Ieškoti

Duomenų kopijų kūrimas ir atstatymas

1 komentaras
Paskelbta: 2020-03-31 | Atnaujinta: 2022-03-31 | Parašė: Vytenis | Užtruksite: 4 min.
Atsarginių kopijų kūrimas

Daugelis sutinka, kad duomenys įgyja vis didesnę svarbą kasdieniniame žmogaus gyvenime. Deja, tą svarbą kartais tenka suprasti tik sunkiuoju keliu – praradus duomenis ir neturint jų atsarginės kopijos. Didėjant duomenų kiekiams kopijų kūrimas ir saugojimas tampa savaime suprantamu dalyku.

Serveriuose laikomų duomenų kopijos dažniausiai automatiškai generuojamos paslaugos tiekėjo tam, kad ištrynus reikalingą laišką ar failą, sugadinus svetainę po atlikto atnaujinimo ar programišiams įsilaužus į svetainės failus, galėtumėte užsakyti duomenų atstatymą ir susigrąžinti reikiamus duomenis taip atgaunant ištrintus laiškus bei atstatant sklandų svetainės veikimą. Tačiau hostingo tiekėjų generuojamos atsarginės kopijos yra skirtos atstatyti kelių dienų ar savaitės senumo duomenis, todėl norintiems turėti prieigą prie senesnių duomenų, rekomenduojame savarankiškai susikurti svarbių duomenų kopijas.

Šiame straipsnyje apžvelgsime kokiais būdais galite kurti, saugoti bei atstatyti serveryje turimų duomenų kopijas naudojantis mūsų teikiamomis paslaugomis.

Duomenų kopijos, kurias generuojama „Interneto vizija“

Jūs galite nesirūpinti serveryje laikomų duomenų kopijomis, jeigu naudojatės šiomis mūsų teikiamomis paslaugomis:

 • Svetainės talpinimas ir el. paštas – kopijų generavimas nemokamas. Atstatymas kainuoja 9.99€ + PVM. Užsakyti atstatymą galite sekdami žingsnius pagal šią pamoką.
 • Profesionalus hostingas – kopijų generavimas bei atstatymas yra nemokamas. Norint užsakyti atstatymą užtenka mums pranešti el. paštu pro@hostingas.lt.
 • Serverio nuoma – turint KVM serverį (Linux bei Windows) ar konteinerį, galite užsisakyti kopijų generavimą už papildomą 1€ + PVM mėnesinį mokestį. Atstatymas kainuoja 9.99€ + PVM.

„Interneto vizija“ generuoja dviejų tipų kopijas – naktines (generuojamos paskutinės nakties 00:00-08:00 laikotarpyje) bei savaitgalines (sukuriamos paskutinio penktadienio ryte 00:00-08:00 laikotarpyje). Naktinės kopijos yra šalinamos iš serverio praėjus 24 valandoms po jų sukūrimo, o savaitgalinės saugomos iki kitos savaitės penktadienio darbo dienos pabaigos.

Duomenų atstatymo galimybės skiriasi nuo paslaugos tipo, pavyzdžiui, Profesionalaus hostingo bei svetainės ir el. pašto talpinimo paslaugose galime atstatyti visus duomenis arba konkretų failą, katalogą, duomenų bazę ar laišką. Serverio nuomos paslaugos atstatymo galimybės priklauso nuo naudojamos virtualizacijos, todėl, norint serverio atstatymo, rekomenduojame visų pirma kreiptis į „Interneto vizijos“ specialistus nurodant, koks duomenų atstatymas (viso serverio ar konkrečių failų) yra reikalingas.

SVARBU: Saugyklų planai yra skirti nekritinių duomenų saugojimui, todėl negeneruojame kopijų iš savo pusės.

Neriboti talpinimo planai

Savarankiškas duomenų kopijų kūrimas ir atstatymas

Tam, kad bet kuriuo metu galėtumėte susirasti reikiamus duomenis arba atstatyti senesnę svetainės versiją, rekomenduojame reguliariai savarankiškai susikurti atsarginę duomenų kopiją. Šį veiksmą galite atlikti keliais skirtingais būdais:

 • Kopijos kūrimas serverio valdymo pulte. Pasinaudoję šia funkcija galėsite susikurti visų talpinimo plane esančių duomenų kopiją arba konkretaus duomenų tipo kopiją. Šią kopiją galėsite atstatyti tik serveryje, naudojančiame DirectAdmin valdymo pultą ir tik visus duomenis esančius kopijoje t.y. negalėsite atstatyti tik konkretaus failo, laiško ar katalogo. Pastaba: nurodyta instrukcija tinka tik Svetainės talpinimas ir el. paštas bei Profesionalus hostingas paslaugų naudotojams.
 • Svetainės duomenų kopijos kūrimas naudojantis Installatron įrankiu. Jeigu svetainės turinio valdymo sistemą diegėte pasinaudodami Installatron įrankiu, galite nustatyti, kad duomenų kopijos būtų reguliariai generuojamos automatiškai. Šios kopijos ypač naudingos, kai atlikus programinės įrangos atnaujinimą sutrinka svetainės veikimas, kurį galite lengvai atstatyti kelių mygtukų paspaudimu. Pastaba: nurodyta instrukcija tinka tik Svetainės talpinimas ir el. paštas naudotojams.
 • Duomenų kopijų kūrimas rankiniu būdu. Jeigu serveryje laikote daugiau nei 10GB duomenų, arba naudojatės serverio nuomos paslaugomis, ši instrukcija Jums padės susikurti bei atstatyti duomenis. Rankiniu būdu sukurta kopija taip pat bus tinkama konkretaus laiško, failo ar katalogo atstatymui.
 • Atskirų naudotojų duomenų kopijų kūrimas. Jeigu naudojatės Profesionalaus hostingo paslaugomis arba planu Didmeninis bendro naudojimo serveriuose, galite sukurti duomenų kopiją tik konkrečiam naudotojui. Taip pat galėsite nustatyti reguliarų kopijų generavimą, saugojimą kituose serveriuose bei kopijos įkėlimą į savo talpinimo planą.
 • Laiškų archyvavimas pašto programoje. Jeigu serveryje pradeda trūkti disko vietos, o didžiąją dalį duomenų užima el. pašto laiškai, kurių kopiją norite išsisaugoti, rekomenduojame archyvuoti laiškus pašto programoje. Archyvą visada galėsite pasiekti kompiuteryje ir toliau sėkmingai naudotis paštu nekeičiant plano su didesne disko talpa.

Tai yra tik dalis būdu kaip galite saugoti duomenų kopijas. Naudojantis serverio nuomos paslaugomis galite generuoti kopijas pasitelkdami periodines užduotis (angl. cronjob), generuoti kopijas perkeliant į atskirą saugyklos serverį, pasinaudoti papildoma programine įranga duomenų kopijų kūrimui ir pan.

Visada rekomenduojame svarbių duomenų kopijas saugoti keliose skirtingose vietose, pavyzdžiui, kompiuteryje, išoriniame diske, debesijos saugyklose ir pan. tam, kad kopiją galėtume lengvai pasiekti reikiamu metu ir būtumėte užtikrinti, jog net ir sugedus kompiuteriui turėsite papildomą kopiją kitoje saugykloje.

Grįžti į sąrašą
1 komentaras
 • Audronė - 2020-04-02 07:18:12:

  Ačiū.

Parašyti komentarą
Atšaukti atsakymą