Ieškoti

Domenai ir jų registravimas

Jei norite turėti interneto svetainę ar el. paštą su savo pasirinktu pavadinimu, domeno registravimas – pirmasis veiksmas, kurį turite atlikti.

Esame daugiausiai domenų Lietuvoje užregistravęs domenų registratorius. Jų šiuo metu prižiūrime daugiau nei 170 000. Turime daugiau kaip 15 metų patirtį, tad jūsų pasirinkti domenai užregistruojami greitai, sklandžiai ir itin patraukliomis sąlygomis. Domenų tikrinimas pas mus – greitas ir sklandus.

Registravimo mokestis
.lt8.995.49 EUR
.eu6.991.99 EUR
.com10.996.49 EUR
.net13.999.99 EUR
.agency19.99 EUR
.app19.99 EUR
.art14.996.99 EUR
.biz19.99 EUR
.dev19.99 EUR
.info14.99 EUR
.io49.99 EUR
.online34.993.99 EUR
.org14.99 EUR
.pro19.996.99 EUR
.shop29.99 EUR
.site29.991.99 EUR
.store49.992.99 EUR
.tech44.994.99 EUR
.tv34.99 EUR
.website19.991.99 EUR
.at14.99 EUR
.be14.99 EUR
.by19.99 EUR
.ch14.99 EUR
.cn14.99 EUR
.co29.99 EUR
.cz14.99 EUR
.de14.999.99 EUR
.ee29.9924.99 EUR
.es14.99 EUR
.fi19.99 EUR
.fr14.99 EUR
.gr14.99 EUR
.hu49.99 EUR
.it14.99 EUR
.lu19.99 EUR
.lv19.9914.99 EUR
.me19.99 EUR
.nl14.99 EUR
.no89.99 EUR
.pl19.99 EUR
.pt19.99 EUR
.ro14.99 EUR
.ru14.99 EUR
.se19.99 EUR
.si14.99 EUR
.sk49.99 EUR
.com.ua14.99 EUR
.uk14.999.99 EUR
.us14.99 EUR

Domenas (angl. domain name) – tai unikalus interneto adresas. Jis nukreipia interneto naudotojus į jūsų serverį ar talpinimo planą, kuriame laikomi svetainės ir el. pašto failai. Kiekvienam kompiuteriui priskiriamas IP adresas – tai skaičių seka, nurodanti tam tikrą kompiuterį internete. Tačiau tokį kodą kaip, pavyzdžiui, 194.135.90.100, nėra lengva prisiminti. Taigi, kad lankytojams būtų patogiau įsiminti svetainių adresus, yra naudojami domenai.

Kai įvedate domeną į savo interneto naršyklę, pirmiausia yra išsiunčiama užklausa centriniam to domeno registrui, kad jis nurodytų, kokia domenų vardų sistema (DNS) aptarnauja šį domeną. Tada kreipiamasi į nurodytus domeno vardų serverius ir jie atsako, į kokį IP adresą domenas yra nukreiptas. Galiausiai, naršyklė siunčia užklausą jau į talpinimo planą ar serverį, kuris grąžina atsakymą su visais svetainės failais (paveiksliukais, tekstu, programiniu kodu ir kt.), o naršyklė jūsų interneto svetainę tvarkingai atvaizduoja kompiuterio ekrane. Svarbu tai, kad visi veiksmai atliekami per kelias sekundes, tad vartotojas šių žingsnių praktiškai nepastebi.

Aktualus sklandus domenų registravimas? Štai keli patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią domeno vardą.

  • Atsižvelkite į rinką

Jei svetainė skirta Lietuvos rinkai, patariame rinktis .lt domeną. Tokio domeno registravimas būtų tinkamas sprendimas, nes domeno galūnė yra lengvai įsimenama ir itin populiari Lietuvoje, o vartotojai ją dažnai veda iš įpročio. Jei orientuojatės į užsienio rinką, geriausia rinktis konkrečią šalį atitinkančią galūnę. Jei rinka tarptautinė, gali tikti galūnės .eu, .com, .net ir kitos.

  • Laikykitės paprastumo principų

Trumpumas, unikalumas ir susietumas su vykdoma veikla – gero domeno požymiai. O jei domenas sutampa su įmonės pavadinimu ar prekių ženklu, tai taip pat yra itin didelis pranašumas.

  • Nepažeiskite teisių

Be leidimo domeno varde negalima naudoti kitų asmenų žymenų, tokių kaip prekių ženklų, juridinių asmenų ar kūrinių pavadinimų. Tai patikrinti galite prekių ženklų duomenų bazėse bei Juridinių asmenų registre. Svarbu žinoti, jog už tai yra atsakingas domeno užsakovas.

  • Būkite greiti

Sugalvojote jums tobulai tinkantį domeno vardą? Nauji domenai užregistruojami itin operatyviai, todėl suskubkite įsigyti savąjį – kas prieinama šiandien, rytoj jau gali būti užimta. Domenų tikrinimas padės sužinoti, ar jūsų sugalvotas domeno vardas vis dar laisvas.

Jei norite turėti interneto svetainę ir el. paštą, domenų registravimas – būtina paslauga. Jei trumpai – domenas yra susiejamas su jūsų svetainės talpinimo paslauga, todėl interneto svetainė lankytojams tampa lengvai pasiekiama tiesiog interneto naršyklėje joje įvedus domeno vardą, pavyzdžiui, „mano-svetaine.lt“. O jei, tarkime, jūsų įmonės pavadinimas yra „X Bendrovė“, tai el. pašto galūnė taip pat gali būti susieta su įmonės pavadinimu, pavyzdžiui – info@xbendrove.lt.

Svetainę sudaro tokie failai kaip HTML puslapiai, svetainių kūrimo programinė įranga, vaizdo medžiaga ir panašiai. Domenas yra svetainės adresas, o svetainės talpinimas (hostingas) – vieta, kurioje laikoma jūsų svetainė. Norint turėti interneto svetainę, reikia tiek domeno, tiek hostingo, tačiau svarbu atsiminti, kad tai dvi atskiros paslaugos.

Tai atlikti padės domenų tikrinimas. Iš pradžių sudarykite dominančių domeno vardų sąrašą. Atrinkite labiausiai patikusius variantus ir suveskite juos į mūsų puslapio viršuje esantį domenų paieškos laukelį. Čia sužinosite, ar pasirinkti domenai laisvi, kokia jų kaina bei galimas domenų vardų galūnes ar variantus. Radus laisvą ir tinkamą domeną, nurodžius rekvizitus, kuriais norima jį registruoti, bei apmokėjus išrašytą sąskaitą, laukia kitas etapas: greitas ir automatinis domeno registravimas.

Galite rinktis su tam tikra šalimi susijusią domeno galūnę arba pasirinkti bendrinę domeno galūnę, kurią laisvai gali registruoti bet kuris asmuo. Rekomenduojamas geriausiai jūsų būsimos svetainės turinį ir paskirtį atspindinčio domeno registravimas. Vieno atsakymo, kuri domeno galūnė tinkamesnė, tiesiog nėra. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų projekto ir šalies, kurioje yra didžiausia jūsų klientų koncentracija. Tyrimai rodo, kad žmonės labiau linkę užsukti į svetainę, jei pastaroji yra su jų šalies domeno galūne. Taigi, apibendrinant:

.LT domenas tikrai tiks, jei veiklą vykdote Lietuvoje ir čia gyvena didžioji dalis jūsų klientų – interneto svetainės lankytojų.

.COM – globaliam verslui skirtas domenas. Labai tinkantis, jei jūsų veikla neapsiriboja konkrečiomis rinkomis.

.EU domenas – puikus variantas, jei jūsų pasirinkta rinka yra Europos sąjungos šalys. Taip pat, jei norite pabrėžti, jog jūsų produktas kuriamas ar veikla vykdoma Europos sąjungoje. Domeną su .eu galūne užregistruoti gali tik Europos sąjungos ribose veikiančios įmonės, tad tuo pačiu tai tampa ir jūsų produkto ar veiklos kokybės garantija. Taip pat verta paminėti, kad labai tikėtina, jog norimą laisvą domeną greičiau rasite su .EU galūne.

Svarbu žinoti, kad nėra jokių draudimų naudoti vienokią ar kitokią galūnę savo domenui. Patarimas – domenų tikrinimas taip pat gali praversti ieškant tinkamų galūnių variantų.

TLD – aukščiausio lygio domenas (angl. top-level domain). Taip vadinama domeno galūnė, rašoma po taško. Po šiuo terminu patenka visi egzistuojantys domenai – .lt, .eu, .com, .shop ir t.t.

ccTLD – šalies kodo aukščiausio lygio domenas (angl. country code top-level domain). Tai konkrečioms šalims skirti domenai, kurie baigiasi šalies kodo galūne, pavyzdžiui, Lietuva – .lt, Jungtinė Karalystė – .uk, Vokietija – .de. Juos naudoja svetainės, norinčios nukreipti pasirinktos šalies auditoriją į konkretų lokalizuotą puslapį.

gTLD – bendras aukščiausio lygio domenas (angl. generic top-level domain). Tai labiausiai paplitęs tipas, apimantis .com, .net, .org, .edu, .gov ir kt. Po šiuo terminu talpinami ir naujieji gTLD, kaip: .shop, .online, .photo ir kt.

Tokių domenų registravimas dažniausiai nėra ribojamas, tačiau galioja kelios išimtys. Jas galite sužinoti čia.

Pasirinkus vieną iš laisvų vardų (kaip minėjome, laisvus domenus padeda surasti domenų tikrinimas), likęs procesas vyksta greitai. Mūsų svetainėje domeno registravimas visiškai automatizuotas, todėl Lietuvos, Europos Sąjungos ir bendrinius domenus užregistruojame per 5 minutes nuo mokėjimo gavimo ir užsakovo kontaktinės informacijos patikrinimo.

Jūsų mokėjimas patvirtinamas nedelsiant, atsiskaitymui naudojantis el. mokėjimų platformomis (pavyzdžiui, „Paysera“, „PayPal“ „WebMoney“ arba kitomis) ar atsiskaitant kriptovaliutomis, mokėjimo kortele arba el. bankininkystės sistemomis.

Domenai paprastai aktyvuojami kelių valandų laikotarpiu, iškart po apmokėto domenų registravimo. Kai kurie nacionaliniai registrai, kad domenas taptų aktyviu, kelia papildomus reikalavimus. Todėl kartais yra reikalingas patvirtinimas iš kliento pusės, pavyzdžiui, registruojant .dk domeną. Daugiau apie registrų taikomus papildomus reikalavimus galima pasiskaityti mūsų blog’o įraše.

Svarbu žinoti, kad yra registrų, kurie prieš aktyvuojant domenus, juos papildomai tikrina. Dėl šios priežasties pasitaiko atvejų, kad savaitgaliais ar ne darbo dienomis, domenai gali nebūti aktyvuojami.

Kiekvieno domeno perkėlimo procedūra skirtinga, todėl ne visus domenus galime perkelti į IV sistemą. Tuos, kuriuos galima perkelti, rasite šiame sąraše. Jei sąraše nerandate norimo perkelti domeno, rekomenduojame parašyti mums, adresu perkelti@iv.lt.

Svarbu žinoti, kad domenai yra registruojami, remiantis „First come, first served“ principu – „pirmas atėjai, pirmas ir gavai“. Todėl, apgailestaujame, tačiau domeno vardo iš anksto rezervuoti galimybės nėra.

Deja, tačiau domeno vardas po registracijos nėra keičiamas. Jei norite pakeisti savo svetainės pavadinimą, tą padaryti galima tik įsigijus naują domeną. Jį pridėjus prie turimo talpinimo plano, galima atlikti svetainės pavadinimo pakeitimus.

Sąskaitos už domeno pratęsimą sugeneruojamos 30 dienų prieš domeno galiojimo pabaigą ir išsiunčiamos į užsakovo kontaktinį el. paštą. Domeno galiojimas automatiškai pratęsiamas iš karto po sąskaitos apmokėjimo.

Atliekant domeno registravimą, nurodomi užsakovo duomenys yra perduodami registrui, o registras šiuos duomenis įrašo į savo duomenų bazę. Toje duomenų bazėje yra saugomi ne tik užsakovo, bet ir registratoriaus duomenys. Naudojantis viešai prieinamomis WHOIS sistemomis, galima rasti nemažai informacijos apie tam tikrų domenų užsakovus. Žinoma, po BDAR (Bendrojo duomenų apsaugos reglamento) įsigaliojimo, fizinių asmenų informacija yra nepasiekiama. Daugiau informacijos apie WHOIS ir tai, kokią informaciją atvaizduoja populiariausių domenų registrai, galima pasiskaityti šioje nuorodoje.

30 dienų pinigų grąžinimo garantija galioja tik tiesiogiai mūsų teikiamoms paslaugoms, pavyzdžiui, virtualiems serveriams ar interneto svetainių talpinimo paslaugoms. Todėl pinigų grąžinimo garantija domenams nėra taikoma. Detalesnę informaciją jums suteikti pasiruošęs mūsų klientų aptarnavimo skyrius.