Ieškoti

Griauname mitus: ar tikrai turėti svetainę brangu ir nesaugu?

0 komentarų
Paskelbta: 2021-09-14 | Atnaujinta: 2021-09-20 | Parašė: Elidijus | Užtruksite: 8 min.
ar turėti svetainę yra brangu

Skaitmeninėje erdvėje šiandien mes praleidžiame didelę savo laiko dalį: ieškome informacijos, perkame produktus bei paslaugas, dirbame, mokomės, bendraujame ir tiesiog pramogaujame. Todėl interneto svetainė verslininkams ar užsiimantiems kita veikla, pavyzdžiui, kuriantiems tinklaraštį, šiais laikais yra bene patogiausias būdas pasiekti plačią auditoriją. Visgi dažnai manoma, kad turėti svetainę yra brangu ir nesaugu. Dėl šios priežasties atsisakoma ją kurti. Tačiau ar tikrai visada interneto svetainės kūrimo kaina yra didelė, išlaikymas brangus, o pati svetainė – nesaugi?

Iš ko susideda svetainės kaina ir ar ji visada būna didelė?

Kalbant apie interneto svetainės kainą, svarbu pabrėžti, kad ji yra sudėtinė. Todėl norint ją apskaičiuoti, reikia įvertinti kiekvieną aspektą. Pristatysime ir plačiau aptarsime pagrindinius iš jų.

1. Domeno registravimas

Domenas – tai unikalus interneto adresas arba URL, pavyzdžiui, jusuverslas.lt. Jo registracija būtina norint turėti svetainę. Domeno vardas yra svarbi verslo dalis, nes būtent nuo šio elemento priklauso, kaip lengvai bus randama ir įsimenama jūsų svetainė, kiek srauto sulauksite ir galiausiai, kiek klientų turėsite. Todėl jo pasirinkimas – labai svarbus žingsnis. Kaip išsirinkti idealų domeno vardą, jau esame rašę savo tinklaraštyje. Taigi, jei svarstote apie galimybę kurti savo interneto svetainę, nepraleiskite progos pasinaudoti paprastais, tačiau veiksmingais patarimais.

Grįžkime prie domeno registravimo kainos. Paprastai ji yra sąlyginai nedidelė ir priklauso nuo norimo užregistruoti domeno. Pavyzdžiui, esant nuolaidoms, populiariausi domenai su tokiomis galūnėmis kaip .LT, .COM, .NET gali kainuoti mažiau nei 10 EUR. Domeno registracija galioja metus, po to ją reikia atnaujinti. Nepaisant to, metams tokia pinigų suma tikrai nėra didelė. Todėl norint užregistruoti domeną nebūtina turėti milžiniško biudžeto.

2. Svetainių talpinimas (hostingas)

Kitas aspektas, nuo kurio priklauso interneto svetainių kūrimo kaina, yra jų talpinimas arba kitaip hostingas. Ši paslauga būtina tam, kad svetainės atsidurtų internete. Jos kaina priklauso nuo reikalingų resursų. Pavyzdžiui, norint talpinti iki 10 nedidelių svetainių ir turėti tiek pat el. pašto dėžučių, paprastai jums pakaks hostingo plano, suteikiančio 10 GB vietą serveryje ir kainuojančio apie 2–3 EUR per mėnesį.

Jeigu nenumanote, kiek resursų reikės, norint patalpinti svetainę, rekomenduojama rinktis neribojamą resursų kiekį suteikiantį hostingo planą. Jis leis be rūpesčių talpinti savo svetainę, el. paštą ar kitą internetinį projektą patikimame, galingame bei sparčiame serveryje ir suteiks visišką naudojimosi laisvę. Pavyzdžiui, neribotų resursų svetainei skirtas hostingo planas gali kainuoti apie 5–6 EUR mėnesiui.

3. SSL sertifikatas

Priklausomai nuo norimos sukurti svetainės, jums gali prireikti papildomo saugumo, kurį suteikia SSL sertifikatas. Kalbant paprasčiau, jis užtikrina saugų ryšį tarp žiniatinklio serverių ir tokiu būdu apsaugo perduodamą informaciją. Tai labai svarbu, jei svetainėje vykdomos bankinės operacijos, asmens ar prisijungimo duomenų perdavimas.

SSL sertifikato kaina paprastai priklauso nuo jo rūšies. Pavyzdžiui, vieną domeną apsaugantis sertifikatas metams gali kainuoti apie 13 EUR, o iki trijų – apie 53 EUR. Lyginant su nuostoliais, kurie patiriami pažeidus duomenų apsaugą, tokia SSL sertifikato kaina yra tikrai nedidelė.

4. Dizainas

Dizainas – viena iš svarbiausių svetainės dalių. Todėl su juo susiję darbai gali ne tik užimti daugiau laiko, bet ir būti brangesni. Tiesa, svetainės kūrimo kaina šiuo atveju taip pat priklauso nuo jūsų poreikių. Norėdami sukurti unikalų dizainą, skirtą tik jūsų įmonei, dažniausiai turėsite naudotis dizainerių paslaugomis, o tai gali kainuoti 1000–2000 EUR ir dar daugiau.

Tačiau neišsigąskite per anksti. Tam, kad turėtumėte interneto svetainę, nebūtina jos dizainui išleisti tokios pinigų sumos. Pirmąją savo svetainę galite lengvai susikurti patys, tam nereikia programavimo žinių. Kaip? Modernus svetainių kūrimo įrankis, kuris suteikiamas nemokamai visiems „Interneto vizijos“ klientams, užsisakantiems bet kurį hostingo planą, leidžia tai padaryti greičiau nei per pusvalandį.

Svetainių kūrimo įrankis leidžia sukurti ne tik paprastas, bet ir daugiafunkces svetaines. Naudotis juo labai paprasta. Pirmiausia pasirinkite norimą interneto svetainės kategoriją ir jai pritaikytą temą (pavyzdžiui, tinklaraščio, verslo, asmeninę, parduotuvės ar kitą). Įrašę būsimos svetainės pavadinimą, atsidursite pagrindinių elementų lange, kuriame galėsite sudėlioti norimą svetainės vaizdą ir pradėti rašyti tekstus. Išsamią informaciją, kaip naudotis tokiu įrankiu, galite rasti čia.

5. Programavimas

Tai dar vienas etapas, iš kurio paprastai susideda interneto svetainių kūrimo kaina. Dažnai manoma, kad jis yra labai brangus ir ilgas. Tačiau tai irgi priklauso nuo kuriamos svetainės. Jei norite, kad ji būtų daugiakalbė, taip pat reikalingi esminiai dizaino pakeitimai ir tam tikras HTML programavimas, dažniausiai reikės programuotojo paslaugų, kurios, žinoma, kainuoja.

Tačiau, jeigu svetainė yra pakankamai paprasta, perkelti ją į turinio valdymo sistemą (TVS) galite ir patys. Kaip tai padaryti, pasakojame čia. Dabar prieinama ne viena nemokama TVS, iš kurių populiariausia „WordPress“. Norėdami ja naudotis neprivalote turėti programavimo žinių, todėl visą svetainės turinį patogiai ir nemokamai galite valdyti patys.

6. Priežiūra

Natūralu, jog interneto svetainę reikia prižiūrėti. Rekomenduojama ją patikrinti bent kartą per metus, taip pat atlikus atnaujinimus. Svarbu įvertinti, ar tinkamai veikia visos svetainės funkcijos, ar nėra pažeistų nuorodų, pasenusios ar neteisingos informacijos. Paprastai šiuos veiksmus galite atlikti ir patys, tai nieko nekainuoja.

Visgi netgi ir kruopščiai prižiūrint svetainę, kartais iškyla nenumatytų problemų, kurias išspręsti gali tik profesionalai. Jų paslaugos kainuoja, tačiau tokiu atveju kreipdamiesi į specialistus galite sutaupyti, nes laiku neištaisytos svetainės klaidos paprastai lemia žymiai didesnius nuostolius.

Tam, kad prižiūrėti svetainę būtų lengviau, taip pat labai svarbu pasirinkti gerą klientų aptarnavimą užtikrinančią hostingo paslaugų teikėją. Kartais norint pašalinti atsiradusią problemą, tiesiog reikia profesionalaus patarimo. Todėl operatyvią pagalbą teikianti įmonė – partneris, kurį verta turėti kiekvienam interneto svetainės savininkui.

Tikimės, kad įvertinus šiuos šešis aspektus bus aiškiau, iš ko susideda svetainės kaina, o jos turėjimas atrodys nebe toks bauginantis.

Ar sunku užtikrinti svetainės saugumą ir kaip tai padaryti?

Nors įsivaizduojamai didelė interneto svetainių kūrimo kaina yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl atsisakoma jas kurti, ne mažiau įtakos tokiam sprendimui turi ir saugumo klausimas. Tačiau ar iš tiesų turėti svetainę yra nesaugu? Viskas šiuo atveju priklauso nuo jūsų. Tai, kokią naudą suteikia SSL sertifikatas, jau aptarėme kalbėdami apie svetainės kainos komponentus. Todėl dabar plačiau pristatysime kitus svetainės saugumą padedančius užtikrinti būdus.

Svetainės saugumo įrankis

Svetainės saugumo įrankis leidžia apsisaugoti nuo pavojingų virusų, kibernetinių atakų ir įsilaužimų. Kaip tai vyksta? Įrankis kasdien skenuoja svetainę, fiksuodamas visus įtartinus veiksmus, nustatydamas saugumo spragas ir kitas galimas rizikas. Jo kaina skiriasi, priklausomai nuo reikalingų charakteristikų ir nuo to, kuriam laikui įrankis įsigyjamas.

Stipraus slaptažodžio naudojimas

Dar vienas būdas, kaip užtikrinti savo svetainės saugumą – tinkamų slaptažodžių naudojimas. Būtinai įsitikinkite, kad joje naudojami slaptažodžiai yra pakankamai stiprūs ir nenaudojami kitur. Akivaizdu, kad skaičių derinys 123456 nėra geriausias pasirinkimas. Taigi, pažvelkite į slaptažodžių kūrimą atsakingai.

Reguliarus turinio valdymo sistemos atnaujinimas

Kibernetiniai nusikaltėliai gali lengvai įveikti pasenusias saugumo technologijas. Todėl siekiant apsaugoti savo svetainėje esančius duomenis, būtina reguliariai atnaujinti turinio valdymo sistemą. Tai vienas iš būdų išvengti didžiulius nuostolius galinčių lemti asmens duomenų pažeidimų.

Atsarginių svetainės kopijų užtikrinimas

Žmogiškųjų klaidų, kenkėjiškų programų, kibernetinių atakų ar kitų nenumatytų įvykių atveju gali būti prarandama svarbi svetainėje esanti informacija. Tam, kad būtų galima ją lengviau atkurti, svarbu turėti atsargines kopijas. Kaip jas gauti? Viskas kur kas paprasčiau nei galvojate – jums tiesiog reikia pasirinkti atsargines svetainės kopijas suteikiančią hostingo paslaugą. Tokiu atveju net ir atsiradus netikėtai problemai galėsite kur kas lengviau atkurti prarastą informaciją.

Geriau įsigilinus pasirodo, kad interneto svetainių kūrimo kaina nebūtinai turi būti milžiniška, išlaikymas labai brangus, o jos pačios – nesaugios. Panašu, kad tai mitai, kuriais vis dar tiki pakankamai didelė dalis žmonių. Jeigu vis nedrąsiai pagalvojate apie svetainės turėjimą, tikimės, kad šis mūsų įrašas paskatins tai padaryti. O tam, kad jaustumėtės užtikrinčiau rinkdamiesi svetainės kūrimui reikalingas paslaugas, visada galite kreiptis į patyrusią IV komandą.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą