Ieškoti

WHOIS įrankis

Sužinokite, ar norimas domenas užimtas ir kam jis priklauso


Ieškoti
Tikrinama

Domenų tikrinimas (WHOIS)

Naudodamiesi WHOIS įrankiu galite sužinoti, ar jūsų sugalvotas domeno vardas yra laisvas, ar jau užregistruotas, taip pat – kam jis priklauso. Jei norimas domeno vardas jau užimtas, įrankis pateiks jo galūnių alternatyvas, kurias iškart galėsite užregistruoti. Žemiau, DUK skiltyje, rasite daugiau informacijos apie WHOIS įrankį ir sužinosite, kuo naudingas domenų tikrinimas.

Registracijos metu pateikti duomenys (užsakovo vardas, pavardė ir kita kontaktinė informacija) perduodami registrui bei įtraukiami į registro duomenų bazę. Ji vadinasi WHOIS. Ši duomenų bazė naudinga, kai atliekamas domenų tikrinimas, siekiant sužinoti, kam jie priklauso.

Priklausomai nuo to, ar registruojantis asmuo yra fizinis, ar juridinis, bei domeno galūnės, viešai gali būti pateikiama ši informacija: domeno savininko vardas ir pavardė, kontaktiniai duomenys, užsakymo bei galiojimo pabaigos data, domeno statusas ir registratorius, vardų serveriai, o kai kuriais atvejais gali būti atskleidžiamas savininko adresas, pavyzdžiui, registruojant .co.uk domeną. Daugiau informacijos apie populiariausius Lietuvoje domenus rasite Vytenio straipsnyje.

Dauguma domenų registrų suteikia domenų informacijos apsaugos paslaugą. t. y. domeno savininkas gali nuspręsti, ar pateikti viešus domeno duomenis, kiek tai leidžia centrinių registrų reglamentas ir valstybės įstatymai. Pavyzdžiui, .lt domeno informacija yra atvaizduojama pagal Lietuvos asmens duomenų apsaugos įstatymus. Taip pat juridinių asmenų registruotų .lt domenų informacija yra išsamesnė nei registruotų fizinių asmenų pagal registro reglamentą. Dažnu atveju slepiamas kontaktinis el. pašto adresas, siekiant apsaugoti domeno savininką nuo nepageidaujamų laiškų (SPAM) atakos.

Visų domenų registrai reikalauja nurodyti tikslius duomenis. Kai kurie iš jų tikrina, ar suvesti duomenys yra teisingi, kiti siunčia el. laiškus patikrinimui, ar duomenys tinkami. Jei domeno užsakovas nesureaguoja laiku ir nepatikslina informacijos, domenas gali būti stabdomas ar net pašalinamas anksčiau jo galiojimo datos. Todėl domeno tikrinimas WHOIS įrankiu yra tikslus ir patikimas.

Norint būti tikriems, jog įsigyjamas domenas yra laisvas, reikalingas domeno tikrinimas. Pirmiausia patariame sudaryti dominančių domeno vardų sąrašą ir atrinkti labiausiai patikusius variantus. Domenų tikrinimas labai paprastas – tereikia suvesti juos į mūsų puslapio viršuje esantį paieškos laukelį. Čia sužinosite, ar domenai yra laisvi, kokia jų kaina. Pateikiame ir galimus domenų vardų variantus.

Po to, kai atliekamas domeno tikrinimas ir pasirenkamas vienas iš laisvų variantų, tereikia nurodyti savo rekvizitus bei apmokėti sąskaitą. Visiškai automatizuotas domeno registravimo procesas yra labai greitas. Lietuvos, Europos Sąjungos ir bendrinius domenus užregistruojame vos per 5 min. Įsigyti norimą domeną galite čia.

Domeną gali sudaryti nuo 1 iki 63 simbolių. Idealiu atveju domeno vardas turėtų kuo tiksliau atspindėti jūsų veiklą, įmonės pavadinimą ar prekių ženklą.

Daugelis domenų plėtinių yra prieinami visiems. Tik kai kuriems iš plėtinių (pavyzdžiui, .ie arba .aero) taikomi apribojimai – tai reiškia, kad norintys juos įsigyti, turi atitikti tam tikrus kriterijus arba turėti įgaliojimą.

Įsigaliojus bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR), WHOIS apsaugos paslaugos nebereikia, nes visi fizinių asmenų duomenys slepiami remiantis šiuo reglamentu. Kiekvienos šalies registras savo WHOIS duomenų atvaizdavimą yra apribojęs pagal savo šalies įstatymus. Pavyzdžiui, lietuviškų domenų .lt registras laikosi Lietuvoje galiojančių įstatymų, todėl po BDAR įsigaliojimo fizinių asmenų duomenys yra automatiškai paslepiami. Tačiau juridinių asmenų duomenys atvaizduojami, nes įmonės yra vieši asmenys. Visi „Interneto vizijos“ registruojami tarptautiniai bendriniai domenai (.com, .net, .online ir kt.) turi automatiškai įjungtą WHOIS apsaugą, todėl šių domenų WHOIS informacijoje nesimatys savininko duomenų, nesvarbu, ar tai yra fizinis, ar juridinis asmuo.

Jei domenas jau užimtas, tokiu pačiu vardu svetainės užregistruoti nepavyks, iki kol jis taps laisvas. Tokiu atveju galima išbandyti tokius sprendimus:

  • Prie sugalvoto domeno vardo pridėti papildomą žodį ar skaičių.
  • Sutrumpinti kurį nors domeno žodį.
  • Sukurti alternatyvų vardą.
  • Rinktis kitokią domeno galūnę.
  • Pridėti šalies santrumpą.
  • Pabandyti perpirkti domeną.

Taigi galimų variantų yra ne vienas. Norite sužinoti apie tai daugiau? Lina savo straipsnyje išsamiai atsako į klausimą, ką daryti, kai norimas domenas jau yra užimtas, kviečiame susipažinti.

Domeno savininko el. pašto adresas svarbus gaunant bet kokius pranešimus, susijusius su domeno statusu: perspėjimai dėl galiojimo pabaigos, savininko keitimo pranešimai ir pan. Paprastai tariant, asmuo, kurio el. pašto adresas nurodytas domeno informacijoje, yra pilnateisis domeno savininkas ir valdytojas. Tad būkite atsargūs, jeigu įsigijote domeną per trečiąsias šalis (pavyzdžiui, domeną užregistravo jūsų interneto svetainės kūrėjai). Įsitikinkite, kad yra nurodytas jūsų el. pašto adresas, kitu atveju (pavyzdžiui, nesusiklosčius sėkmingiems bendradarbiavimo santykiams) galite netekti teisių į domeną.

Jeigu domeną užsakėte iš mūsų, jo WHOIS informacija atnaujinama kiekvieną kartą, kai klientų sistemos skiltyje „Rekvizitai“ pakeičiate savo kontaktinę informaciją.

Puikus domeno vardas yra glaustas, lengvai suvedamas ir įsimintinas URL, kuris tiksliai atspindi prekių ženklą ar svetainės temą. Rinkdamiesi jį, venkite brūkšnių, skaičių ar nereikalingų žodžių. Taip interneto naudotojams bus lengviau prisiminti domeno vardą ir rasti jūsų svetainę.

Tikrai taip. IV siūlo platų paslaugų spektrą – nuo skirtingiems poreikiams pritaikyto hostingo ir el. pašto iki patikimų SSL sertifikatų. Pasirūpinkite sklandžiu svetainės kūrimu – įsigykite viską, ko Jums reikia iš vienų rankų.

Siūlome visiškai nemokamai registruoti domenus su galūnėmis .online, .site, .store, .tech, ir .website:

  • Kartu su užsakomu nauju svetainių talpinimo planu.
  • Kartu su užsakomu nauju svetainių kūrimo įrankiu.
  • Registruojant domeną su galūne .com arba .lt, nemokamai galima užregistruoti domeną su .online galūne.

Sužinoti daugiau apie šią paslaugą ir ja pasinaudoti galite čia.