Ieškoti

Svetainės kūrimas naudojant AI

Susikurkite WordPress svetainę su AI pagalba

Per pastaruosius metus AI (dirbtinis intelektas) pradėjo populiarėti žaibišku greičiu. Žmonės atranda vis daugiau ir daugiau jo panaudojimo sričių – nuo straipsnių rašymo iki muzikos ir filmų scenarijų kūrimo. Taip pat AI gali padėti net ir susikurti svetainę!

Viskas yra itin paprasta – nebūtina mokėti programuoti norint sukurti svetainės kodą. Dabar tai gali padaryti programa pavadinimu ChatGPT.

Kas yra ChatGPT ir kaip jis veikia?

ChatGPT yra nemokama internetinė AI programa, kuria labai paprasta naudotis. Ši AI programa gali padėti programuojant bei pasiūlyti sprendimą svetainei talpinti. Paslauga gali duoti patarimų, atsižvelgiant į svetainės iššūkius bei tikslus. 

Programos veikimo principas yra atsakyti į pateiktas užklausas, kurias galima užduoti klausimo forma arba pateikiant specifinę užduoties tematiką. Programos galima prašyti, jog atliktų korekcijas ar suformuluotų tekstą norimu tonu. 

Kaip susikurti WordPress svetainę ChatGPT pagalba?

Šie paprasti žingsneliai tau padės greičiau ir efektyviau susikurti savo norimą svetainę:

  1. Nuspręsk, kokio tipo svetainę nori sukurti ir kaip ji bus panaudojama.
  2. Toliau reikės talpinimo plano ir domeno. Juos gali pasirinkti čia.
  3. Susikurk nemokamą paskyrą ChatGPT.
  4. Naudok ChatGPT, kad gautum rekomendacijas kaip susikurti WordPress paskyrą ir pradėti ja naudotis. ChatGPT padės atrasti reikiamus įrankius, įskiepius ir temas, atitinkančias tavo svetainės viziją. Įrankis taip pat gali padėti sugeneruoti pagrindinę svetainės struktūrą ir norimą dizainą.

Naudojant ChatGPT kaip WordPress svetainės kūrimo vedlį, galėsi optimizuoti procesą ir sukurti aukštos kokybės svetainę.

Kaip sukurti HTML kodą naudojant ChatGPT?

Dar vienas ChatGPT panaudojimo būdas svetainės kūrimo procese yra kodo kūrimas. Tereikia tikslingai aprašyti tai, ką nori matyti atidarius savo svetainę.

Kaip pavyzdį, paprašėme ChatGPT sukurti kodą reklamos agentūros svetainei. Rezultatai nenuvylė:

Taip pat AI modelį galima naudoti generuojant CSS kodą, koreguojant tam tikrus dizaino elementus, tokius kaip šriftai, svetainės spalvų schemos ir elementų dydžiai. ChatGPT sukurtus kodus galima panaudoti koreguojant jau esamas WordPress temas ir šablonus.

Kaip kurti svetainės turinį naudojant ChatGPT?

ChatGPT įrankis geba generuoti ne tik kodą, bet ir kurti bei apdoroti tekstus, dėl to šis įrankis dažnai naudojamas būtent šiuo tikslu. AI per kelias sekundes gal pasiūlyti idėjų ar sukurti tekstus bet kokia pasirinkta tema, taip taupant jūsų laiką.

Šiame pavyzdyje ChatGPT paprašėme sukurti reklamos agentūros svetainės planą:

Kuriant turinį ChatGPT pagalba, svarbiausia įtraukti visą reikiamą informaciją apie savo svetainę arba verslą, kad programa galėtų kuo aiškiau suprasti užduoties kontekstą. Įrankio pagalba galite rašyti ir tinklaraščio įrašus įtraukiant konkrečias frazes bei raktinius žodžius. Taip galite pagerinti savo svetainės matomumą paieškos sistemose.

ChatGPT galima naudoti netgi kuriant tokio tipo turinį kaip vaizdo įrašai ar tinklalaidės. Programa geba greitai sukurti scenarijaus šabloną, kurį belieka pasikoreguoti pagal savo stilistiką arba formatą.

Verta paminėti, kad AI turinio įrankiai visgi neparašys tobulo turinio svetainei. Todėl norint užtikrinti turinio unikalumą, būtina jį koreguoti ir maksimaliai pritaikyti savo poreikiams.

Dėka pažangios AI technologijos, svetainių kūrimas tampa vis lengvesnis. ChatGPT gali padėti kurti tinklapius generuojant reikalingą programinį kodą ir teikiant įvairias rekomendacijas, pagreitinančias kūrimo procesą. Šis įrankis yra prieinamas visiems, tad juo naudotis gali ir pradedantieji.

Primename, kad sukūrus svetainę yra svarbu įsigyti domeną bei talpinimo planą, kad turėtumėte vietą savo sukurtam turiniui. Plano dydis priklauso nuo būsimos svetainės specifikacijų bei projekto dydžio. Pradėti galima ir nuo mažiausio Interneto vizijoje turime platų svetainės talpinimo planų pasirinkimą tiksiantį bet kokio dydžio svetainei.

