Ieškoti

Iš ko susideda hostingo kaina?

0 komentarų
Paskelbta: 2021-01-19 | Atnaujinta: 2021-01-20 | Parašė: Skaistė | Užtruksite: 4 min.
iš ko susideda hostingo kaina

Susikurti svetainę pagal save ir ją valdyti – įdomus ir kompleksiškas procesas. Daugeliu atvejų tai reiškia, kad pradedamas ar plečiamas esamas verslas, arba tiesiog vykdomas koks nors skaitmeninis projektas. Nesvarbu, kokiu tikslu kuriama svetainė – reikalinga patogi ir saugi prieiga prie jos. Tačiau yra daugybė hostingo (svetainės talpinimo) tipų; priklausomai nuo to ir planų dydžių, skiriasi jų kaina. Paslaugos teikėjai neretai siūlo skirtingas, atrodytų, to paties plano kainas. Kas iš tiesų lemia kainos dydį?

Infrastruktūra

Paprastai į hostingo kainą įtraukiamos infrastruktūros išlaidos, o didelę dalį jų sudaro nuosavo duomenų centro (DC) turėjimas. Tai apima kelis reikšmingus veiksnius, susijusius su DC:

Įrengimas. Statant duomenų centrą būtina atsižvelgti į geografinę padėtį. Čia turi būti tinkama aplinka infrastruktūrai kurti, reikiamiems komunikaciniams įvadams atvesti ir sudėtingiems technologiniams įrenginiams statyti. Tarpusavyje turi būti suderinta daugybė inžinerinių elementų, be to, viskas turi būti parengta pagal „Uptime Institute“ duomenų centrams taikomus standartus. Taip pat reikia atsižvelgti ir į tai, kiek įrangos planuojama talpinti – nuo to priklauso DC dydis, kiek papildomos technikos, įvadų, generatorių viskam prireiks.

Išlaikymas. DC turi nemažai techninių elementų, kuriems reikia daug energijos. Nuo skaičiavimo išteklių, įrangos vėdinimo, serverių spintų, maitinimo šaltinių iki generatorių, energijos sąnaudos – vienos didžiausių DC patiriamų išlaidų per visą jo gyvavimo laiką. Galutinės elektros išlaidos taip pat įeina į hostingo plano kainą. Be to, reikia nepamiršti ir žmogiškųjų resursų – personalo, atsakingo už įrangos priežiūrą.

Apsauga. Hostingo kainą lemia ir fizinis DC saugumas, jo išlaikymas: priešlaikinės gaisro aptikimo sistemos, biometrinės prieigos kontrolė, 24/7 budintys apsaugos darbuotojai ir nenutraukiamas teritorijos stebėjimas vaizdo kameromis. Centre esančios papildomos gesinimo priemonės turi būti reguliariai prižiūrimos ir, esant reikalui, pakeičiamos naujomis.

Įranga

Serverių spintos – bene svarbiausias elementas, be kurio nebūtų įmanoma teikti hostingo paslaugas. Čia saugomi visi mūsų klientų interneto svetainėse talpinami duomenys. Tam, kad būtų garantuojamas nepertraukiamas darbas, reikia ne tik pakankamai vietos, bet ir daugybės įvadų, jungčių, sistemų ir panašiai.

Kainuoja ne tik serveriai, jų įrengimas, bet ir priežiūra. Vidutinis serverių atnaujinimo ciklas – nuo trijų iki penkerių metų. Šiai įrangai pasenus ar nusidėvėjus, ją reikia keisti. Tai galiausiai taip pat įskaičiuojama į hostingo kainą.

Žmogiškieji ištekliai DC priežiūrai ir serverių administravimui

Hostingo kaina nustatoma atsižvelgiant ir į išlaidas, skirtas budinčiam DC personalui. Be atitinkamos priežiūros įranga gali gesti ir, galiausiai, strigti svetainės veikimas. Todėl duomenų centre turi nuolat budėti serverių priežiūros specialistai, kurie ne tik rūpintųsi efektyviu sistemų darbu, bet ir greitai sureaguotų sutrikus serverių veiklai. Jie privalo operatyviai pašalinti problemas, nesvarbu, kuriuo paros metu ar kokią savaitės dieną jos kiltų.

DC be galo svarbūs sistemų administratoriai ir programuotojai, atsakingi už tinkamą duomenų centro funkcionavimą bei serverių parengimą klientams. Taip pat reikia nepamiršti ir apsaugos specialistų, kurie čia budi 24/7 ir užtikrina fizinę DC saugą.

Žmogiškieji ištekliai klientų aptarnavimui

Norint užtikrinti, jog klientai sklandžiai naudotųsi visomis mūsų teikiamomis paslaugomis, klientų aptarnavimo specialistai – būtini. Jie atsako į visus kylančius klausimus ir pataria, suteikia pagalbą įvykus svetainės, serverio ar sistemos sutrikimams. Su jais galima susisiekti tiek pateikiant užklausą klientų sistemoje, el. paštu, tiek skambinant telefonu ar naudojantis „pagalba gyvai“, tad natūralu, kad hostingo kaina nustatoma įvertinus ir šias išlaidas.

Be išvardintų dalykų, hostingo kaina nustatoma turint galvoje ir biuro išlaikymo sąnaudas, čia esančius darbuotojus, marketingui būtiną biudžetą. Įvertinus tokių išlaidų pasiskirstymą, lengviau suprasti, už ką iš tikrųjų mokate rinkdamiesi šias paslaugas ir kodėl skirtingų teikėjų kainos kartais skiriasi.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą