Ieškoti

Ką svarbu žinoti apie duomenų kopijas?

0 komentarų
Paskelbta: 2020-06-26 | Atnaujinta: 2022-03-31 | Parašė: Laura | Užtruksite: 3 min.
Žmogus sėdi prie kompiuterio. Daro atsarginę duomenų kopiją.

Beveik visi kompiuterių ir technologijų ekspertai jums pasakys, kad bet kokia atsarginė kopija yra geresnė nei jokios. Šiandien duomenų vertė viršija bet kurių kitų brangiųjų išteklių vertę, todėl savo ruožtu reikia padidinti ir rūpintis IT saugumu įmonės viduje.

Duomenų praradimo padariniai verslui gali būti itin skaudūs – sutrikusi komunikacija su partneriais ir klientais, prarastas produktyvumas ar ilgalaikė žala reputacijai.

Kodėl svarbu turėti esamų duomenų atsarginę kopiją?

Sakoma, jog klysti yra žmogiška. Labai dažna duomenų praradimo priežastis yra žmogiškasis faktorius – gaunamas ir atidaromas el. laiškas, kuriame yra virusų ar netyčia ištrinami svarbūs failai. Taip pat šiomis dienomis girdime pranešimus apie kenkėjiškas programines įrangas ar įsilaužėlius į svetaines bei el. pašto dėžutes. Šie incidentai yra lengvai išsprendžiami atstatant prieš praradimą buvusius failus, jeigu periodiškai yra daromos atsarginės kopijos.

Paprastai tariant, duomenų atsarginė kopija yra failų kopija. Tai gali būti svetainės failų ir duomenų bazių kopija, svarbių el. laiškų kopijos ar kiti svarbūs duomenys, kurių nenorite prarasti.

Atsarginės kopijos yra kuriamos siekiant atstatyti duomenis į pirminę padėtį iškart po jų praradimo. Todėl yra svarbu kopijas daryti periodiškai, jeigu duomenys yra atsinaujinantys: kas valandą, kas dieną ar savaitę. Kuo rečiau yra daromos kopijos, tuo mažesnė tikimybė, jog atstatysite reikiamus duomenis.   


Sertifikuotas duomenų centras

Kaip saugoti duomenų kopijas?

Sukurtas duomenų kopijas yra svarbu išsaugoti atskiroje laikmenoje, kad kopijuoti duomenys būtų laikomi kitoje vietoje nei naudojami pagrindiniai. Tai gali būti tokia paprasta papildoma laikmena kaip išorinis diskas ar USB atmintinė arba duomenų saugojimo paslaugos, debesijos talpykla ar atskiras serveris.

Siekiant optimalios apsaugos, geriausia apsaugoti savo duomenis naudojant vadinamąją 3-2-1 taisyklę:

  • Laikykite bent trijų (3) skirtingų datų duomenų kopijas; 
  • Saugokite duomenis bent dvejose (2) skirtingose laikmenose; 
  • Bent vieną (1) kopiją saugokite visiškai kitoje fizinėje vietoje nei visos kitos kopijos.

“Interneto vizija” pasirūpino savo klientų duomenų kopijomis ir jas saugo kiekvienos nakties bei savaitės  periodiškumu. Kopijų saugojimo paslauga yra nemokama, o kaip atstatyti duomenis plačiau skaitykite šiame straipsnyje: https://pagalba.iv.lt/Duomen%C5%B3_atstatymas

Jeigu norėtumėte kopijas saugoti savarankiškai, rekomenduojame pasinaudoti šia instrukcija: https://pagalba.iv.lt/Savaranki%C5%A1kas_rezervini%C5%B3_kopij%C5%B3_k%C5%ABrimas_ir_atstatymas

Vis dėlto norėtume atkreipti dėmesį, jog atsarginei kopijai esant didesnei nei 10GB,

DirectAdmin serverio valdymo pulte esančiais įrankiais pasinaudoti negalėsite, todėl rekomenduojame kitus įrankius: https://pagalba.iv.lt/Didesn%C4%97s_atsargin%C4%97s_kopijos_k%C5%ABrimas_ir_atstatymas

Jei susidursite su sunkumais, tvarkant savo duomenų kopijas, nedelsiant kreipkitės į mūsų klientų aptarnavimo skyrių.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą