Ieškoti

Kodėl kiekvienam reikia VPN?

0 komentarų
Paskelbta: 2022-09-20 | Atnaujinta: 2022-09-20 | Parašė: Justina | Užtruksite: 10 min.

Kodėl kiekvienam reikia VPN?

Gyvename technologijų amžiuje ir jos vystosi kaip niekada sparčiai. Šalia mūsų gyvenimą lengvinančių sprendimų, tokių kaip banko sąskaitų valdymas internetu, dokumentų pasirašymas, kelionių planavimas, bendravimas, pramogos ir daugelio kitų, kyla ir daug rizikų. Bene svarbiausią mūsų dienomis turtą – mūsų duomenis, nuolat renka ir kaupia ne tik paslaugų teikėjai, bet ir įsilaužėliai, kurie siekia jais pasinaudoti savo tikslams. Dėl šios priežasties saugus naršymas su VPN internete tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi.

Vienas iš paprasčiausių, bet patikimiausių būdų užtikrinti savo duomenų saugumą internete yra sparčiai populiarėjanti VPN paslauga. VPN yra angliško termino „Virtuale Private Network” trumpinys, kas lietuviškai išverčiama kaip virtualus privatus tinklas. Tai paslauga, užtikrinanti saugų jūsų interneto ryšį. Naudojant VPN, visas jūsų interneto srautas yra siunčiamas per šifruotą virtualų tunelį, o tai garantuoja jūsų internetinės tapatybės saugumą.

Kaip veikia VPN?

Kiekvieną kartą kai jūs naršote internete, jus kas nors stebi. Duomenis renka tiek jūsų interneto naršyklė, tiek svetainės, kuriose lankotės, tiek jūsų interneto paslaugų teikėjas (IPT).

Naudojant VPN sukuriamas saugus ir anoniminis tunelis. Šiuo tuneliu visas iš ir į jūsų kompiuterį keliaujantis internetinis srautas yra šifruojamas. Šiuo procesu pasirūpina kompiuteryje veikianti programinė įranga. Minėta įranga užšifruoja kiekvieną užklausą. Tokia užklausa iš jūsų maršrutizatoriaus (angl. router) keliauja į VPN serverį. VPN serveryje užklausa iššifruojama ir perduodama svetainei, kurioje lankotės. Atsakymas iš svetainės siunčiamas į VPN serverį, vėl šifruojamas, kol galiausiai pateikiamas jūsų kompiuteriui arba kitam įrenginiui, kuriame VPN programinė įranga užklausą iššifruoja ir pateikia jums atsakymą.

Be to, kad duomenys šifruojami, srautas nukreipiamas ne per jūsų tiesioginį, bet per VPN serverio IP adresą. Tai reiškia, kad svetainės, kuriose lankotės, nemato Jūsų tikrojo IP adreso, o vietoje jo pateikiamas būtent VPN serverio IP. Tai užtikrina jūsų anonimiškumą bei galimybę būti identifikuotam kaip konkretaus regiono (pavyzdžiui, Amerikos) lankytojui.

Kaip naudoti VPN?

Gera žinia yra ta, kad VPN konfigūravimas jūsų įrenginiuose (kompiuteryje, telefone, planšetėje) nereikalauja jokių specifinių įgūdžių. Jūs galite atsisiųsti programėlę, kurią įdiegus į naudojamą įrenginį užteks įvesti savo prisijungimus ir aktyvuoti saugų ryšį.

Nepaisant lengvo naudojimo, kiekvienas VPN naudotojas turi galimybę pasirinkti skirtingus saugumo protokolus. Kiekvienas iš jų turi savus trūkumus ir privalumus (pavyzdžiui, saugumo lygis). Praktiškai visais atvejais tai yra detalesni techniniai niuansai, kurių tam tikriems naudotojams gali prireikti. Toliau apžvelgsime vienus iš populiariausių protokolų.

OpenVPN

OpenVPN (angl. Open Source Virtual Private Network) yra atviro kodo protokolas, naudojantis skirtingus šifravimo algoritmus. Šis protokolas taip pat naudojamas ir mūsų siūlomame VPN kliente, kuris yra itin lengvai konfigūruojamas.

OpenVPN naudoja sertifikatus, o pastarieji užtikrina, kad serveris ir klientas žino, kaip duomenys šifruojami ir kaip juos vėl iššifruoti. Dėl savo populiarumo, jis palaikomas visose gerai žinomose operacinėse sistemoje (Windows, MacOS, Linux, Android ir iOS). OpenVPN turi dviejų tipų prievadus – TCP ir UDP. Naudojant mūsų siūlomą VPN klientą, duomenys keliauja UDP prievadu, kuris yra itin greitas. OpenVPN yra ir greitas, ir saugus protokolas. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame VPN paslaugą naudoti per mūsų siūlomą VPN programą, kuri sukonfigūruota veikti būtent šiuo protokolu.

IKEv2

IKEv2 (angl. Internet Key Exchange Version 2) yra savo pirmtako IKE naujesnė versija. Šis protokolas visų pirma srautą užšifruoja naudodamas IPSec, o po to sukuria VPN tunelį, kuriuo keliauja duomenys. IKEv2 naudoja UDP 500 prievadą, kurį tam tikrais atvejais blokuoja ugniasienės. Naudojant šį protokolą reikia naudoti stiprų slaptažodį, kadangi jis jautrus tais atvejais, kai bandoma laužtis. IKEv2 pasižymi geru greičiu ir gana stipriu šifravimu, o taip pat gali atkurti prarastus ryšius.

Daugiausia šis protokolas naudojamas mobiliuosiuose įrenginiuose, nes jis gali greitai prisijungti prie tinklų. Kadangi mobilieji įrenginiai reguliariai persijungia tarp Wi-fi ir kitų viešųjų tinkų, šis protokolas laikomas jiems tinkamu ir patogiu pasirinkimu.

Reikia pabrėžti, kad ne visos operacinės sistemos palaiko šį protokolą.

L2TP/IPsec

L2TP (angl. Layer 2 Tuneling Protocol) – dviejų sluoksnių tuneliavimo protokolas. Kadangi pats L2TP nešifruoja interneto srauto, jis beveik visada derinamas su IPSec. Būtent IPSec (angl. Internet Protocol Security) teikia duomenų šifravimą L2TP tunelyje. L2TP/IPsec taip pat naudoja UDP 500 prievadą, tad galima susidurti su problemomis tais atvejais, kai tam tikri serveriai jį blokuoja. Dėl nepakankamai stipraus šifravimo, L2TP yra labai greitas. Tačiau pridėjus duomenų šifravimą per IPSec, padidėja kompiuterio apkrova, ko pasekoje sumažėja ryšio sparta. Šis protokolas palaikomas daugelyje operacinių sistemų.

PPTP

PPTP (angl. Point-to-Point Tunneling Protocol) yra vienas iš seniausių VPN protokolų, jis buvo vienas pirmųjų, kurios palaikė Windows operacinė sistema. Kadangi NSA (angl. National Security Agency) šį protokolą nulaužė dėl daugybės saugumo spragų, jis nebėra laikomas saugiu. Dėl silpno duomenų šifravimo protokolas yra itin greitas. Tais atvejais, kai VPN naudojate transliacijoms žiūrėti, protokolas gali pasitarnauti (tiesa, tam tikros svetainės PPTP srautą atpažįsta ir gali jį blokuoti). Tačiau jis neužtikrina saugumo, tad tais atvejais, kai tai yra prioritetas, nerekomenduojame jo naudoti.

Kodėl man reikia VPN?

Galima išskirti tris pagrindines priežastis, dėl kurių VPN taip sparčiai populiarėja. Ši paslauga užtikrina anonimiškumą internete, saugumą bei suteikia daugiau laisvių, kurios leidžia apeiti internetines blokadas bei cenzūrą.

Kalbant apie anonimiškumą, VPN slepia jūsų lokaciją ir IP adresą. Savo VPN programėlėje jūs galite pasirinkti, prie kokio serverio prisijungti. Tuomet svetainės, kuriose lankotės, mato ne tikrąją jūsų vietą, bet būtent tą serverį, prie kurio prisijungėte VPN sesijos metu.

Be to, naudojant VPN tokie interneto gigantai kaip Facebook, Google ar kitos įmonės negali jūsų profiliuoti. Ne tik didžiosios IT įmonės, bet ir įvairios internetinės parduotuvės bei socialiniai tinklai sudarinėja savo lankytojų profilius. Šie duomenys vėliau gali būti naudojami internetinės rinkodaros ar kitais tikslais. VPN ryšys užkardo galimybes lengvai apie jus rinkti informaciją.

Saugumas yra kita, bene svarbiausia VPN naudojimo priežastis. Dabar kaip niekada dažnas atvejis yra tas, kad kompiuteriu dirbame ne tik namuose ar ofise, bet ir keliaudami. Kompiuteriais naudojamės oro uostose, kavinėse, viešbučiuose, konferencijų salėje ir daugelyje kitų vietų. Dažnai tokiose vietose yra galimybė pasinaudoti viešais Wi-fi tinklais, kas tikrai gelbėja tais atvejais, kai savo interneto taško neturime. Tačiau šios vietos yra ypač pavojingos, nes kibernetiniai nusikaltėliai gali nesudėtingai įsilaužti ar peradresuoti visą jūsų interneto srautą, taip gaudami galimybę jūsų pašto, kreditinės kortelės duomenis, prisijungimus prie darbinių sistemų ir pan. Kadangi naudojant VPN jūsų ryšys yra šifruojamas, net tais atvejais, kai įsilaužėliai gauna prieina prie jūsų asmeninės informacijos, jie negali jos perskaityti.

Šalia temų apie VPN dažnai džiaugiamasi, kad ši paslauga suteikia galimybę anonimiškai internetu siunčiantis nelegalų turinį iš svetainių, kurios pažeidžia autorines teises. Tačiau reikia pabrėžti, kad VPN naudojimas tikrai nepadaro neteisėtos veiklos teisėta. Mes to neskatiname ir nerekomenduojame. Kalbant apie laisvę ir VPN omenyje reikia turėti tokias situacijas, kai tam tikrų regionų valdžia stipriai cenzūruoja internete laisvą turinį. Tokios šalys kaip Kinija, Turkija, Turkmėnistanas ir šiuo metu Rusija savo gyventojams draudžia lankytis tam tikrose svetainėse, taip kontroliuodamos savo visuomenes. Tokiais atvejais VPN gyventojams pasitarnauja kaip galimybė pasiekti alternatyvią informaciją, kurios valdžios institucijos nereguliuoja.

Taigi, jei keliaujate regionuose, kuriuose veikia internetinė cenzūra, ribojimus galite apeiti naudodami mūsų siūlomą VPN paslaugą.

Kitas atvejis, kai VPN suteikia laisvę, yra turinys, kurį tam tikros transliacijos agentūros (tokios kaip „Netflix”, „HBO” ir pan.) riboja pagal regioną.

Apibendrinant, yra daugiau nei viena priežastis naudoti VPN:

  • VPN apsaugo jūsų privatumą. Naršyklės ar interneto tiekėjai negali sekti jūsų asmeninių duomenų;
  • Naudojant VPN jūs užtikrinate savo saugumą jungiantis prie viešų „Wi-Fi” tinklų. Nenaudojant VPN ir jungiantis prie viešų saitviečių, įsilaužėliai gali pasinaudoti skirtingais būdais duomenų vagystei;
  • VPN paslėpia jūsų geografinę vietą. Naudojant VPN savo IP adresą jūs maskuojate su išorinio serverio IP, todėl niekas negali nustatyti jūsų geografinės vietos;
  • Naudonat VPN galite pasiekti daugiau turinio. Keliaujant galite nepasiekti tam tikrų svetainių, bet VPN padės šią problemą išspręsti. Be to, tam tikros transliacijos platformos savo turinį leidžia pasiekti tik iš tam tikrų regionų. Naudojant VPN tas turinys tampa prieinamu.

Kodėl verta rinktis mūsų VPN?

Šiandien VPN paslauga yra tikrai populiari ir rinktis galite iš daugybės paslaugų teikėjų. Renkantis VPN paslaugą reikia atkreipti į daug faktorių. Mūsų VPN paslaugą siūlo ne vieną privalumą.

Visų pirma, naudojant mūsų VPN galite nesijaudinti dėl srauto limitų. Mes suteikiame neribotą VPN srautą. Tai reiškia, kad galite drąsiai žiūrėti įvairias transliacijas, siųstis duomenis bei naršyti nebijodami, kad viršysite kokį nors duomenų ribojimą, nes jo – nėra!

Negana to, mūsų VPN neturi jokio duomenų perdavimo greičio ribojimo. Žinoma, priklausomai nuo to, kaip įrenginiuose konfigūruojate VPN, greitis gali sumažėti. Pavyzdžiui, stiprus šifravimo protokolas gali turėti įtaką tam, kaip greitai galėsite naršyti. Tačiau VPN vystytojų komanda nuolat stengiasi tobulinti VPN paslaugą, kad VPN sesijos metu galėtumėte nesijaudinti dėl savo naršymo greičio.

Kitas dalykas, kuris yra itin didelis privalumas lyginant paslaugą su konkurentų teikiamomis paslaugomis yra tas, kad VPN galite sukonfigūruoti net 10 įrenginių! Su viena paslauga VPN galite naudoti asmeniniame ir darbiniuose kompiuteriuose, telefone, planšetėje, o taip pat apsaugoti savo artimųjų įrangą. Galimybė naudoti VPN paslaugą 10 įrenginių užtikrina visų jūsų įrenginių saugumą.

Jau kalbėjome apie tai, kad mūsų VPN turi specializuotą programinę įrangą, kurią užtenka atsisiųsti į jūsų naudojamą įrenginį. Jums užteks suvesti prisijungimus ir viskas – jūs naršote saugiai. Mūsų siūlomo VPN naudojimo paprastumas yra patrauklus privalumas, lyginant paslaugą kitų paslaugų spektre. Be to, VPN programėlė veikia itin saugaus OpenVPN protokolo pagrindu, kas užtikrina šifruojamų duomenų saugumą. Jei mūsų rekomenduojama programėle neatitinka jūsų lūkesčių, jūs turite visas galimybes VPN konfigūruoti pagal savo poreikius kitais populiariausiais VPN protokolais – L2TP/IPsec, IKEv2, PPTP.

Kalbant apie pasirinkimo laisvę, mūsų paslauga garantuoja ne tik skirtingų konfigūracijų galimybę, bet ir daugybę serverių, į kuriuos galima jungtis. Šiuo metu siūlomi net 63 serveriai, prie kurių prisijungę sukursite VPN sesiją iš bet kurios pasaulio vietos – Amerikos, Europos, Azijos ir net Australijos.

Kadangi vienas iš svarbiausių VPN paslaugos naudojimo poreikių yra anonimiškumas, naudojant mūsų siūlomą VPN ryšį nėra saugomos ir registruojamos jūsų VPN sesijos. Tai reiškia, kad mes užtikriname jūsų sesijų privatumą bei duomenų apsaugą.

Galiausiai verta paminėti išskirtinai su VPN paslauga dirbančią profesionalų komandą, kuri nuolat dirba paslaugos tobulinime ir vystyme, tad užtikriname mūsų VPN ryšio kokybę ir patikimumą.

Ar tikrai man reikalingas VPN?

Apibendrinat tai, kas buvo pasakyta šiame straipsnyje, VPN yra reikalingas praktiškai kiekvienam naudotojui, kuriam rūpi jo privatumas, saugumas bei laisvė internete. Vertinant tai, kad technologijos nuolat vystosi ir tobulėja, kartu didėja ir rizikos nukentėti skaitmeninėje erdvėje. Norint nuo to apsisaugoti, labai rekomenduojama naudoti sprendimus, kurie užkardo tokiems pavojams kelią.

Kadangi mūsų VPN paslauga yra patikima, nuolat tobulinama ir paprasta naudoti, šis produktas yra tikrai vertas jūsų dėmesio. Rekomenduojame ją išbandyti ir mėgautis saugiu naršymu, kuris užtikrins jūsų patikimą ryšį.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą