Ieškoti

WordPress svetainės perkėlimas naudojant įskiepius

0 komentarų
Paskelbta: 2021-05-24 | Atnaujinta: 2021-05-24 | Parašė: Daiva | Užtruksite: 5 min.
Wordpress perkėlimas

Kaip rankiniu būdu perkelti svetainę iš vieno hostingo paslaugų teikėjo į kitą, jau aprašiau šiame straipsnyje. O dabar papasakosiu, kaip atliekamas svetainės perkėlimas naudojant tam sukurtus įskiepius. Kaip pavyzdį pasirinkau „WordPress“ – populiariausią turinio valdymo sistemą, su kuria yra sukurta bene daugiau nei 50% visų svetainių. Tad natūralu, kad šiai turinio valdymo sistemai yra sukurta daug įvairiausių įskiepių. Dalis jų yra skirti svetainės perkėlimui iš vieno serverio į kitą. Naudojant šiuos įskiepius, svetainės perkėlimą galima dalinai ar net pilnai automatizuoti. Žemiau straipsnyje pateiksiu ir detaliai aprašysiu kelis populiariausius ir kokybiškiausius įskiepius.

All-in-One WP Migration

Pirmasis įskiepis, kurį apžvelgsiu, yra All-in-One WP Migration. Šis įskiepis leidžia sukurti pilną svetainės turinio kopiją, įskaitant duomenų bazę, paveikslėlius, įskiepius, temas, komentarus ir kt., bei ją importuoti į naujai įdiegtą „WordPress“ turinio valdymo sistemą. Naudojant šį įskiepį, išvengsite duomenų bazės kelių koregavimo – jie yra pataisomi importavimo metu. Vienintelis šio įskiepio minusas yra tas, kad prieš atliekant perkėlimą, naujame talpinimo plane jau turi būti įdiegta tuščia turinio valdymo sistema. O tai reiškia, kad perkėlimą reikės atlikti po to, kai domeną nukreipsite į naują serverį. Kad nereikėtų nukreipti domeno dar iki svetainės perkėlimo, galite pakoreguoti kompiuterio „hosts“ failą ir perkėlimą atlikti nenukreipus domeno. Tokiu atveju nukreipimą padarysite tik tada, kai viską perkelsite.

Taigi, pirmiausia įskiepį parsisiunčiu, aktyvuoju ir užeinu į „Export“ skiltį:

All-in-One WP Migration

Čia pasirenku norimą vietą, kurioje bus eksportuojamas turinys – paprasčiausias pasirinkimas yra „File“. Tuomet bus sugeneruotas failas, kurį iš karto bus galima parsisiųsti į savo kompiuterį. Po to naujame serveryje sudiegiu „WordPress“ turinio valdymo sistemą ir vėl parsisiunčiu bei aktyvuoju tą patį įskiepį. Tik šiuo atveju jau renkuosi „Import“ skiltį:

All-in-One WP Migration

Parsisiųstą failą tiesiog „nutempiu“ į importavimui skirtą skiltį arba, jei rinkotės kitą metodą, pasirinkus „Import from“ nurodykite jį. Jei svetainė yra didesnė, „Maximum upload file size“ galima pasididinti remiantis šiainstrukcija (maksimalus limitas – 1024 M). Jeigu ir jo nepakanka, tuomet failą, naudojant „FTP“, reikės įkelti į įskiepio katalogą.

Tai atlikus, palaukiu kelias minutes, kol įskiepis atliks savo darbą, ir perkėlimo procesas yra baigtas. Beje, pats įskiepis yra tinkamas ir atsarginių svetainės kopijų generavimui bei atkūrimui.

WPvivid Backup

Kitas įskiepis, kurį apžvelgsiu, yra WPvivid Backup. Šis įskiepis veikia labai panašiu principu kaip ir pirmasis. Naujame serveryje reikia įdiegti tuščią „WordPress“ turinio valdymo sistemą ir patį įskiepį. Kaip ir su pirmuoju įskiepiu, jį parsisiunčiu, aktyvuoju ir skiltyje „Backup & Restore” spaudžiu „Backup Now“:

WPvivid Backup

Failas bus išsaugotas pačiame serveryje ir jį reikės atsisiųsti iš /wp-content/wpvividbackups/ katalogo. Naujame serveryje tiesiog pasirenku „Upload“ ir įkeliu parsisiųstą failą:

WPvivid Backup

Kai failas bus įkeltas, jį matysite kataloge „Backups“. Čia tiesiog spaudžiu „Restore“:

WPvivid backup

Svetainės kopija bus atkurta kelių minučių laikotarpiu ir migravimo procesas užbaigtas. Kalbant apie šį įskiepį, norėčiau išskirti tai, jog jame yra numatyta pilna automatinio migravimo funkcija. Tačiau jos naudojimui abu domenai turi būti veikiantys, todėl tampa pravartu, jei svetainę iš testinio domeno norite klonuoti ar keisti į kitą. Žinoma, visada galite pasinaudoti „hosts” failo koregavimu ir perkėlimą daryti tam pačiam domenui.

Duplicator

Paskutinis įskiepis, kurį apžvelgsiu, vadinasi Duplicator. Šį įskiepį, lyginant su prieš tai apžvelgtais, naudoti yra truputį sudėtingiau. Vis tik, įskiepis išsiskiria tuo, kad naujame serveryje nereikia diegti pačios turinio valdymo sistemos. Įskiepis sugeneruoja archyvą su instaliaciniu failu, kurį galima paleisti tiesiog įkėlus į naują serverį. Parsisiuntus ir aktyvavus įskiepį, pasirenku „Duplicator“ >> „Packages“ >> „Create new“ ir spaudžiu „Next“:

Duplicator

Įskiepis nuskenuos svetainę ir pateiks atsakymą, ar svetainės migravimas yra galimas. Jei bus pateikiama klaidų, jas reikės patikrinti prieš kuriant archyvą. Mano atveju klaidų nebuvo aptikta, tad spaudžiu „Build“ ir palaukiu, kol kopija bus sugeneruota:

Duplicator

Baigus kopijos generavimą, matysite du failus atsisiuntimui – „Installer“ ir „Archive“. Juos abu parsisiunčiu į savo kompiuterį:

Duplicator

Toliau abu failus, naudojant „FTP“, įkeliame į pagrindinį svetainės „public_html“ katalogą, sukuriame tuščią duomenų bazę ir naršyklėje surenkame adresą „mano-domenas.lt/installer.php“. Ekrane bus nurodyti reikalavimai diegimui, tad jei viskas gerai, sutinkame su sąlygomis ir spaudžiame „Next“:

Duplicator

Kitame žingsnyje pasirenku „Basic“, nurodau prieš tai sukurtos duomenų bazės duomenis („host“ visada reikia nurodyti „localhost“):

Duplicator

Po kelių minučių bus išskleista svetainė su duomenų baze. Paskutiniame žingsnyje paspaudus „Admin login“, bus pašalinami instaliaciniai failai, o jus nukreips į jau perkeltos svetainės administracinę dalį ir perkėlimo procesas bus baigtas:

Duplicator

Nesvarbu, kurį įskiepį pasirinksite, po svetainės perkėlimo, domeną reikės nukreipti į naują serverį. Jei domeną esate įsigiję iš mūsų, nukreipimą galėsite nesudėtingai atlikti iš klientų sistemos. Jei jūsų domenas registruotas pas kitą hostingo paslaugų teikėją, rekomenduočiau jį perkelti į mūsų sistemą. Mūsų klientai teigia, kad yra žymiau patogiau, kai ir domenas, ir hostingo paslauga yra pas vieną teikėją. Jei domeną nuspręsite palikti pas esamą hostingo paslaugų teikėją arba perkėlimą planuojate atlikti vėliau, tuomet jums reikės pakoreguoti domeno „A” tipo įrašą, jo reikšmėje nurodant serverio, kuriame veiks svetainė, IP adresą. Serverio IP adresą galite rasti klientų sistemoje, parinkus talpinimo paslaugą. Jei pas mus talpinsite ne tik svetainę, bet ir el. pašto dėžutes, tokiu atveju galite tiesiog pakeisti DNS vardų serverius ir taip domeną pilnai nukreipti pas mus.

Vis tik, jeigu kiltų klausimų perkeliant savo svetainę, reikėtų konsultacijos arba pageidautumėte, kad perkėlimą atliktume už jus, visada galite su mumis susisiekti el. paštu info@iv.lt.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą