Ieškoti

Kaip sugalvoti puikų įmonės pavadinimą?

0 komentarų
Paskelbta: 2021-07-13 | Atnaujinta: 2021-07-13 | Parašė: Elidijus | Užtruksite: 4 min.
kaip sugalvoti įmonės pavadinimą

Įmonės pavadinimas turi ilgalaikį poveikį jūsų rinkodaros ir prekių ženklo kūrimo pastangoms. Štai kodėl jo pasirinkimas toks svarbus. Ne visada lengva rasti pavadinimą, kuris idealiai perteiktų prekių ženklo esmę. Atsižvelgdami į tai, pateikiame jums keletą naudingų patarimų, kaip tai padaryti.

1. Kolektyvinis idėjų svarstymas

Viskas prasideda nuo kūrybinio proceso. Tam, kad galėtumėte rasti puikų įmonės pavadinimą, pirmiausia turite sugalvoti keletą jo variantų. Suburkite savo komandos narius ir leiskite idėjoms veržtis laisvai. Yra daugybė būdų, kaip jas galima paskatinti:

  • Atrinkite žodžius, kurie geriausiai apibūdina jūsų verslą. Pasirinktas pavadinimas klientams turėtų kuo daugiau pasakyti apie įmonę. Taigi, kodėl gi neužsirašius sugalvotų žodžių, susijusių su jūsų prekių ženklu? Šiuo metu nebūtina nieko analizuoti. Paprasčiausiai užsirašykite viską, ką galvojate. Tam galite skirti nuo 20 minučių iki valandos. Pasistenkite per tą laiką nesustoti. Baigę turėsite daugybę žodžių ir frazių, susijusių su jūsų verslu.
  • Pasinaudokite sinonimų žodynu. Šis žingsnis leis užtikrinti, kad nepraleidote nieko svarbaus. Naudodami tokį žodyną, kiekvienam savo sugalvotam žodžiui raskite sinonimų. Šiuo atveju taip pat nereikia būti itin išrankiems. Žinoma, jeigu matote, kad kai kurie žodžiai akivaizdžiai nėra aktualūs, tiesiog jų nesirinkite.

Šie paprasti ir nieko nekainuojantys būdai leidžia sugalvoti išties puikių įmonės pavadinimo idėjų. Be to, esant poreikiui, galite pasinaudoti ir specialiais pavadinimų generavimui skirtais įrankiais.

2. Sudarykite geriausių pavadinimų sąrašą

Naudodami prieš tai sugalvotus žodžius galite sukurti ilgą įmonės pavadinimų idėjų sąrašą. Šiame etape rekomenduojama vadovautis savo instinktais ir skoniu. Jeigu jums visiškai nepatinka kažkuri idėja, tiesiog pašalinkite ją iš sąrašo. Jeigu kažkuris iš pavadinimų atrodo per daug panašus į kitos įmonės, darykite tą patį. Tada belieka likusias idėjas suskirstyti pagal šiuos klausimus:

  • Ar šis pavadinimas turi prasmę jūsų verslo atžvilgiu? Kurdami savo įmonę tikriausiai turite ambicingus tikslus. Galbūt svajojate apie lyderiavimą pasaulyje ir darbą tarptautiniu mastu? Tokiu atveju įmonės pavadinimas turėtų būti prasmingas ne tik jūsų šalyje, bet ir užsienyje.
  • Ar jis lengvai įsimenamas? Puikūs pavadinimai yra įsimintini. Galite vykdyti geriausią rinkodaros kampaniją ir ji vis tiek žlugs, jei vartotojai akimirksniu pamirš jūsų prekių ženklą. Tam, kad sukurtumėte lengvai įsimenamą pavadinimą, siekite artimumo vartotojui ir unikalumo.
  • Ar pavadinimą lengva parašyti, perskaityti? Sudėtingas pavadinimas yra viena iš priežasčių, kodėl žlunga verslas. Tokiu atveju žmonėms gali būti sunku rasti įmonės svetainę, socialinius tinklus. Todėl kurdami savo prekių ženklo pavadinimą stenkitės išlaikyti paprastumą.
  • Ar jis atrodo patraukliai? Jeigu nekursite skirtingų prekių ženklų, savo įmonės pavadinimą naudosite beveik visur ir visada. Tikėtina, kad jis atsispindės jūsų logotipe, rinkodaroje ir dar daug kur kitur. Taigi pasistenkite, kad šis pavadinimas būtų vizualiai patrauklus.

Tam, kad atsakyti į šiuos klausimus būtų paprasčiau, galite remtis pasaulyje žymių prekių ženklų pavyzdžiais, tokiais, kaip „Amazon“, „Google“ ir taip toliau. Pasisemti įkvėpimo tikrai yra iš kur!

3. Laikykitės tam tikrų struktūros taisyklių

Iki šiol aptarėme kūrybinę įmonės pavadinimo kūrimo pusę. Vis dėlto yra ir keletas praktinių sumetimų. Prieš registruojant savo įmonės pavadinimą, būtina patikrinti, ar toks pavadinimas jau nėra įregistruotas arba laikinai įrašytas į Juridinių asmenų registrą.

Siekiant išvengti nemalonumų, susijusių su netinkamu įmonės pavadinimu ir jo keitimu, taip pat svarbu patikrinti, ar jis atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktus. Daugiau informacijos apie juridinio asmens pavadinimo registravimą galite rasti šiame Registrų centro puslapyje.

4. Patikrinkite, ar pasirinktas pavadinimas yra prieinamas

Išsigryninus geriausius pavadinimus ir įsitikinus, kad jie atitinka galiojančias taisykles, metas juos patikrinti. Egzistavimas internetinėje erdvėje šiais laikais svarbus kiekvienai įmonei. Todėl geriausia, kad domeno vardas atitiktų jūsų įmonės pavadinimą arba būtų jam kuo artimesnis. Štai kodėl reikia atlikti domeno patikrinimą. Patogiai ir greitai tai galite padaryti čia.

Pavadinimas – tai, kas reprezentuoja jūsų įmonę. Todėl svarbu, kad įspūdis, kurį jis palieka, būtų kuo geresnis. Pasinaudojus mūsų pateiktais patarimais sukurti puikų įmonės pavadinimą gali būti lengviau. Tam tereikia skirti šiek tiek pastangų. O pasistengti išties verta – juk puikus įmonės pavadinimas kalba pats už save.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą