Ieškoti

Statinės ir dinaminės svetainės skirtumai: kada kurią rinktis?

0 komentarų
Paskelbta: 2022-04-14 | Atnaujinta: 2022-04-14 | Parašė: Elidijus | Užtruksite: 5 min.

Prieš pradedant kurti interneto svetainę svarbu gerai suvokti savo poreikius. Būtent tai leidžia išsirinkti sau reikalingiausias funkcijas. Na, o tam, kad jos būtų užtikrintos, būtina apgalvoti, kokia svetainė jums tinkamiausia – statinė ar dinaminė. Dėl įvairių priežasčių gali būti sudėtinga suprasti jų skirtumus ir panašumus. Tam, kad tai būtų lengviau, išsamiai aptarsime abu šiuos svetainių tipus.

Kas yra statinė svetainė?

Statinė svetainė susideda iš fiksuoto skaičiaus iš anksto pateiktų tinklalapių, kuriuose yra užkoduotas, fiksuotas turinys ir struktūra. Todėl lankytojai mato tą patį turinį, nepriklausomai nuo to, kas jie, iš kur ir kokią naršyklę naudoja. Statiniai svetainės tinklalapiai paprastai kuriami naudojant HTML ir CSS programavimo kalbas ir paprastas teksto redagavimo priemones, tokias kaip „Notepad“. Kiekvienas puslapis išsaugomas kaip vienas HTML failas, kuris tiesiai iš serverio pristatomas į tinklalapį tiksliai toks, koks yra.

Tokie tinklalapiai dažniausiai kuriami savarankiškai, neprisijungiant prie duomenų bazės. Paskelbus statinę svetainę, ji išlieka tokia pati. Norint kažką pakeisti, reikia rankiniu būdu redaguoti HTML šaltinio kodą kiekviename svetainės puslapyje. Tai gali užtrukti daug laiko, ypač jei norima atnaujinti didelę svetainę.

Statinių svetainių privalumai

Pagrindiniai tokių svetainių privalumai yra šie:

 • Sukūrimui ir įdiegimui reikia mažiau laiko nei dinamiškoms svetainėms.
 • Galima kopijuoti pagrindinį tinklalapių kodą, taip užtikrinant elementų nuoseklumą, atliekant nedidelius pakeitimus.
 • Didesnis saugumas.
 • Mažesnė sukūrimo kaina.
 • Paprastai tokios svetainės įkeliamos greičiau, todėl paieškos sistemoms jas lengviau reitinguoti.
 • Kūrimui nereikia sudėtingos programinės įrangos.
 • Galimybė keisti kiekvieno svetainės puslapio išdėstymą ir dizainą.
 • Lengvesnis atkūrimas po gedimo ar kibernetinės atakos, kitaip vadinamos DDoS (angl. distributed denial of service), skirtos informacinių sistemų užvaldymui, naudotojų prisijungimo prie serverių sutrikdymui.

Nors pliusų tikrai nemažai, tokios svetainės turi ir tam tikrų minusų.

Statinių svetainių trūkumai

Dažniausiai išskiriami tokie šių svetainių trūkumai:

 • Jų atnaujinimas gali būti sudėtingas ir užimantis daug laiko, ypač jei svetainės didelės.
 • Sukūrus pagrindinę struktūrą gali būti sunku pakeisti svetainę, kad būtų įmanoma pridėti naujo turinio (puslapių).
 • Dėl sudėtingo atnaujinimo tokių svetainių turinys gali „sustingti“, pasenti.
 • Nėra galimybės bendrauti su lankytojais ir suteikti jiems unikalios patirties.

Jeigu aukščiau išvardinti aspektai jums ypač aktualūs, statinė svetainė gali būti ne pats tinkamiausias pasirinkimas. Taigi priimdami galutinį sprendimą gerai apgalvokite savo poreikius ir lūkesčius.

Kada verta rinktis statinę svetainę?

Ją rekomenduojama rinktis tuomet, kai norima sukurti nedidelę, mažesnę nei trijų puslapių, informacinę svetainę. Tam nereikės daug laiko ir pastangų. Nors svetainė bus statiška, galėsite joje naudoti ne tik paprastą tekstą, bet ir įvairius daugialypės terpės elementus, vaizdo įrašus, kurie suteiks papildomo patrauklumo.

Kas yra dinaminė svetainė?

Dinaminė svetainė generuoja puslapius realiuoju laiku. Ji kur kas funkcionalesnė nei statinė, kuri yra labiau informacinio pobūdžio. Dinaminė svetainė leidžia pateikti ir rodyti kiekvieno puslapio turinį atsižvelgiant į lankytojo elgesį arba jo sukurtą turinį. Kitaip tariant, lankytojai gali sąveikauti su informacija, kuri pateikiama puslapyje.

Tam pasiekti reikalingas ne tik HTML ir CSS kodas. Kuriant dinamines svetaines pasitelkiamos tiek kliento, tiek serverio programavimo kalbos, tokios kaip „JavaScrip“, PHP ar „Phyton“. Tai leidžia užtikrinti interaktyvią patirtį lankytojams. Dinaminės svetainės apdoroja užklausas ir paprastai įtraukia turinį iš išorinės duomenų bazės arba turinio valdymo sistemos (TVS).

Naudojamas serverio kodas gali generuoti HTML puslapius realiu laiku. Šie sukuriami taip, kad patenkintų individualią lankytojo užklausą. Vykdomų pokyčių lygis priklauso nuo programuotojo įgūdžių ir nuo to, kaip sudėtingai jis kuria interaktyvius tokios svetainės elementus.

Dinaminių svetainių privalumai

Dinaminės svetainės pranašesnės tuo, kad:

 • Suteikia daugiau funkcijų ir galimybę sąveikauti – geresnė naudotojo patirtis.
 • Leidžia prašyti informacijos ir ją saugoti organizuotu būdu.
 • Rodo turinį pagal naudotojo poreikius.
 • Suteikia papildomo lankstumo, nes galima prisijungti prie turinio valdymo sistemos.
 • Leidžia naudotojams koreguoti turinį.
 • Pigiau koreguojamos nei statinės svetainės.
 • Pasižymi didesniu pasikartojančių klientų ir lankytojų pritraukimu.

Nepaisant to, tokios svetainės turi ir keletą minusų. Juos aptariame žemiau.

Dinaminių svetainių trūkumai

Pagrindiniai tokių svetainių trūkumai:

 • Dėl papildomų funkcijų pridėjimo dinaminės svetainės gali būti brangesnės nei statinės.
 • Rodant turinį gali būti taikomi dizaino ir išdėstymo apribojimai.

Lyginant su statinėmis, dinaminės svetainės turi mažiau minusų. Ne veltui jos yra populiariausios.

Kada verta rinktis dinaminę svetainę?

Dinamines svetaines renkasi daugelis. Jas lengviau prižiūrėti, taip pat tokios svetainės padeda užtikrinti efektyvų duomenų valdymą, o ateityje jas galima išplėsti papildomomis funkcijomis. Tai puikus pasirinkimas, kuomet reikia sudėtingos ir labai funkcionalios svetainės.

Svarstote būtent tokį variantą? Tuomet IV svetainių kūrimo įrankis leis be didelių rūpesčių sukurti savo dinaminę svetainę. Norint juo naudotis, nereikia jokių programavimo žinių. Taigi spauskite ant aukščiau pateiktos nuorodos ir sužinokite apie šį įrankį daugiau. Be to, visiems jau turintiems arba naujai užsisakantiems mūsų hostingo planus, jį suteikiame nemokamai. Pasinaudokite šiuo privalumu ir jūs!

Tai, kokią svetainę pasirinkti – statinę ar dinaminę – priklauso nuo individualių poreikių. Pasirinkite išmintingai, atsižvelgdami į tai, ko tikitės iš interneto svetainės. Bet kokiu atveju, prieš pradėdami ją kurti pirmiausia užregistruokite domeną. Pas mus padaryti tai galite jau dabar. Spustelėkite ant nuorodos, kurią matote, ir išsirinkite norimą domeną iš daugybės galimų variantų. Pradėkite įgyvendinti savo internetinį projektą kartu su patyrusių ir iššūkių nebijančių specialistų pagalba.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
  Parašyti komentarą
  Atšaukti atsakymą