Ieškoti

.EU domenai: pasikeitimai po Brexit

0 komentarų
Paskelbta: 2020-06-15 | Atnaujinta: 2020-09-16 | Parašė: Almantas | Užtruksite: 3 min.

Nors .EU domenai, vertinant juos iš pirmo žvilgsnio, neturi papildomų reikalavimų registravimui, tačiau iš tiesų taip nėra. .EU domenai gali būti registruojami tik Europos Sąjungos šalių piliečių ir asmenų, gyvenančių Europos Sąjungos šalyje arba įmonių, kurios yra registruotos vienoje iš Europos Sąjungos šalių.

Kadangi Didžioji Britanija 2020 m. vasario 1 d. pasitraukė iš Europos Sąjungos, gali iškilti klausimas, ar .EU domenai toliau priklausys jų turėtojams bei kaip Didžiosios Britanijos įmonėms ar ES piliečiams, gyvenantiems Didžiojoje Britanijoje, išlaikyti savo jau užregistruotus .EU domenus?

Centrinis .EU domenų registras (EURID) paskelbė planą, kuriuo bus vadovaujamasi sprendžiant šias situacijas:

  • Pereinamasis laikotarpis, kuriuo domenai liks veikiantys, numatytas iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Po šio pereinamojo laikotarpio nustos veikti Didžiosios Britanijos įmonių ir Europos Sąjungos šalių piliečių, kurių adresas bus nurodytas Didžiojoje Britanijoje, vardu registruoti domenai.

.EU domenai: sprendimas

Jei jūsų domenas ar keli domenai yra registruoti UAB „Interneto vizija“ sistemoje Didžiosios Britanijos įmonės vardu, jums savo domeną reikėtų perleisti fiziniam asmeniui – Europos Sąjungos piliečiui arba kitai įmonei, kuri yra registruota Europos Sąjungoje.

Paslaugų perleidimas atliekamas labai paprastai pagal šią instrukciją:

https://www.iv.lt/pagalba/Paslaug%c5%b3_perleidimas_kitam_klientui

Atkreipkite dėmesį, kad perleidus .EU domeną bus išrašyta sąskaita už domeno savininko keitimą – tam, kad domeno savininkas būtų atnaujintas, ją būtina apmokėti. Be to, taip domeno galiojimas papildomai bus pratęstas vienerių metų laikotarpiui.

Domeną perleidus fiziniam asmeniui, kurio adresas nurodytas Didžiojoje Britanijoje, papildomai informuokite klientų aptarnavimo skyrių el. paštu info@iv.lt, kad centriniame registre galėtume nurodyti jūsų tautybę.

Jei jūsų domenas ar domenai jau registruoti fizinio asmens vardu, bet adresas nurodytas Didžiojoje Britanijoje, tikėtina, kad jokių papildomų veiksmų atlikti nereikės. Jūsų pilietybę registre nurodysime už jus. Tiesa, kadangi pati patvirtinimo eiga dar nėra iki galo aiški, tikėtina, kad registrui gali reikėti pateikti pasą ar kito asmens dokumento kopiją, kuri įrodytų jūsų pilietybę.

Pats Centrinis registras taip pat informuos tokių domenų savininkus:

  • 2020 m. spalio 1 d. .EU domenų savininkai gaus pranešimus, jog jų domenai nustos galioti nuo 2021 m. sausio 1 d., jei iki to laiko domeno savininkas nebus atnaujintas į tokį, kuris pagal registro taisykles gali turėti .EU domeną.
  • 2020 m. gruodžio 21 d. bus pakartotinai informuoti tie domenų savininkai, kurie vis dar neatitiks registro taisyklių.
  • 2021 m. sausio 1 d. tiems domenų savininkams, kurie nebus atnaujinę savo duomenų, bus pranešta, kad jų domenai nustoja veikti – t.y. nebeveiks su šiais domenais susijusios svetainės ir el. pašto dėžutės.

Taigi jei turite domeną, užregistruotą Didžiosios Britanijos įmonės vardu, rekomenduojame nelaukti paskutinės dienos ir nenutrūkstamą domeno veikimą užsitikrinti iš anksto.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą