Ieškoti

Svetainės apsauga naudojant reCAPTCHA

0 komentarų
Paskelbta: 2023-08-04 | Atnaujinta: 2023-12-08 | Parašė: Karolina | Užtruksite: 4 min.

Tobulėjant interneto technologijoms, tobulėja ir kenkėjiškų botų metodai, su tikslu pasinaudoti svetainių silpnomis vietomis. Viena iš saugumo priemonių galinti užkirsti tam kelią yra CAPTCHA, kuri pastaruoju metu tapo pažangesne sistema, vadinama reCAPTCHA. Šiame straipsnyje nagrinėsime CAPTCHA ir reCAPTCHA skirtumus, jų svarbą užkertant kelią brukalui ir pažeidimams, taip pat sužinosime, kaip įdiegti „Google” reCAPTCHA savo „WordPress” svetainėje.

Skirtumas tarp CAPTCHA ir reCAPTCHA

CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans) – automatizuotas viešasis Tiuringo testas, atskirti žmones nuo kompiuterių – yra klausimo ir atsakymo testas, skirtas nustatyti, ar vartotojas yra žmogus, ar kompiuterio programa (robotas). Jame paprastai naudojamos iškraipytos raidės ir skaičiai, kuriuos vartotojas turi iššifruoti ir teisingai įvesti, norint toliau tęsti darbą.

Tuo tarpu reCAPTCHA yra patobulinta CAPTCHA versija, sukurta „Google”. reCAPTCHA neapsiriboja vien žmogaus buvimo patikrinimu ir panaudoja žmogaus intelektą knygoms skaitmeninti ir mašininio mokymosi algoritmams tobulinti. Vartotojams paprastai rodomi nuskenuoto teksto iš senų knygų arba iškraipyti vaizdai ir jų prašoma juos interpretuoti. Tad būtent ši dvejopa paskirtis skiria „reCAPTCHA” nuo jos pirmtako.

Pagrindiniai CAPTCHA tipai

Šiandien yra naudojami kelių tipų CAPTCHA metodai, iš kurių kiekvienas turi savo būdą atskirti žmones nuo robotų. Keletas dažniausiai naudojamų yra šie:

– Tekstinis CAPTCHA: Vartotojams pateikiamos iškraipytos arba neaiškios raidės, skaičiai, kuriuos reikia iššifruoti ir teisingai įvesti.

– Paveikslėliu pagrįstas CAPTCHA: vartotojai turi atpažinti tam tikrus objektus ar modelius paveikslėliuose.

– Garsinis CAPTCHA: regos sutrikimų turintiems naudotojams pateikiama garso užduotis, kurią išklausius reikia įvesti teisingą atsakymą.

– Checkbox CAPTCHA: variantas, kai naudotojų prašoma pažymėti langelį ir patvirtinti, kad jie yra žmonės.

Kaip CAPTCHA padeda svetainėms išvengti nepageidaujamo turinio ir piktnaudžiavimo

CAPTCHA yra svarbi interneto svetainių apsaugos priemonė, kuri padeda sulaikyti automatines atakas ir kenkėjiškus robotus. Efektyviai atskiriant žmones ir botus, CAPTCHA padeda išvengti šlamšto siuntimo, piktnaudžiavimo kuriant paskyras, nepageidaujamų komentarų ir „brutalios jėgos” atakų prisijungimo puslapiuose. Tai ne tik pagerina bendrą vartotojų patirtį, bet ir padeda išlaikyti svetainės duomenų vientisumą.

Trūkumai, į kuriuos reikia atsižvelgti naudojant CAPTCHA

Nors CAPTCHA veiksmingai apsaugo nuo piktnaudžiavimo ir nepageidaujamų laiškų, neapsieinama ir be trūkumų. Kai kurie galimi trūkumai:

– sudėtingi CAPTCHA gali varginti vartotojus, todėl mažėja vartotojų įsitraukimas ir konversijų rodikliai.

– Kai kuriems neįgaliems vartotojams, ypatingai su regos sutrikimais, gali būti sunku išspręsti tam tikrus CAPTCHA tipus.

– Kai kurie robotai gali apeiti CAPTCHA, naudodamiesi CAPTCHA sprendimo paslaugomis, kuriose iššūkiams spręsti pasitelkiami žmonės.

Būdai, kaip pridėti „Google reCAPTCHA” į savo „WordPress” svetainę

– „Google” reCAPTCHA v3 – nematomas vartotojams ir nereikalauja jokios vartotojo sąveikos. Jis priskiria balą naudotojų sąveikai jūsų svetainėje, todėl galite imtis tinkamų veiksmų, remdamiesi numanomu rizikos lygiu. Norėdami integruoti „reCAPTCHA v3” į savo „WordPress” svetainę, galite naudoti oficialius įskiepius arba integruoti ją rankiniu būdu naudodami „reCAPTCHA API”.

– „Google” reCAPTCHA v2 – labiau tradicinis ir apima gerai pažįstamą tikrinių langelių stiliaus CAPTCHA. Norėdami pridėti „reCAPTCHA v2” prie savo „WordPress” svetainės, galite naudoti tokius įskiepius kaip „Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft” arba integruoti jį rankiniu būdu naudodami reCAPTCHA API.

Šiandienos skaitmeniniame kontekste svetainių savininkams būtina aktyviai saugoti savo platformas nuo kenkėjiškų botų ir šlamšto. CAPTCHA, yra labai svarbus gynybos mechanizmas, leidžiantis atskirti žmones nuo robotų. Įdiegę „Google reCAPTCHA” savo „WordPress” svetainėje galite padidinti savo svetainės saugumą, pagerinti vartotojo patirtį ir prisidėti prie platesnio tikslo – skaitmeninti žinias pasitelkiant žmogaus intelektą.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą