Ieškoti

Viskas, ką turite žinoti apie DNS vardų serverius

0 komentarų
Paskelbta: 2021-07-01 | Atnaujinta: 2021-07-02 | Parašė: Lina | Užtruksite: 6 min.
DNS vardų serveriai

Įsivaizduokite, jei reikėtų įsiminti visų savo kontaktų telefonų numerius arba jei vietovių adresai būtų nusakomi tik koordinatėmis. Net sunku suvokti, kaip galvoje reikėtų sutalpinti tokį kiekį skaičių. Todėl mūsų patogumui daugelis skaičiais nusakomų dalykų turi žodinius pavadinimus – įskaitant ir internetines svetaines.

Priešingai nei žmonės, kompiuteriai bendrauja skaičiais. Pavyzdžiui, mums gerai žinomas Google.com pavadinimas kompiuteriui tėra skaičių seka 216.58.208.206, vadinama IP adresu.

Svetainės gali turėti šimtus ar daugiau IP adresų, kurie atitinka vieną domeno vardą, ir serveris, kurį jūsų kompiuteris pasiekia adresu www.google.com, greičiausiai visiškai skiriasi nuo serverio, kurį pasieks kažkas kitoje šalyje, į savo naršyklę įvedęs tą patį svetainės pavadinimą.

Taigi tam, kad mums nereikėtų įsiminti kiekvieno puslapį nusakančio IP adreso, į pagalbą ateina DNS.

Kas yra DNS?

DNS (angl. Domain Name System) yra domenų vardų sistema. Ši sistema susieja domeno vardą su atitinkamu IP adresu, tad norint pasiekti puslapį internete, jums pakanka įsiminti tik domeną, o ne sudėtingą IP adresą.

Kas yra DNS vardų serveriai?

Kuomet naršyklėje įvedate puslapio domeną, per kelias akimirkas kompiuteris jums atidaro svetainę. Tam, kad kompiuteris galėtų rasti, kur yra svetainės failai, kiekvienas domenas, su kuriuo yra sukurtas puslapis, turi naudoti DNS vardų serverius.

DNS vardų serveriai yra privaloma domeno dalis, sauganti domeno zonos įrašus. Juose yra nurodoma informacija, iš kokio serverio turi veikti domeno el. paštas, kur yra saugomi svetainės failai ir pan. Domenas turi turėti mažiausiai du DNS vardų serverius.

Užregistravus domeną, jam automatiškai yra suteikiami domeno registratoriaus DNS vardų serveriai, kuriuos, esant poreikiui, yra galimybė keisti.

„Interneto vizija“ DNS vardų serveriai

Kiekvienam „Interneto vizija“ sistemoje registruotam domenui automatiškai yra suteikiami keturi DNS vardų serveriai:

 • ns1.serveriai.lt (IP: 79.98.25.142)
 • ns2.serveriai.lt (IP: 79.98.29.142)
 • ns3.serveriai.lt (IP: 162.159.24.19)
 • ns4.serveriai.lt (IP: 162.159.25.253)

Šių DNS vardų serverių veikimas yra paskirstytas po skirtingus duomenų centrus skirtingose šalyse, tad tai leidžia užtikrinti greitą ir patikimą „Interneto vizija“ klientų domenų veikimą. Svarbu naudoti visus keturis DNS vardų serverius.

Kaip valdomi domeno įrašai turint „Interneto vizija“ DNS vardų serverius?

 • Pridedant domeną serveryje. Jei naujai įsigyto domeno svetainė ir el. paštas veiks iš to paties „Interneto vizija“ sistemoje įsigyto talpinimo plano, pakanka pridėti domeną talpinimo plane ir domenas bus automatiškai į jį nukreiptas.
 • Atliekant paprastą nukreipimą. Paprastas nukreipimas gali būti naudojamas tuomet, kai užtenka nurodyti, iš kokio serverio veiks domeno svetainė, el. paštas arba norima domeną nukreipti į jau sukurtą puslapį.
 • Atliekant zonos redagavimas.  Šis būdas leidžia sukurti sudėtingesnius ir nestandartinius nukreipimus, pavyzdžiui, nurodyti keletą MX ar A tipo įrašų, sukurti TXT/SPF, CNAME, SRV ir panašius įrašus.

Ar galima naudoti „Interneto vizija“ DNS vardų serverius ne „Interneto vizija“ registruotiems domenams?

Taip, „Interneto vizija“ DNS vardų serverius galima naudoti bet kuriam domenui, nesvarbu, kur jis registruotas.

Jei domeno svetainė arba el. paštas veiks viename iš „Interneto vizija“ siūlomų talpinimo planų arba profesionalaus hostingo serverių, tuomet jums tereikia domenui nurodyti keturis „Interneto vizija“ DNS vardų serverius, o patį domeną pridėti talpinimo plane.

Jei pats domenas ir talpinimo planas, kuriame veiks domeno svetainė ir el. paštas, yra užsakyti pas kitą paslaugų teikėją, norint naudoti „Interneto vizija“ DNS vardų serverius, reikėtų įsigyti parkavimo paslaugą. Parkavimo paslaugos kaina yra 1.99 EUR + PVM metams. Užsakius ją, priparkuotą domeną galėsite valdyti taip pat, kaip ir įprastą pas mus registruotą domeną – nukreipti į serverį, konfigūruoti MX įrašus, kurti subdomenus.

DSN vardų serverių keitimas

Norint atlikti DNS vardų serverių keitimą, pirmiausia reikėtų žinoti bent du naujo prieglobos paslaugų teikėjo DNS vardų serverius.

DNS vardų serveriai dažniausiai atrodo taip:

 • ns1.********.TLD
 • ns2.********.TLD

DNS vardų serverio pavadinime po ns(skaičius). dažniausiai yra nurodomas DNS vardų serverių administratoriaus domenas, pavyzdžiui, ns1.serveriai.lt, ns1.domreg.lt ir pan. Žinoma, galimi ir kiti formatai.

Domeno DNS vardų serverių keitimas yra atliekamas prisijungus prie domeno registratoriaus suteiktos klientų sistemos.

Konkrečiai šiuo atveju pateiksime pavyzdį, kaip DNS vardų serverių keitimas atliekamas „Interneto vizija“ įsigytam domenui:

1) Pirmiausia prisijunkite prie klientų sistemos: https://klientams.iv.lt

2) Pasirinkite skiltį „Paslaugos“:

Klientų sistema

3) Paslaugų sąraše pasirinkite domeną, kuriam pageidaujate pakeisti DNS serverius:

Domeno pasirinkimas

4) Paspauskite lango apačioje esantį mygtuką „Inicijuoti vardų serverių keitimą“:

Domeno nustatymai

5) Norint pakeisti DNS serverius į „Interneto vizijos“, pakaks pažymėti „Standartiniai“. Tą atlikus, domenui automatiškai bus priskirti keturi „Interneto vizijos“ DNS vardų serveriai.

Vardų serverių keitimas

Norint naudoti kitus DNS vardų serverius, pasirinkite „Kiti“ ir įrašykite mažiausiai du kito paslaugų teikėjo suteiktus DNS vardų serverius.

DNS vardų serverių keitimas

DNS vardų serverius galite nurodyti įrašydami pavadinimus, pavyzdžiui, ns1.serveriai.lt.

Jei norite nurodyti ir DNS vardų serverių IP adresus, paspauskite nuorodą „IP adresus“, esančią po eilutėmis.

Paspaudus šią nuorodą, atsiras papildoma skiltis, kurioje galėsite įrašyti DNS vardų serverių IP adresus.

Vardų serverių keitimas nurodant IP adresus

Paprastai pakeitimai pilnai įsigalioja per 24-48 valandas, tačiau dažniausiai tai įvyksta greičiau – pavyzdžiui, .LT domenų atveju pakeitimai įsigalioja per 4-8 val.

Įsigaliojus pakeitimams svarbu nepamiršti numatyti naujų domeno nukreipimų, nes kai įsigalios nauji DNS vardų serveriai, ankstesni numatyti nukreipimai bus panaikinami.

Kokie „Interneto vizija“ DNS vardų serverių pliusai?

 • Automatinis domeno nukreipimas. Jei domenas naudoja mūsų DNS vardų serverius, jums pakanka domeną pridėti mūsų serveryje įkurtame talpinimo plane ir domenas bus automatiškai nukreiptas į šio serverio IP adresą.
 • Galimybė pasirinkti jums patogų domeno įrašų koregavimo būdą. Jei norite tik nurodyti, iš kokio serverio veiks jūsų svetainė ar paštas, tuomet pakaks atlikti paprastą domeno nukreipimą į serverį ar puslapį. Prireikus sukurti papildomas DNS įrašų reikšmes, galite pasinaudoti labai detalia domeno zonos redagavimo funkcija.
 • Klientų aptarnavimas. Kilus klausimams, kaip atlikti domeno DNS vardų serverių keitimą, nukreipti domeną į serverį ar kaip sukurti DNS įrašus naudojant domeno zonos redagavimą, visuomet galite kreiptis į klientų aptarnavimo skyrių telefonu, el. paštu ar pagalba gyvai.  

DNS valdymas tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtingas procesas, tačiau perpratus jo veikimą, reikiamas korekcijas galima atlikti labai greitai. O jei visgi dėl tam tikrų žingsnių kiltų klausimų, drąsiai kreipkitės.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
  Parašyti komentarą
  Atšaukti atsakymą