojimas gali atrodyti sudėtingai, tad jei reikalinga, konfigūravimą turėtų atlikti svetainės programuotojas.

1. Įskiepio diegimui prisijunkite prie svetainės administravimo dalies ir pasirinkite skiltį “Plugins” ir “Add New” - į paieškos laukelį įrašykite įskiepio pavadinimą:

W3totalcacheistall selected.png

2. Įdiegus įskiepį paspauskite “Activate” . Konfigūruojant įskiepį “Redis” naudojimo pasirinkimą matysite skiltyje “Object Cache”:

W3totalcache redis selected.png

3. Pažymėkite “Redis” ir užbaikite likusį įskiepio konfigūravimą. Išsaugojus nustatymus pasirinkite kairėje pusėje esančiame meniu “Performance” ir išsiskleidusiame meniu spustelėkite ant “Object Cache”:

Performance objectcache.png

4. Matysite informaciją "Object caching via redis is currently enabled.", kuri nurodo, kad "Redis" naudojimas įjungtas. Taip pat IP (“Redis” tarnyba veikia lokaliai, todėl matysite “localhost” IP 127.0.0.1 ) ir prievadą:

W3totalcache redis enabled.png

Jei reikalinga, galite išvalyti kešą pasirinkę “Empty all caches” arba “Empty object caches”.

Kešo išvalymas per terminalą

Nors įdiegus įskiepį išvalyti kešą galima būtent įskiepio pagalba, tai taip pat galima padaryti ir prisijungus prie serverio per komandinę eilutę. Prisijunkite prie serverio per SSH naudodami aktualaus naudotojo prisijungimus:

ssh <naudotojas>@<serveris>.hostingas.lt

Įrašykite komandą:

redis-cli FLUSHALL

Pateikiamas atsakymas bus "OK" ir taip išvaloma spartinančioji atmintis (angl. "cache" ) prisijungus per terminalą.