Ieškoti

SSL sertifikatai

SSL sertifikatas – tai elektroninis dokumentas, nurodantis „svetainės tapatybę“ bei įrodantis, kad joje esantys duomenys yra perduodami saugiai. SSL sertifikatas užšifruoja visą lankytojo į svetainę suvedamą informaciją, todėl trečiosios šalys negali įsiterpti tarp lankytojo ir svetainės bei, pavyzdžiui, nuskaityti mokėjimo ar kitų asmeninių duomenų. Tokiu būdu svetainė iš tiesų tampa saugi naudotojams.

Net didžiausia paieškos sistema „Google“ pradėjo žymėti būtent tas svetaines, kuriose yra įdiegti SSL sertifikatai, kaip saugias. Taigi, SSL sertifikatai interneto svetainėse tampa tarsi vienintelis saugumo garantas.

SSL sertifikatas – tai elektroninis dokumentas, įdiegiamas į serverį ir šifruojantis visą informaciją tarp lankytojo ir serverio.

SSL sertifikatas šifruoja informaciją tarp lankytojo ir serverio, todėl trečiosios šalys, siekiant gauti prieigą prie konfidencialios informacijos, negali įsiterpti tarp svetainės lankytojo kompiuterio ir serverio. Taigi, pagrindinė SSL sertifikato funkcija yra apsaugoti į interneto svetainę vedamą konfidencialią informaciją, pavyzdžiui, mokėjimų ar asmens duomenis.

Sertifikatas ne tik padaro jūsų svetainę saugesne, tačiau taip pat pagerina SEO rezultatus bei suteikia lankytojams pasitikėjimo jūsų svetaine.

Priklausomai nuo sertifikato tipo, yra išskiriami šie pagrindiniai skirtumai:

  • SSL tipo sertifikatas skirtas apsaugoti vienam domenui arba subdomenui. Užsakius sertifikatą domenui (pvz. dizaineriai.lt) šis sertifikatas automatiškai apsaugos ir www subdomeną (pvz. www.dizaineriai.lt).
  • SSL SAN tipo sertifikatas gali apsaugoti iki 3-jų skirtingų domenų arba subdomenų (pvz., www.iv.lt, klientams.iv.lt ir pro.hostingas.lt). Užsakymo metu nurodomas vienas, pagrindinis domenas, o dėl kitų domenų gausite užklausą sertifikato išdavimo metu.
  • SSL Wildcard tipo sertifikatas apsaugo ne tik pagrindinį domeną, bet ir visus jo antrojo lygio subdomenus (pvz. *.serveriai.lt).

Taip pat visi sertifikatai, pagal savo apsaugos lygį, yra skirstomi į:

  • Domain Validated – tai bazinę apsaugą suteikiantis sertifikatas puikiai tinkamas blogams, reprezentacinėms svetainėms. Šis sertifikatas tikrina WHOIS informaciją ir tik pagal ją nustato interneto svetainės savininką.
  • Organization Validated – verslo bendrovėms, didesnėms organizacijoms skirtas sertifikatas. Sertifikato įdiegimo metu yra tikrinami bendrovės rekvizitai, todėl sertifikatas nurodo teisėtą ir tikrąjį interneto svetainės savininką.

Maksimalus SSL sertifikato užsakymo terminas yra vieneri metai.

Sectigo sertifikatai apsaugo iki trijų domenų. Jei reikia keturių ar daugiau, tada už papildomą mokestį galima apsaugoti ir daugiau domenų. Maksimalus domenų kiekis viename sertifikate yra 250. Papildomų domenų užsakymą reikėtų atlikti klientų sistemoje.

GeoTrust sertifikatai apsaugo iki penkių domenų. Jei reikia šešių ar daugiau, tada už papildomą mokestį galima apsaugoti ir daugiau domenų. Maksimalus domenų kiekis viename sertifikate yra 250. Papildomų domenų užsakymą reikėtų atlikti klientų sistemoje.

Ne, tokios galimybės nėra. Išduotas sertifikatas visą laiką galioja su tuo pačiu domenu. Jei yra reikalingas sertifikatas kitam domenui, jums reikės užsakyti naują sertifikatą.

Ne, SSL sertifikatams pinigų grąžinimo garantija nėra taikoma.