Ieškoti

Nemokama svetainių talpinimo paslauga. Verta?

0 komentarų
Paskelbta: 2020-04-16 | Atnaujinta: 2020-10-23 | Parašė: Laura | Užtruksite: 5 min.
Vaikinas sėdintis prie kompiuterio ieško informacijos apie nemokamą svetainių talpinimo paslaugą

Kadangi šis straipsnis yra skirtas ne pažengusiems svetainių kūrėjams, o naujokams, iš pradžių truputį panagrinėkime, kas yra svetainių talpinimas. 

Svetainių talpinimas (angl. hosting) ar svetainių priegloba, kaip dabar VLKK siūlo naudoti, yra paslauga, suteikianti galimybę jūsų svetainei tapti matomai internete kitiems interneto naudotojams, ne tik jums patiems jūsų namų kompiuteryje. Įsigijant šią paslaugą, jums yra suteikiama vieta serveryje (galingame kompiuteryje), kuriame galite patalpinti svetainę (jos nuotraukas, vaizdo failus, tekstus, programinę įrangą), sukurti individualią el. pašto dėžutę. Duomenų centre serveris yra jungiamas prie pasaulinio interneto tinklo kanalo; tokiu būdu jūsų svetainė tampa pasiekiama iš bet kurio pasaulio kampelio, kuriame yra įvestas interneto ryšys. 

Parodykite savo svetainę pasauliui

Be svetainės talpinimo paslaugų negalėsite publikuoti svetainės, nebent ją galėsite parodyti į svečius atėjusiems draugams ir giminėms iš savo kompiuterio. Todėl reikalinga išsirinkti svetainės talpinimo paslaugą ir jos teikėją. Kadangi šiuo metu pasiūla yra labai didelė ir ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienio serveriuose, renkantis paslaugų teikėją galite susidurti su viliojančiai ir patraukliai skambančiu pasiūlymu svetainę talpinti nemokamai. Žinoma, tai visuomet galite išbandyti patys praktiškai, o galite tiesiog perskaityti šį straipsnį ir sutaupyti kelias dienas laiko bei nemažai nervinių ląstelių. 

Nemokamos paslaugos smagumai

Pirmas dalykas, kuris mus pasitinka renkantis nemokamą talpinimą, yra itin paprasta registracija ir jokio prašymo tvirtinant paskyrą atsiųsti dokumentą ar kitaip patvirtinti savo tapatybę. Tai yra greita, atrodytų anonimiška ir patogu. Vėliau nemokamo talpinimo paslaugos teikėjas jums pasiūlo lengvai naviguojamą serverio valdymo pultą, bet maždaug ties tuo ir baigiasi nemokamos paslaugos malonumai. 

Jeigu užstrigsite jau “kaip susikurti svetainę” ar “persikelti turimus svetainės failus iš namų kompiuterio į serverį” vietoje, tuomet teks apsišarvuoti kantrybe kreipiantis į pagalbos skyrių. Ypatingai, jeigu dabar pat norėsite aptarti jums opų klausimą telefonu su konsultantu, vargu, ar pavyks tai įgyvendinti – tokio pobūdžio paslaugų teikėjai paprasčiausiai neaptarnauja naudotojų gyvai. Galima siųsti užklausą el. paštu – kai kurie nemokamos paslaugos teikėjai reaguoja į tokias užklausas ir atsako per dieną ar kelias, kai kurie tiesiog nekreipia dėmesio ir jūsų pagalbos šauksmas nuskries į tyrus. Bet čia ne viskas prarasta – juk visada galite savarankiškai rasti informaciją internete, praleisdami nesuskaičiuojamą kiekį valandų.

Vis tik – tikimės, kad jums pavyko sklandžiai įkelti svetainės failus į serverį. Toliau, jau galite stebėti nemokamos paslaugos kokybę pagal žemiau nurodytus punktus. 

Svetainės greitis

Dažniausiai nemokamo svetainių talpinimo paslaugos teikėjai negali užtikrinti pakankamo svetainės/serverio greičio, kadangi talpina neribotą svetainių kiekį viename serveryje. Dažniausiai įranga yra pasenusi, nes teikiant nemokamas paslaugas, nėra galimybių investuoti į technines naujoves. Tokiu būdu serveris veikia perkrovos režimu, kas ne tik lėtina jūsų svetainės greitį, tačiau neigiamai atsiliepia ir SEO rezultatams.  

Serverio programinės įrangos pažeidžiamumas

Naudojantis nemokama svetainių talpinimo paslauga rekomenduojama nenustebti vieną dieną neradus savo svetainės. Ji gali būti išjungta, ištrinta, o paslauga išvis panaikinta. Tokios paslaugos teikėjai menkai rūpinasi serverių ir vartotojų svetainių saugumu bei nenumato svarbių įsipareigojimų. Be to, jeigu jau jūsų svetainė nulaužta, ją atkurti bus itin sudėtinga, nes nėra daromos atsarginės duomenų kopijos. Tad, be jokių išlygų, savo duomenimis turite pasirūpinti patys.

Paprastai mokamos talpinimo paslaugos teikėjai serveriuose yra įdiegę antivirusinę programinę įrangą, periodiškai skenuojančią duomenis ir atrandančią žalingus failus. Tokios funkcijos tikrai nerasite nemokamos paslaugos teikėjo sąraše. 

Funkcionalumas

Pradėję naudotis nemokamo talpinimo paslauga galite pastebėti, jog tokiuose serveriuose yra numatyti funkciniai apribojimai. Paslaugos teikėjai dažniausiai neleidžia naudotis duomenų bazėmis, nuosavu el. paštu ar PHP, o jeigu ir leidžia, versijos dažniausiai būna pasenusios ir nesaugios. 

Neriboti talpinimo planai


Vargu, ar galėsite savo svetainę apsaugoti SSL sertifikatu – tokio funkcionalumo nemokamo talpinimo serveriuose tiesiog nėra. Taip pat, kaip bebūtų keista, vienas iš reikalavimų gali būti privalomas trečiųjų šalių reklamos talpinimas jūsų svetainėje. Kaip tai banaliai beskambėtų, tačiau už nemokamą paslaugą vis dėlto tenka susimokėti, kad ir netiesiogiai. 

Nuosavas domenas

Jeigu turite registravę savo domeną ir už jį mokate metinį mokestį, deja, tačiau su nemokama talpinimo paslauga jo panaudoti nepavyks arba tik ribotai, kuomet iš nemokamos talpinimo paslaugos teikėjo yra reikalavimas nukreipti turimą domeną į teikėjo DNS serverius ir tokiu būdu jus galite prarasti funkcionalų domeno valdymą. Tai vienas iš daugelio tokio paslaugos tipo apribojimų. Jums bus suteiktas paslaugos teikėjo subdomenas (svetainės adresas), kuris gali atrodyti panašiai kaip www.jusupasirinktasvardas.paslaugosteikejasx.com. 

Pabaigai

Jei jūsų reikalavimai yra visiškai minimalūs, nemokamas svetainių talpinimas gali būti naudingas talpinant vizitinės kortelės tipo svetaines ar esant pirmiems bandymams pasinaudoti talpinimo paslauga. Be to, tai yra geras būdas sužinoti apie svetainės administravimą, studentams pasipraktikuoti tyrinėjant sau naują nišą. Tačiau tokio tipo paslauga yra griežtai nerekomenduojama įmonėms, kurioms yra svarbi reputacija, ryšiai su partneriais, sklandus svetainės veikimas, duomenų konfidencialumas, saugus serveris. Todėl planuodami kurti ar talpinti svetainę, nesuklyskite ir teisingai pasirinkite aukštos kokybės talpinimo paslaugą su plačiu serverių funkcionalumu ir profesionalia IT specialistų pagalba.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą