Cloudflare funkcijos

Iš IV pagalba klientams.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Bazinis "Cloudflare" planas, kuris yra visiškai nemokamas, turi daug naudingų funkcijų. Jų apžvalgą ir įgalinimo instrukcijas aprašome šioje pamokoje.

Greitaveikos optimizavimas

Auto Minify

"Cloudflare" naudotojai, norintys supaprastint savo svetainės HTML, CSS ir JavaScript programinį kodą, gali automatiškai veikiančią funkciją savo nustatymuose. "Auto Minify" funkcija pašalins visus nereikalingus simbolius iš HTML, JavaScript ir CSS failų.

HTML failai sumažinami pašalinant tik komentarus ir nereikalingas tuščias eilutes. Šio tipo failų nebūtina kešuoti.

CSS ir JS sumažinimas veikia tik "Cloudflare" sistemoje kešuojamuose failuose. "Cloudflare" kešavimo sistema turi du atsakymus:

  • HIT - failas rastas "Cloudfalre" kešavimo sistemoje;
  • MISS - failas neratsas "Cloudfalre" kešavimo sistemoje ir buvo pasiimtas iš serverio.

Jei CSS arba JS failas gauna atsakymą HIT, jis kliento naršyklei bus grąžintas sumažinta forma iš "Cloudflare" kešavimo sistemos/talpykos (anlg. cache). Taigi, prieš aktyvuojant "Auto Minify" CSS arba JS failams, Jums reikės išvalyti "Cloudflare" talpyklą (angl. cache).

SVARBU! "Auto Minify" funkcija suveikia ne visais atvejais. Norėdami nustatyti neveikimo priežastis, peržiūrėkite "Cloudflare" dokumentaciją čia.

Aktyvavimas

1. Prisijunkite prie savo "Cloudflare" panelės čia.
2. Pasirinkite domeną, kuriam norite įjungti "Auto Minify":

Under attack1.png

3. Meniu kairėje pasirinkite "Speed" -> "Optimization";
3.1 Žemiau raskite skiltį "Auto Minify" ir varnelėmis sužymėkite failus, kuriems norite įjungti funkciją:

1 auto minify.png

Brotli

"Cloudflare" palaiko "Google" sukurtą duomenų glaudinimo algoritmą (angl. compression) – "Brotli". Šis metodas padeda ženkliai paspartinti svetainės užkrovimą. Jei svetainės lankytojo naršyklė (klientas) palaiko keletą duomenų glaudinimo būdų, "Cloudflare" naudos "Brotli". Jei klientas (svetainės lankytojo naršyklė) palaiko kelis glaudinimo metodus, "Cloudflare" pasirinks "Brotli" kaip pageidaujamą turinio kodavimo metodą. Jei klientas nenurodo, kad palaiko "Brotli", bus taikomas kitas populiarus turinio glaudinimo algoritmas – "gzip". Šis nustatymas dažniausiai būna įjungtas pagal nutylėjimą. Peržiūrėti, kokį tiksliai turinį "Cloudflare" glaudins, galite čia.

Aktyvavimas

1. Prisijunkite prie savo "Cloudflare" panelės čia.
2. Pasirinkite domeną, kuriam norite įjungti "Brotli":

Under attack1.png

3. Meniu kairėje pasirinkite "Speed" -> "Optimization";
3.1 Žemiau raskite skiltį "Brotli" ir varnelėmis sužymėkite failus, kuriems norite įjungti funkciją:

2 brotli.png

Early Hints

Šiam funkcionalumui "Cloudflare" naudojasi nauja HTTP technologija, vadinama "103 Early Hints". Tai yra nesudėtingos negalutinės serverio antraštės (angl. header) su 103 statusu. Šios antraštės ypatingos tuo, kad siunčiamos klientui (lankytojo rašyklei) prieš "tikrą" atsakymą iš serverio (t.y. iki kol webserverio tarnyba grąžina 200 atsakymą). Naršyklės šias antraštes naudoja tam, kad gautų svarbiausius resursus iki kol puslapis bus pilnai užkrautas. Daugiau informacijos rasite oficialioje "Cloudflare" dokumentacijoje čia.

SVARBU! Ši funkcija palaikoma su HTTP/2 ir HTTP/3 protokolais. Bendrojo naudojimo serveriuose įkurti talpinimo planai kol kas palaiko tik HTTP/1.1 versiją. Tačiau mūsų komanda dirba ties tuo, kad artimiausiu metu šiuose serveriuose būtų palaikomas ir naujesnis HTTP/2 protokolas. HTTP/2 įgaltinas profesionalaus hostingo serveriuose, o taip pat galima pagal poreikį sukonfigūruoti VPS serverį.

Aktyvavimas

1. Prisijunkite prie savo "Cloudflare" panelės čia.
2. Pasirinkite domeną, kuriam norite įjungti "Early Hints":

Under attack1.png

3. Meniu kairėje pasirinkite "Speed" -> "Optimization";
3.1 Žemiau raskite skiltį "Early Hints" ir varnelėmis sužymėkite failus, kuriems norite įjungti funkciją:

3 early hints.png

Rocket Loader

Ši funkcija leidžia pagerinti puslapių, kurie naudoja Javascript užkrovimo spartą. "Rocket Loader" teikia pirmenybę jūsų svetainės turiniui (tekstui, paveiksliukams, šriftams ir kt.), atidedant pilno JavaScript įkėlimą (angl. until after rendering). Tai lemia greitesnį puslapio turinio pateikimą. "Rocket Loader" tvarko ir vidinius, ir išorinius skriptus, išlaikydamas vykdymo tvarką. Klientams (naršyklėms), kurios nėra suderintos veikti su šiuo funkcionalumu, "Cloudflare" jį išjungs savarankiškai. Daugiau informacijos rasite oficialioje "Cloudflare" dokumentacijoje čia.

Aktyvavimas

1. Prisijunkite prie savo "Cloudflare" panelės čia.
2. Pasirinkite domeną, kuriam norite įjungti "Railgun":

Under attack1.png

3. Meniu kairėje pasirinkite "Speed" -> "Rocket Loader";
3.1 Žemiau raskite skiltį "Rocket Loader", o dešiniau spustelėkite slinkties juostą, aktyvuojant funkciją:

5 rocket loader.png

Kešavimas

Purge Cache Funckija

Ši funkcija išvalo "Cloudflare" talpykloje (angl. cache) laikomus failus. Dažniausiai ji naudojama tais atvejais, kai svetainėje atliekami pakeitimai (programiniame arba turinio lygiuose) ir tuos pakeitimus "Cloudflare" turi pasiimti iš serverio.

Ši funkcija turi du pasirinkimus:

  • Custom Purge (pasirinktinis valymas)
  • Purge Everything (išvalyti viską)

Daugeliu atvejų "Cloudflare" rekomenduoja išvalyti atskirus failus (anlg. Custom Purge), vietoje pasirinkimo išvalyti viską. Pastaruoju atveju, padaugės užklausų į jūsų pradinį serverį, o tai laikinai padidins tiek srauto, tiek procesoriaus naudojimą.

SVARBU! Norint pasinaudoti funkcija, kuri leistų pasirinktinį išvalymą, nemokamoje versijoje tai galima atlikti tik pagal URL.

Caching Level Funkcija

Ši funkcija leidžia pasirinkti, kaip stipriai "Cloudflare" kešuos Jūsų svetainės statinį turinį. Galite rinktis iš trijų nustatymų:

  • No Query String: iš laikinosios atminties (anlg. cache) imami tik tie failai, kurie neturi užklausos su duomenų baze. URL pavyzdys: domenas.lt/paveiksliukas.jpg
  • Ignore Query String: nepriklausomai nuo užklausos, visiems grąžinamas tas pats šaltinis (angl. resource). URL pavyzdys: domenas.lt/paveiksliukas.jpg?ignore=this-query-string
  • Standard (rekomenduojamas): kiekvieną kartą pasikeitus užklausai, grąžina atitinkamą atsakymą. URL pavyzdys: domenas.lt/paveiksliukas.jpg?with=query

SVARBU! Pagal nutylėjimą, "Cloudflare" nekešuoja HTML turinio. Norint, kad šis turinys būtų kešuojamas, galima kurti "Page Rule". Daugiau informacijos rasite "Clouflare" dokumentacijoje čia.

Aktyvavimas

1. Prisijunkite prie savo "Cloudflare" panelės čia.
2. Pasirinkite domeną, kuriam norite įjungti "Purge Cache" arba pakoreguoti "Caching Level" funkcijas:

Under attack1.png

3. Meniu kairėje pasirinkite "Caching" -> "Configuartion";
3.1 Žemiau raskite skiltį "Purge Cache";

5 purge cache.png

3.2 Paspaudę "Custom Purge", matysite papildomą langą, kuriame galėsite nurodyti konkrečius puslapius, kuriems reikia išvalyti laikinąją atmintį (anlg. cache):

6 purge cache.png

3.3 Paspaudę "Purge Everything", iš laikinos atminties išvalysite visą svetainę.

SVARBU! Pasirinkus "Purge Everything", padaugės užklausų į jūsų pradinį serverį, nes "Cloudflare" turės vėl užkešuoti visą svetainę (prisijungi prie serverio, pasiimti duomenis, įkelti juos į laikinąją atminti). Tai laikinai padidins tiek srauto, tiek procesoriaus naudojimą Jūsų serveryje, dėl ko gali sukilti bendra apkrova.

Crawler Hints

Kai "Crawler Hints" funkcija įjungta, atlikus pakeitimus svetainėje (pvz.: atnaujinus turinį), "Cloudflare" siunčia signalus tinklams, iš kurių atliekamos plataus mąsto indeksavimo operacijos (pvz.: paieškos sistemoms). Tai leidžia indeksavimo robotams tiksliai nustatyti tikrinimo laiką, kad būtų išvengta bereikalingo indeksavimo ir srauto kreipiantis į svetainę.

Įprastai paieškos ir indeksavimo robotai svetaines tikrina pagal savo pačių algorimtus, kurie priklauso nuo jų kūrėjų. Dažnai tikrinimo intervalai nėra suderinti su svetainių atnaujinimais, todėl ši funkcija leidžia šį procesą padaryti efektyvesniu.

Įjungiant šią funkciją sutinkate su funkcionalumo sąlygomis, apie kurias daugiau informacijos rasite čia.

Aktyvavimas

1. Prisijunkite prie savo "Cloudflare" panelės čia.
2. Pasirinkite domeną, kuriam norite įjungti "Crawler Hints" funkciją:

Under attack1.png

3. Meniu kairėje pasirinkite "Caching" -> "Configuartion";
3.1 Žemiau raskite skiltį "Crawler Hints";
3.2 Žemiau raskite skiltį "Crawler Hints", o dešiniau spustelėkite slinkties juostą, aktyvuojant funkciją:

7 crawler hints.png

Always Online

Ši funkcija leidžia svetainei būti prieinamai lankytojams net tuo atveju, jei ją talpinantis serveris tuo metu yra nepasiekiamas (pvz.: dėl laikinų sutrikimų). "Cloudflare" lankytojams pateiks nepilnas svetainės kopijas, pasinaudojant laikinojoje atmintyje turima informacija ir internete populiariu sprendimu "Internet Archive’s Wayback Machine", saugančiu ankstesnes svetainių versijas.

Visų pirma svetainė kraunama iš laikinosios atminties "Cloudflare" tinke, o jei tokios versijos nėra, tada jau kreipiamasi į "Internet Archive’s Wayback Machine". Reikia paminėti, kad ne visi svetainės puslapiai yra saugomi ir dinaminis turinys nebus pateikiamas.

SVARBU! Jei Jūsų svetainės versijos "Cloudflare" sistemoje nėra, serveris nepasiekiamas ir versijos nėra "Internet Archive’s Wayback Machine", o funkcija įjungta, lankytojams bus grąžinama klaida, kad serveris nepasiekiamas.

Įjungiant šią funkciją sutinkate su funkcionalumo sąlygomis, apie kurias daugiau informacijos rasite čia.

Aktyvavimas

1. Prisijunkite prie savo "Cloudflare" panelės čia.
2. Pasirinkite domeną, kuriam norite įjungti "Always Online" funkciją:

Under attack1.png

3. Meniu kairėje pasirinkite "Caching" -> "Configuartion";
3.1 Žemiau raskite skiltį "Always Online";
3.2 Žemiau raskite skiltį "Always Online", o dešiniau spustelėkite slinkties juostą, aktyvuojant funkciją:

8 always oline.png

Development Mode

Ši funkcija leidžia laikinai išjungti "Cloudflare" kešavimą, kad svetainėje atliekami pakeitimai būtų matomi realiuoju laiku. Dažniausiai ši funkcija naudojama tais atvejais, kai su svetaine dirba programuotojai ir ten atlieka atnaujinimus.

Įjungs funkciją, ji veikia 3 valandas, o vėliau išsijungia automatiškai.

SVARBU! Naudojant šį rėžimą, svetainės greitaveika gali suprastėti, nes kiekvieno apsilankymo svetainėje atveju, "Cloudflare" kreipsis į serverį. Tai gali padidinti į serverį generuojamą srautą, bei suaktyvinti resursų naudojimą. Dėl šios priežasties rekomenduojama naudoti funkciją "Purge Cache", kuri leidžia išvalyti laikinąją atmintį konkrečioms svetainės dalims.

Aktyvavimas

1. Prisijunkite prie savo "Cloudflare" panelės čia.
2. Pasirinkite domeną, kuriam norite įjungti "Development Mode" funkciją:

Under attack1.png

3. Meniu kairėje pasirinkite "Caching" -> "Configuartion";
3.1 Žemiau raskite skiltį "Development Mode";
3.2 Žemiau raskite skiltį "Development Mode", o dešiniau spustelėkite slinkties juostą, aktyvuojant funkciją:

9 development mode.png