T10
Duomenų srautas Neribojama
Vieta serveryje 10 GB
Svetainių kiekis 10
El. pašto dėžutės 10
Duomenų bazių kiekis 10
Pratęsimo kaina (mėn.) 6.99 EUR
Užsakymo kaina (mėn.) 4.99 0.10 EUR
Užsakyti
T30
Duomenų srautas Neribojama
Vieta serveryje 30 GB
Svetainių kiekis 30
El. pašto dėžutės 30
Duomenų bazių kiekis 30
Pratęsimo kaina (mėn.) 8.99 EUR
Užsakymo kaina (mėn.) 6.99 EUR
Užsakyti
T50
Duomenų srautas Neribojama
Vieta serveryje 50 GB
Svetainių kiekis 50
El. pašto dėžutės 50
Duomenų bazių kiekis 50
Pratęsimo kaina (mėn.) 10.99 EUR
Užsakymo kaina (mėn.) 8.99 EUR
Užsakyti

ChatGPT naudoja automatinę mokymosi techniką, vadinamą Natūraliosios Kalbos Apdorojimo (NLP) modeliu. Tai leidžia kompiuteriams suprasti, interpretuoti ir generuoti žmogiškąją kalbą, derinant lingvistikos ir kompiuterijos aspektus.

Dauguma įrankių, tokių kaip Google Translate ir Siri, kurie siūlo žodžių pasiūlymus, plagiato aptikimą ir teksto tikrinimą, taip pat naudoja NLP modelį.

Tai, kas išskiria OpenAI nuo kitų, yra tai, kad ChatGPT apmokomas naudojant Sustiprintojo Mokymosi iš Žmogiškojo Atsako (RLHF) metodą. Tai reiškia, kad žmogaus atsakymai bendraujant su ChatGPT yra naudojami tobulinti jo tolimesnių užklausų atsakymus.

Be to, inžinieriai taiko Proksimalaus Politikos Optimizavimo (PPO) algoritmą, kad gerintų sustiprintojo mokymosi procesą ir gautų iš ChatGPT realistiškesnius atsakus.

Anot OpenAI, ChatGPT gali imituoti žmogiškojo pokalbio šabloną. Dialogo formatas leidžia šnekos robotui atsakyti į tęstinus klausimus, pripažinti savo klaidas, iškelti abejones dėl neteisingų prielaidų ir atmesti netinkamus prašymus.
Šie aspektai padaro ChatGPT kur kas pažangesnį už esamus dirbtinio intelekto asistentus, tokius kaip Siri ar Alexa, nes jie nėra mokomi dalyvauti dvipusiame dialoge.

ChatGPT yra nemokamas įrankis be jokių naudojimo apribojimų, tačiau kartais galite patirti trikdžių dėl didelio naudojimosi srauto. OpenAI šiuo metu testuoja ir mokamą pokalbių roboto versiją.

ChatGPT yra paremtas natūralios kalbos apdorojimo (NLP) modeliu, kuris leidžia generuoti žmogui pažįstamą tekstą pagal vartotojo užklausą. Dažniausi naudojimo atvejai apima tekstų vertimą, turinio rašymą ir programinio kodo generavimą.

Yra galimybė kurti tinklalapį naudojant ChatGPT iki tam tikros apimties. Programa gali padėti rašyti kodavimo eilutes, kurti dizaino idėjas ir tinklalapių turinį. Tačiau žmogiško redagavimo vis tiek reikia, kad užtikrinti, jog visa sugeneruota informacija yra teisinga.

ChatGPT gali padėti įvairiuose programavimo projektuose. Pavyzdžiui, programuotojas gali jį naudoti:

  • Kurti kodavimo pavyzdžius, padėsiančius implementuoti specifines funkcijas arba ypatybes.
  • Atsakyti į techninius klausimus, susijusius su tinklalapio kūrimu, tokius kaip paaiškinimas apie konkrečią programavimo sąvoką ar geriausią praktiką.
  • Gauti įrankių ir išteklių rekomendacijas, palengvinančias vystymo procesą ir padidinančias efektyvumą. Be to, programa gali padėti naudotojui rašyti tinklalapių kontūrus (outlines), projektuoti tinklalapius ir šablonus bei generuoti turinio idėjas.

Nors ChatGPT yra naudinga priemonė, kuri galo padėti spręsti įvairias problemas ir užduotis, kaip ir bet kokia technologija, ji taip pat turi savo problemų ir limitų. Viena iš pagrindinių problemų – netikslumai ar klaidos, susijusios su AI modelio išvestimis, kadangi ChatGPT žinios yra gaunamos iš 2021 m. duomenų. Todėl prieš taikant ChatGPT atsakymus savo projektui svarbu juos patikrinti.

Kitas galimas limitas yra kalbos barjeras. ChatGPT yra kuriamas ir mokomas anglų kalba, todėl vartotojai, kalbantys kitomis kalbomis, gali susidurti su sukurto turinio netikslumais. 

Taip pat svarbu paminėti, kad ChatGPT yra skirtas tik informacinėms ir konsultacinėms paskirtims ir negali būti naudojamas kaip visiškai savarankiškas sprendimas. Kai kurioms užduotims išpildyti reikės specialistų, turinčių patirties pagalbos.