Ieškoti

Viskas, ką turite žinoti apie Premium klasės domenus

0 komentarų
Paskelbta: 2021-02-22 | Atnaujinta: 2021-02-22 | Parašė: Lina | Užtruksite: 7 min.
premium domenai

Šiandien, kai didžioji dalis veiklos yra perkelta į skaitmeninę erdvę, domeno vardas dažnai yra pirmoji sąveika su prekės ženklu. Jūsų domeno vardas apie vykdomą veiklą ar turimą interneto svetainę gali sukurti teigiamą įvaizdį arba sugadinti pirmąjį įspūdį.

Kai kuriate naują svetainę, vienas iš pirmųjų dalykų, kurį turite padaryti, tai pasirinkti tinkamą domeno vardą. Tai yra unikalus identifikatorius, kurį žmonės gali įvesti interneto naršyklėje, norėdami apsilankyti jūsų svetainėje. Todėl, registruojant domeną, reikėtų pasirinkti geriausiai įmonės veiklą reprezentuojantį vardą. Kaip išsirinkti idealų domeno vardą, rašome šiame blogo įraše.

Pasirinkto domeno kaina priklauso nuo domeno galūnės (TLD), o ją galima sužinoti domeno registratoriaus svetainėje. Tačiau gali pasitaikyti atvejis, kai pasirinktam domenui negalioja standartinė,  svetainėje matoma registracijos kaina, kadangi domenas yra Premium klasės.

Kas yra Premium domeno vardas?

Pagrindiniai veiksniai, dėl kurių domenas gali būti traktuojamas kaip Premium, yra šie:

 • Ilgis: trumpesni vardai paprastai yra labiau įsimenami ir patrauklūs platesnei auditorijai.
 • Raktiniai žodžiai: kai kurie raktiniai žodžiai yra labai populiarūs, todėl gali būti sunku rasti naujų ir kokybiškų laisvų domenų vardų, kuriuose jie būtų naudojami.

Kadangi interneto vartotojai paprastai lengviau įsimena tokius adresus, turint Premium domeno vardą galima tikėtis didesnio srauto į interneto svetainę. Būtent dėl šios priežasties tokie domenai yra labai paklausūs, o registrai neretai Premium domenus rezervuoja ir parduoda už didesnę kainą nei įprasta. Kaina gali būti kelis kartus ar net kelis šimtus kartų didesnė.

Jau užregistruoti paklausūs domenai

Premium domenais taip pat gali būti vadinami domenai, kurie jau yra užregistruoti, tačiau šiuo metu pačių domenų turėtojų parduodami už didesnę kainą. Tokiu atveju jau užregistruoti domenai yra parduodami vieno asmens kitam, todėl tai nėra tikrieji Premium domenai, kuriuos rezervuoja registras. Bet, kaip minėjau, perkamo domeno kaina vis tiek gali būti gerokai aukštesnė.
Priešingai nei tuomet, kai domeną rezervuoja registras, šiuo atveju yra tikimybė, kad dabartinis domeno savininkas jau užregistruoto domeno po kurio laiko nebepratęs ir, jam tapus laisvu, jį bus galima užregistruoti už standartinę kainą.

Internete yra platformų, kuriose galima įsigyti jau užregistruotus domenus arba bandyti parduoti savo turimus, pavyzdžiui:

https://sedo.com/us/

https://www.flippa.com/

Kiek kainuoja Premium domeno registracija ir išlaikymas

Registrų rezervuoti domenai

Kiekvienu atveju domeno kaina gali skirtis. Viskas priklauso nuo to, kaip registras įvertina konkretų domeną. Kaina, lyginant su standartine to domeno (TLD) galūnės registracijos kaina, gali išaugti nuo kelių kartų iki kelių tūkstančių.
Dėl galutinės Premium domeno kainos reikėtų kreiptis į įmonę, kuri šį domeną registruoja. Tokio domeno pratęsimo kainą taip pat nustato centrinis domenų registras, todėl gali būti, kad ne tik pirmos registracijos, bet ir pratęsimo kaina Premium domenui bus didesnė. Sėkmės atveju brangiau kainuos tik pirma registracija, o pratęsimo kaina bus standartinė.

Pavyzdžiui, šiuo metu pas mus registruojant įpastą .shop domeną, jo pirmos registracijos ir pratęsimo kaina metams yra  29.99 EUR, tuo tarpu tos pačios galūnės Premium domenų kainos yra:

Premium
domenas
Registracijos
kaina metams
Pratęsimo kaina
metams
game.shop12725 EUR12725 EUR
swimmers.shop810 EUR29.99 EUR
glue.shop680 EUR680 EUR

(kainos nurodytos be PVM)


Įdomumo dėlei, pateikiu informaciją apie brangiausiai istorijoje parduotus Premium domenus:

 • Business.com – 345 mln. USD
 • LasVegas.com –  90 mln. USD
 • CarInsurance.com – 49.7 mln. USD
 • Insurance.com – 35.6 mln. USD
 • VacationRentals.com – 35 mln. USD


Jau užregistruoti paklausūs domenai

Kai norima perpirkti jau užregistruotą domeną, kainą dažniausiai nustato dabartinis domeno savininkas. Taip pat tai gali būti derybų klausimas tarp dabartinio savininko ir galimo pirkėjo.
Jei susiklostytų tokios aplinkybės, perpirkimo metu jums greičiausiai tektų sumokėti daugiau, nei šis domenas kainuotų jį registruojant įprastai. Vis tik tolimesnis šio domeno išlaikymas (pratęsimas) nesiskirs nuo įprastų, tą pačią (TLD) galūnę turinčių domenų kainos.

Kada naudoti (ir nenaudoti) Premium domeno vardą

Sprendimas priklauso nuo to, ar Premium domenas vertas didesnės kainos ar ne. Žinoma, tai yra asmeninis sprendimas ir priklauso nuo daugelio veiksnių. Vis tik, pateikiu keletą klausimų, kuriuos turėtumėte sau užduoti, vertindami aukščiausios kokybės domeno vardą:

 • Ar domeno kaina telpa į nusimatytą biudžetą? Kadangi Premium domenas gali kainuoti gerokai brangiau, visada svarbu įsivertinti, ar tai nesukels sunkumų įmonės biudžetui.
 • Ar yra alternatyvių pavadinimų, kuriuos galite naudoti? Prieš apsisprendžiant dėl Premium domeno vardo įsigijimo, atlikite tyrimą – pažiūrėkite, ar galite rasti panašų variantą su kita jums tinkančia domeno galūne.
 • Ar iš savo svetainės ketinate gauti pajamų? Premium domenas sukuria pridėtinę vertę, ypatingai tuo atveju, kai didesnė dalis įmonės veiklos yra vykdoma internete. Jei domenas bus naudojamas tinklaraščiui ar mažesnei nišinei svetainei, pasvarstykite, galbūt vertingiau rinktis pigesnį domeno vardą.

Ar jums svarbu pritraukti didelį srautą? Patrauklūs ir įsimintini domenų vardai paprastai pritraukia daugiau lankytojų ir yra naudingi jūsų paieškos sistemos optimizavimui (SEO).

Kodėl verta pirkti Premium domeną

Geriausias pasirinkimas

Premium domeną verta įsigyti dėl tos pačios priežasties kaip ir įprastą domeną – siekiant suteikti savo svetainei geriausią vardą. Jei pasiseks, geriausias vardas nebus užimtas. Vis tik, daugeliu atveju gali būti taip, kad jis jau bus užregistruotas, o likęs neužimtas bus tik Premium klasės domenas.

SEO privalumai

Šiuo metu vien tik trumpesnis domeno vardas, sudarytas iš raktinių žodžių, neužtikrins geros pozicijos paieškos rezultatuose. Tačiau verta žinoti, kad toks domenas ir tinkamai optimizuota interneto svetainė sukuria gerokai palankesnius SEO rezultatus ir aukštesnes pozicijas paieškos sistemose.

Lankytojai, kurie nesinaudoja „Google“

Nors yra įprasta informacijos ieškoti „Google“ paieškos sistemoje, tačiau pasitaiko situacijų, kai svetainių lankytojai aplenkia paieškos variklius ir reikiamą domeno vardą, kuris, jų manymu, nukreips juos į atitinkamą svetainę, tiesiog įrašo savo interneto naršyklės adreso juostoje. Tokiu būdu Premium domenas užtikrins, kad sulauksite šių lankytojų, kurie kitu atveju, tikėtina, nerastų jūsų svetainės.

Klaidų prevencija

Trumpas ir aiškus Premium domeno vardas gali padėti išvengti painiavos ir prarasto srauto. Pavyzdžiui, pasitaiko, kad įvedant domeno vardą yra padaromos klaidos dėl to, kad užregistruotas domenas yra ilgas bei sudėtingas.

Rinkodaros priemonė

Trumpas domeno vardas yra naudingas ne tik jūsų buvimui internete. Tai taip pat tampa vis svarbesnė internetinės rinkodaros priemonė. Kadangi mus visus supa nuolatinis ir milžiniškas informacijos srautas, rengiant savo įmonės reklaminę kampaniją tampa svarbu, ar klientai galės lengvai prisiminti jūsų domeno vardą. Trumpą ir aiškų domeno vardą taip pat yra patogiau naudoti kitoms reklamos priemonėms.

Tarptautinė auditorija

Tinkami, lengvai suprantami ir globaliai skambantys Premium domenai leidžia pritraukti ne tik lankytojus vietinėje rinkoje, tačiau ir tarptautinėje.

Kaip užregistruoti Premium domeną

Kadangi Premium domenai yra rezervuoti registre, dažnu atveju, bandant registruoti tokį domeną, jūs gausite pranešimą, kad domenas yra užimtas:

Tokiu atveju patikrinimą papildomai reikėtų atlikti adresu: https://www.iv.lt/whois/

Jei atlikus patikrą šioje dalyje matysite, kad domenas nėra užregistruotas, t.y. nebus pateikiama informacija apie registrą, užsakovą, nebus matoma, kad domenas jau yra nukreiptas į serverį, tuomet tikėtina, kad jūsų tikrinamas domenas yra Premium klasės.

Dėl konkrečios tokio domeno kainos reikėtų parašyti mums el. paštu info@iv.lt. Gavę jūsų užklausą, pateiksime tikslią pasirinkto Premium domeno kainą ir atsakysime į visus papildomus klausimus.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
  Parašyti komentarą
  Atšaukti atsakymą