Ieškoti

Interneto vizija – už švarų internetą

0 komentarų
Paskelbta: 2022-03-15 | Atnaujinta: 2022-03-15 | Parašė: Laura | Užtruksite: 2 min.

„Interneto vizija“ priėmė sprendimą nutraukti sąsajas su svetainių, kuriose galimas propagandinis arba prorusiškas turinys, savininkais.

Pažymėtina, jog esame tik domenų registratorius, t. y. teikiamų paslaugų tarpininkai, tad nepageidaujamų domenų savininkai savo svetainių veiklą gali atnaujinti pas kitą paslaugos teikėją.

„Tad kovojant su netinkamo turinio svetainėmis, geriausių rezultatų pasieksime tik tuomet, kai pečius surems institucijos, atsakingos už turinį tiek internete, tiek socialiniuose tinkluose bei televizijoje.“ – apibendrina Valentinas Čirba, UAB „Interneto vizija“ vadovas.

Kol laukiame konkrečių sprendimų iš atsakingų institucijų, kviečiame savarankiškai vertinti gaunamą bei internete aptinkamą turinį bei pranešti atitinkamoms institucijoms.

Kaip atpažinti netinkamą (propagandinį) turinį?

Prasidėjus karui Ukrainoje, Lietuvoje ypatingai išaugo informacinio karo grėsmė. Tad kviečiame kiekvieną išlikti sąmoningais bei kritiškai vertinti aplink esančią informaciją bet kuriuose kanaluose. Dabartiniu metu didžiausia yra karo propagandos grėsmė ir tokia informacija plinta žaibišku greičiu tiek socialiniuose tinkluose, tiek ir visame internete. Todėl gaunant bent kokią informaciją verta įsidėmėti šiuos kelis punktus.

Propagandiniais turiniu vadiname tuos tekstus, nuotraukas ir kt., kuriose atsikartoja specialiai suformuotos žinutės, skirtos sąmoningai klaidinti žmones bei formuoti tikslines pažiūras, kurios gali būti ir pavojingos. Savo esme propaganda yra atviras melas, kuris yra įvairiai užmaskuojamas bei naudojamas visuomenės manipuliavimui. Tad kaip atskirti, kur yra tik alternatyvi nuomonė, o kur – kryptingas melo skleidimas?

  • Tikrinkite šaltinius;
  • Pasidomėkite, ar informaciją skleidžiantis asmuo yra kompetentingas kalbėti tais klausimais, kuriais reiškia savo nuomonę;
  • Atkreipkite dėmesį, jog teksto žyma „Itin slapta“ jau signalizuoja apie tai, jog turinys yra įtartinas;
  • Stebėkite, ar svetainės, ar socialinių tinklų puslapis netikėtai nepakeitė savo komunikacijos krypties: iš pradžių lengvo pobūdžio informacija (horoskopai, ūkininko patarėjas) netikėtai išsiverčia į politines „analizes“ ar nuorodomis į karo.

Taip pat formuojant kritinį mąstymą bei sužinoti daugiau informacijos apie propagandinį turinį, labai rekomenduojame Ričardo Savukyno el. knygą „Kaip nugalėti propagandą“.

Ką daryti pastebėjusius netinkamą turinį?

Jeigu pastebėjote netinkamą turinį socialiniuose tinkluose, kviečiame pasinaudoti Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos pateikta informacija.

Taip pat pastebėjus netinkamą turinį kviečiame užpildyti pranešimą „Švarus internetas“ svetainėje: https://svarusinternetas.lt/pranesk/1

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą