Sukūrėme naują paslaugą UAB „Interneto vizija” klientams – periodinį domenų tikrinimą interneto juoduosiuose sąrašuose, padėsiantį užbėgti už akių daugeliui problemų su el. paštu bei SEO reitingais. Jei akronimas DNSBL jums nėra girdėtas, čia rasite įdomios informacijos bei atsakymus į kelis esminius klausimus apie tai.
Kas yra DNSBL ir kam juos tikrinti?
Interneto juodieji sąrašai (angl. DNS Black Lists) – tai nepriklausomų organizacijų administruojamos online duomenų bazės, kuriose saugomi probleminių serverių IP adresai. Šie sąrašai plačiai naudojami laiškų filtravimui, t.y. juose patikrinama, ar nėra siuntėjo serveris arba domenas susijęs su probleminiais IP, ir jei yra – laiškas atmetamas arba patalpinamas „SPAM” kataloge.
Išsamiau: https://en.wikipedia.org/wiki/Dnsbl
Patekimo į DNSBL priežastys būna įvairios – serverių saugumo spragos, SPAM siuntimas ir kt. Jei domeną aptarnaujantis serveris patenka į DNSBL, pirmosios problemos pasireiškia tuom, kad laiškai iš to domeno nebepasiekia dalies adresatų. Kad paštas veiktų patikimai, būtina nuolat tikrinti, ar serveris nėra įtrauktas į vieną iš juodųjų sąrašų.
Ar DNSBL tikrinimo paslauga mokama?
Paslauga visiškai nemokama, automatiškai suteikiama visiems per UAB „Interneto vizija” registruotiems domenams.
Kaip dažnai atliekami patikrinimai?
Domenai tikrinami periodiškai. Per dieną patikrinama iki 25000 domenų, tad šiuo metu visi 100000 klientų domenų patikrinami kas kelias dienas.
Kaip ir kokie DNSBL sąrašai tikrinami?
Tikrinama virš 10 populiariausių DNSBL, tarp jų:
Tikrinami visi domeno DNS įrašai. Aptikus problemą, domeno užsakovui apie tai vieną kartą pranešama el. paštu, taip pat įrašoma pastaba domeno veiksmų žurnale, kurią galima bet kada pamatyti prisijungus prie klientų sistemos. Kol problema lieka neišspręsta, daugiau pranešimų dėl jos nesiunčiame. Jei domenas pašalinamas iš DNSBL, o po kiek laiko vėl patenka – informuojame iš naujo.
Taip pat tikrinamos Google Safe Browsing ataskaitos, kuriose fiksuojamos saugumo spragų turinčios svetainės. Jei svetainė ilgą laiką lieka pažymėta kaip nesaugi, Google ją pašalina iš paieškos sistemos indekso – tad itin svarbu kuo greičiau sužinoti apie problemą ir ją pašalinti.
Ar tikrinimas priklauso nuo hostingo paslaugų teikėjo?
Tikrinami visi per UAB „Interneto vizija” registruoti domenai, nepriklausomai nuo to, pas ką talpinami (įskaitant ir mus). Tuo tarpu patikros rezultatai priklauso nuo to, ar hostingo paslaugų teikėjo serveriai yra įtraukti į DNSBL.
Kokia iš to nauda?
Nauda yra didžiulė, kadangi leidžia klientams operatyviai pašalinti domeną aptarnaujantį serverį iš DNSBL, kol problemos su el. paštu netapo kritinėmis.
Adreso pašalinimui iš DNSBL dažniausiai pakanka užpildyti nedidelę formą, nuorodą į kurią pateikiame siunčiamame laiške. Tai galima atlikti savarankiškai arba su serverio, kurio IP įtrauktas į DNSBL, administratoriaus pagalba. Gavus Google Safe Browsing įspėjimą, būtina kartu su svetainės kūrėjais nuodugniai patikrinti svetainės turinį.
Ar galima atsisakyti?
Žinoma – jei dėl kokių nors priežasčių nenorite gauti informacijos apie savo domenus, tiesiog praneškite mums registruotu pranešimu per klientų sistemą.
Kokie rezultatai?
Štai tokie skaičiai po pirmos sąvaitės.
Patikrinta domenų: 101635
Aptikta DNSBL sąrašuose: 3486
Tarp jų turi Google Safe Browsing įspėjimus: 119
Po pirminio informavimo tikimės ženklaus į DNSBL įtrauktų domenų sumažėjimo.
Ačiū už puikias naujienas.
nezinau ant kiek tai gali buti naudinga.
Gavau is IV pranesima, kad vienas is mano saitu buvo juodam sarase.
Tai patikriau pats, tuoj paciuoje sistemoje rankiniu budu ar tikrai mano saitas buvo juodam sarase, pasirode kad ne.
Tai gi, gal si paslauga ir butu naudinga, bet kita karta as nekreiciau demesio jei ateis panasus pranesimas.
Matyt kitas klientas, besinaudojantis tuo pačiu serveriu, jau spėjo pašalinti serverio IP iš juodojo sąrašo. Jei niekas nebūtų informuotas apie problemą, serverio IP taip ir būtų likęs DNSBL'e.
Įdomu būtų detalesnė informacija kodėl tai turi padėti SEO?
Naujos paslaugos dėka būsite laiku informuoti, jei taip nutiktų ir jūsų svetainė gautų Google Safe Browsing įspėjimą. Atitinkamai galėsite laiku sureaguoti ir neprarasti SEO reitingų.
SEO tikslas, kad svetainė būtų kuo aukščiau paieškos rezultatuose. Kai svetainės adresas būna pačiame rezultatų gale su prierašu "This site may harm your computer" ir paspaudus dar kartą atsiklausiama ar tikrai norima eiti į pavojingą svetainę, lankytojų tai neprideda. Nebent norima tokiu būdu išsiskirti iš kitų.
Gavau irgi pranesima del vieno domeno, patikrinau rankiniu budu viskas ok ?
Tikriausiai domenas talpinamas mūsų IP potinklyje. Mes šiuo metu aktyviai peržiūrime visus klientų administruojamų serverių IP ir dedame dideles pastangas, kad jie būtų kuo greičiau "išvalyti". Tačiau tai nereiškia, kad problemos nebuvo - tikrinimo metu IP buvo įtrauktas į nurodytą DNSBL.
Pasiemi eini i google pasikuri savo domena ir naudoji google pasta iki 5 dezuciu-nemokamai ir nereik bijoti jokiu blacklistu o ir serva uzDDos'inus -pastas veiks.
Viskas gerai
Ramūnai, jei domenas yra google safe browsing liste, tai chrome useriai iš vis negali matyti puslapio, o po kurio laiko ir iš google indexo dingsta, kaip pats tikriausiai žinai gauna 0 reitinga, dėl to puslapis keliauja į patį paskutinį lapą (999999999).
O šiaip paslauga yra puiki.
Gera naujiena. Nes nuolatiniam sąrašų tikrinimui reikia resursų, o čia dar ir už ačiū praneša. O jei papildomai patikrinus, bėdos nėra, tai lieka džiaugtis.
Aš tai tiesą sakant nesuprantu ką tai reiškia. Na gavau tą pranešimą ir nesuprantu, kokia man nauda / bėda dėl to, kad įtraukta ar nėra juodajame sąraše. Paštą turiu tik gmail, daugiau jokių. Tai kam man tas pranešimas?
Grazu. Kol kas negavau jokiu email. Svarus! :)
Kol kas negavau jokiu email. :) Cool
Šaunuoliai, nuveiktas puikus darbas. Daug metų naudojantis Jūsų paslaugomis, malonu stebėti, kaip nesėdite vietoje ir tobulėjate. Ačiū.
As žinau, kad dalis mano siunčiamų laiškų eina į Gmail'o spama, tačiau juoduose sarasuose atrodo manes nera. Ka tokiu atveju daryti? Gal yra koks Gmail juodasis sarasas, kuri tikrinate taip pat?
Gmail juodasis sąrašas nėra viešai prieinamas, tačiau šioje sistemoje siuntėjai vertinami pagal tai, koks procentas gavėjų pažymi laiškus kaip "spam". Jei pakankamai didelė dalis naudotojų laiškus pažymės "not spam" - to siuntėjo laiškai vėl bus priimami kaip normalūs.
Šaunu! Dabar piktiems berniukams arba "seo specialistams" bus sunkiau savo juodus darbelius įgyvendinti.
geras dalykas, kaip visuomet, iv kiek gali tiek stengiasi dėl savo klientų, kiek metų jau naudojuosi paslaugomis, neikarto nesiskundžiau, ir kuo toliau, tuo labiau naudingų dalykų čia atsiranda. tikrai, nebereikalo pripažinti kaip geriausi tiekėjai lietuvoje.
Gerai:D
Aš nesuprantu kame beda, rankiniu budu per spamhaus.org patikrinau savo domeną www.cybernetik.eu ir rašė kad nėra itrauktas i black list, tačiau kai patikrinau serverio ip ( 77.79.12.120 ) tai rašė kad itrauktas i black list, ir visi adresai ka ten rase tai tik is aleja.lt ir splius.lt, taigi ar man verta del to rupintis ar ne? kadangi mano web neitrauktas i black list, tai man neturi jokios reiksmes kad tas ip yra itrauktas is kitų adresų?
Pašto serveriuose paprastai tikrinamas tiek domeno, tiek domeną aptarnaujančio serverio įtraukimas į DNSBL. Tad jei jūsų domenas nėra patekęs į DNSBL, tačiau serverio IP yra, rezultatas bus vis tiek tas pats - laiškai iš jūsų domeno bus žymimi kaip "SPAM".
Na taip supratau viska, tik as va jau apsidraudes kaip ir skaitau, pakuriau organizacijai pasta per gmaila, ir nemokamai gaunu 10 pasto deziu su savo domenu ir skaitau galiu buti ramus. Siulau ir kitiems tapati.
Spamassassin , DNSBL veikia puikiai su uzsienietiskais nepageidaujamais laiskais, bet pastaruoju metu agresyvus Lietuviskas spamas ima virsu. Sukureme lietuviska DNSBL, kuris taikosi tik i lietuviska spama, kam idomu galite isbandyti - rbldns.m5.lt
Mes lietuviškiems spam'eriams naudojame savo vidinį dnbls'ą, tačiau jusiškis galbūt pravers turintiems savarankiškai administruojamus serverius.
"Adreso pašalinimui iš DNSBL dažniausiai pakanka užpildyti nedidelę formą, nuorodą į kurią pateikiame siunčiamame laiške. "
O jei nepavyksta pašalinti ir tavo webas sėdi ant šio IP? Kokios tada opcijos?
Kraštutiniu atveju galima užsisakyti serveriui papildomą IP ir perkelti ant jo savo svetainę ir el. paštą.