Džiugu, jei jūsų interneto svetainė šiuo metu veikia gerai. Tačiau nėra jokių garantijų, kad taip bus visada. Norint, kad svetainė būtų puikios būklės, reikia nuolatinės priežiūros. Yra daugybė užduočių, kurias galite atlikti tam, kad padėtumėte jai klestėti. Nežinote, nuo ko pradėti? Nesijaudinkite! Sukūrėme jums išsamų 13 veiksmų planą, kuriuo vadovaudamiesi pasirūpinsite tinkama savo „WordPress“ svetainės priežiūra.
Norint įvertinti, ar svetainė yra sėkminga, labai svarbu nuolat sekti įvairius jos duomenis. Tai apima lankytojų elgesio, geriausių srauto šaltinių, daugiausiai konversijų sulaukiančios turinio stebėjimą. Paprastai tam naudojamasi „Google Analytics“ paslauga. Tai bene geriausias būdas įvertinti svetainės našumą ir aptikti galimas problemas.
„Google Analytics“ padeda suprasti, kokius pakeitimus reikia atlikti nedelsiant, ir sukurti turinį, kuris labiausiai domina jūsų klientus. Siekiant išlikti konkurencingiems, svetainės duomenis rekomenduojama peržiūrėti kuo dažniau, geriausia – kas savaitę. O tam, kad būtų lengviau tinkamai įvertinti savo veiklą, naudinga peržiūrėti ir konkurentų metrikas.
Reguliarus atsarginių duomenų kopijų kūrimas yra viena pagrindinių užduočių šiame sąraše. Priešingu atveju rizikuojama prarasti naujausius pakeitimus ar net visą svetainę. Turėdami atsargines duomenų kopijas galėsite bet kada atkurti ankstesnę jų versiją, kad svetainė veiktų sklandžiai. Nors atsargines duomenų kopijas galite kurti rankiniu būdu, šia svarbia užduotimi už jus gali pasirūpinti svetainių talpinimo (hostingo) paslaugų teikėjas.
IV automatiškai kopijuoja serverių duomenis į atsarginių duomenų saugyklą. Todėl prireikus juos galima atkurti. Naudojantis patikimu, atsargines duomenų kopijas užtikrinančiu hostingu nereikia jaudintis dėl galimų patirti nuostolių. Jeigu ir jūs norite užsisakyti tokią paslaugą, vos per kelias akimirkas tai galite padaryti paspaudę ant prieš tai pateiktos nuorodos.
Turėtumėte pasirūpinti, kad jūsų turinio valdymo sistema (TVS), temos ir papildiniai būtų reguliariai atnaujinami. Tai ypač svarbus svetainės saugumo aspektas. Remiantis tyrimais, netgi 86 proc. „WordPress“ svetainių turi pasenusį papildinį arba temą ar net pasenusią TVS versiją.
Siekiant apsisaugoti nuo piktavalių, naudinga reguliariai patikrinti, ar „WordPress“ prietaisų skydelyje nėra galimų naujinimų, arba įjungti automatinius temų ir papildinių atnaujinimus. Juose dažnai yra saugumo spragų pataisymų arba naujų apsaugos funkcijų. Taigi atnaujinę programinę įrangą kartu pasirūpinsite ir geresne savo svetainės apsauga.
Aktyvi komentarų skiltis skatina lankytojus sąveikauti su jūsų svetaine, kas yra išties šaunu. Tačiau ji turi ir savo neigiamą pusę. Užpuolikai gali bandyti jus apgauti, kad paskelbtumėte kenkėjišką turinį komentarų šlamšto forma. Taip pat kai kuriuose komentaruose gali būti nesusijusio ar įžeidžiančio turinio, kuris gali neigiamai paveikti jūsų svetainės įvaizdį. Dėl šios priežastis verta naudoti komentarų filtravimui skirtą įskiepį, pavyzdžiui, „Akismet Anti-Spam“.
Taip pat naudodami numatytuosius „WordPress“ nustatymus, visus pareiškimus galite laikyti patvirtinimo eilėje. Tokiu atveju rekomenduojama ją patikrinti bent kartą per savaitę. Kodėl tai svarbu? Lankytojai tikisi, kad jų komentarai svetainėje pasirodys per pagrįstą laikotarpį. Todėl jei priversite lankytojus laukti per ilgai, galimai juos nuvilsite ir galbūt netgi prarasite.
Svetainės formos yra terpė, per kurią klientai bendrauja su jumis. Būtent tokiu būdu žmonės dažniausiai pateikia užklausas, susijusias su jūsų produktais ar paslaugomis. Šioms formoms neveikiant, rizikuojate prarasti klientus, nes jie paprasčiausiai negalės su jumis susisiekti.
Todėl kiekvieną savaitę turėtumėte patikrinti visas savo svetainės formas, kad įsitikintumėte, jog jos tinkamai veikia. Kartais iškyla problemų, susijusių su hostingo ar el. pašto paslaugų teikimu, dėl kurių svetainės formos gali nustoti veikti. Taigi atsidūrus tokioje situacijoje reikėtų nepamiršti patikrinti hostingo ir el. pašto teikėjo nustatymų.
„WordPress“ yra žinoma kaip saugi platforma, tačiau jokia programinė įranga nėra tobula. Tam, kad jūsų svetainė būtų nepriekaištinga, svarbu kas kiek laiko patikrinti, ar joje nėra kenkėjiškų programų. Šiuo atveju labai praverčia IV svetainės saugumo įrankis „SiteLock“, kurį užsisakyti galite tiesiog spustelėję ant pateiktos nuorodos. Tai vienas paprasčiausių būdų apsaugoti savo svetainę nuo virusų, atakų ir įsilaužimų. „SiteLock“ fiksuoja visus interneto svetainėje atliekamus įtartinus veiksmus, nustato saugumo spragas ir kitas rizikas.
Dar vienas jo privalumas yra tas, jog kitaip nei daugelis internete randamų nemokamų įrankių, „SiteLock“ atlieka ne tik pagrindinio puslapio skenavimą, tačiau papildomai fiksuoja saugumo spragas kitose aplikacijos ir įskiepiuose. Tai leidžia užtikrinti dar didesnį svetainės saugumą. Suteikiame galimybę rinktis net iš trijų skirtingų šio įrankio paketų, todėl net neabejojame, kad lengvai rasite sau tinkamiausią sprendimą. Na, o jei reikia profesionalaus patarimo, drąsiai kreipkitės!
Svetainės greitis be galo svarbus jos sėkmei ir tam yra keletas priežasčių. Visų pirma niekas nenori ilgai laukti, kol svetainė bus įkelta: daugelis tikisi, kad tai įvyks per 2 sekundes arba greičiau. Priešingu atveju jie paprasčiausiai paliks tą svetainę. Antra – puslapio įkėlimo greitis turi įtakos paieškos sistemos optimizavimui, geriau žinomam kaip SEO (angl. Search Engine Optimization). Kuo jis didesnis, tuo „Google“ geriau vertina puslapį ir tuo aukščiau jis gali būti rodomas paieškos sistemos rezultatuose.
Siekdami užtikrinti didelį savo svetainės greitį, kiekvieną mėnesį turėtumėte atlikti jo patikrinimą. Norėdami tai padaryti, galite naudoti, pavyzdžiui, „Google PageSpeed Insights“ įrankį. Paaiškėjus, kad svetainė neįkeliama greitai, vertėtų peržiūrėti „Google“ siūlomus patobulinimus.
Keletas iš būdų, kaip galite pagerinti savo svetainės įkėlimo laiką, yra peradresavimų mažinimas, vaizdo failų dydžio optimizavimas, HTTP užklausų apribojimas ir naršyklės talpyklos įgalinimas. Tiesa, svetainės greičio problemas gali sukelti ir reikiamų resursų nesuteikiantis hostingas. Todėl nepamirškite patikrinti, ar turimas talpinimo planas tikrai atitinka jūsų poreikius.
Svetainės turinys padeda sudominti lankytojus ir paskatina pirkti jūsų produktus ar paslaugas. Tačiau laikui bėgant dalis anksčiau kurto turinio pasensta. Todėl kiekvieną metų ketvirtį, t. y. maždaug kas tris mėnesius, patariama peržiūrėti savo tinklalapius ir patikrinti, ar juose nėra pasenusios informacijos. Nesvarbu, ar tai tinklaraščio įrašai, paslaugų puslapiai ar produktų aprašymai – užtikrinkite, kad visur pateikiate tikslią informaciją.
Taip pat nepamirškite reguliariai skelbti naujo turinio. Tokiu būdu vienkartinius svetainės lankytojus lengviau paversite nuolatiniais klientais. Be to, aukštos kokybės turinys padės jums tapti savo srities ekspertais ir pelnyti dar didesnį žmonių pasitikėjimą, kas tikėtina teigiamai paveiks ir konversijas.
Tiesa, jūsų svetainės turinys svarbus ne tik žmonėms, bet ir paieškos sistemoms. Todėl reguliariai skelbdami tokią medžiagą kaip tinklaraščio įrašai galite padidinti savo galimybes dominuoti atitinkamuose paieškos sistemos rezultatuose.
Tai dar vienas labai svarbus svetainės priežiūros aspektas. Tam, kad jūsų SEO kampanija būtų išties sėkminga, turėtumėte patikrinti, kaip ji veikia. Itin paprastai tai galite padaryti naudodamiesi IV siūlomu SEO įrankiu. Visiems, užsisakantiems didesnius svetainės talpinimo platus, jį suteikiame nemokamai!
Šis įrankis sugeneruoja aiškias SEO analizės ataskaitas apie svetainę. Atsižvelgdami į jose pateiktas rekomendacijas, galite pagerinti savo svetainės lankytojų patirtį ir užsitikrinti aukštas pozicijas paieškos sistemos rezultatuose. Be to, naudodamiesi tokiu įrankiu, galite greitai identifikuoti įvairias interneto svetainės taisytinas vietas, lengvai išsirinkti tikslingiausius raktažodžius ir patogiai sekti jų pozicijas populiariausiose paieškos sistemose. Skamba viliojančiai? Tuomet spauskite ant aukščiau pateiktos nuorodos ir sužinokite apie IV siūlomą SEO įrankį daugiau.
Norėdami išvengti neteisėtos prieigos prie svetainės, privalote pasirūpinti, kad visi joje naudojami slaptažodžiai būtų stiprūs – sudėtingi ir atsitiktiniai. Taip pat turėtumėte reguliariai juos keisti: rekomenduojama tai daryti maždaug kas ketvirtį. Kuriant slaptažodžius būtina vadovautis visa naujausia geriausia praktika, pavyzdžiui, naudoti dviejų veiksnių autentifikavimą.
Tokiu būdu galite apsaugoti savo svetainę, kadangi silpnas slaptažodis yra viena dažniausiai pasikartojančių įsilaužimo priežasčių. Tiesa, turėtumėte reguliariai keisti ne tik „WordPress“ administratoriaus slaptažodį, bet ir FTP ar SSH paskyrų bei „WordPress“ duomenų bazės slaptažodžius.
Dar vienas svarbus svetainės priežiūros etapas – neveikiančių nuorodų taisymas. Kuriant svetainės turinį naudojamos vidinės ir išorinės nuorodas. Jos padeda ne tik pateikti vertingos informacijos auditorijai konkrečiomis temomis, bet ir paieškos sistemoms, pavyzdžiui, „Google“, indeksuoti jūsų svetainės turinį. Tačiau dėl įvairių priežasčių, tokių kaip atsitiktinės URL klaidos, ištrintas puslapis ar netinkamai pritaikytas peradresavimas, svetainėje gali atsirasti neveikiančių nuorodų. Tokiu atveju „Google“ negali indeksuoti tų puslapių, o naudotojai jų nemato.
Siekiant išvengti tokios problemos, nuorodas svetainėje reikėtų tikrinti kiekvieną savaitę. Tam galite naudoti įrankį „Google Search Console“. Nustačius neveikiančias nuorodas, belieka jas ištaisyti. Tai galite padaryti tikrindami, ar nuorodoje nėra rašybos klaidų, nustatydami nukreipimus į naują svetainės puslapį, į kurį perkeltas turinys, arba pakeisdami nuorodą kitu puslapiu.
Jei turite el. prekybos svetainę, ši užduotis be abejonės turėtų būti prioritetinė. Kylant problemoms dėl atsiskaitymo, atsiranda rizika prarasti daugybę pardavimų, o blogiausiu atveju jūsų sistema gali visiškai sugesti. Taigi skirkite laiko atsiskaitymo proceso analizei, kad užtikrintumėte kuo geresnę klientų patirtį. Tai ypač svarbu pastebėjus mažėjantį konversijų skaičių.
Pabandykite patys atlikti mokėjimą ir pažiūrėkite, ar galite jį sėkmingai užbaigti. Atkreipkite dėmesį į bet kokius sunkumus ar problemas, kilusias bandant atsiskaityti. Didelė tikimybė, kad su visu tuo bus susidūrusi ir jūsų auditorija. Kas mėnesį atidžiai peržiūrėdami atsiskaitymo procesą, užtikrinsite sklandų apsipirkimą ir gerinsite savo klientų patirtį.
Laikui bėgant „WordPress“ duomenų bazėje gali susikaupti didelis kiekis nereikalingų duomenų, kurie gali sulėtinti svetainę. Dėl šios priežasties svarbu reguliariai ją optimizuoti, t. y. pašalinti visus failus ir papildinius, kurių nenaudojate. Tokiu būdu galite sumažinti serverio apkrovą ir padidinti svetainės įkėlimo laiką. Na, o tai, kuo šis svarbus, jau žinote.
Norėdami turėti sėkmingą interneto svetainę, privalote ja tinkamai rūpintis. Nors šis veiksmų planas ir gali pasirodyti ilgas, kiekviena jame esanti užduotis svarbi. Atsiminkite, kad prasta priežiūra gali tiesiogiai pakenkti svetainės veikimui. Taigi įsitikinkite, kad mūsų aptarti veiksmai visuomet būtų jūsų prioritetų sąraše.