Ieškoti

Rekomendacijos, kaip pasirinkti patikimą hostingo partnerį

0 komentarų
Paskelbta: 2020-04-09 | Atnaujinta: 2020-10-12 | Parašė: Laura | Užtruksite: 7 min.
Kaip pasirinkti patikimą hostingo partnerį

Jeigu jau turite sukurtą interneto svetainę, jums bus reikalinga svetainių talpinimo paslauga (angl. hosting), kuri teikia galimybę publikuoti svetainę plačiajame internete. Šios paslaugos teikėjų pasirinkimas – iš tiesų nemažas, todėl šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius akcentus, padėsiančius nepasiklysti pasiūlymų gausoje. Pasirinkite ramiai, viską atidžiai apsvarstykite ir atsižvelkite į niuansus, kuriuos paslaugų teikėjai kartais gali nuslėpti. Iš pradžių trumpai susipažinkime, kokios būna hostingo rūšys.

Hostingo rūšys

Svetainės talpinimas – hostingo paslaugos rūšis bendro naudojimo serveriuose, dalijant serverio resursus kartu su kitais serverio naudotojais. Jeigu jūsų svetainė yra nedidelė, pavyzdžiui, reprezentacinio pobūdžio, skirta pateikti svarbiausią informaciją apie jūsų veiklą bei nereikalauja daug resursų, pasirinkite šią paslaugą. Svetainių talpinimas taip pat yra idealus pasirinkimas tiems, kurie tik pradeda vystyti projektą. Trumpai tariant, tai yra teikėjo paruoštas serveris, į kurį jau galite tiesiai kelti svetainės failus, negalvojant apie techninius dalykus, pavyzdžiui, serverių konfigūraciją.

VPS serveriai – hostingo paslauga atskirame virtualiame serveryje. Paprastai tariant, fizinis serveris yra padalijamas į virtualius serverius, atskiriant dedikuotus resursus. Šio tipo paslauga teikia daugiau serverio konfigūravimo galimybių, kadangi yra suteikiama “root” prieiga prie serverio. Taip pat yra skiriami gerokai didesni resursai ir jais nesidalijama su kitais vartotojais. Tačiau būtinai atkreipkite dėmesį, jog užsakant šią paslaugą, yra būtina serverių administravimo patirtis. 

Dedikuoti serveriai – tai gerokai aukštesnio lygio paslauga, kuomet jau yra suteikiamas fizinis serveris duomenų centre. Ši paslauga suteikia galimybę išsinuomoti savo fizinę mašiną ir pritaikyti ją savo poreikiams. Geras pasirinkimas labai didelėms įmonėms ir svetainėms, kuriose yra ypatingai daug lankytojų. 

Stabilus ir patikimas svetainės veikimas 

Tai pirmasis ir svarbiausias kriterijus, pagal kurį turi būti pasirenkamas hostingo paslaugos teikėjas. Žinoma, šis kriterijus yra pakankamai platus, tad aptarkime, iš ko susideda stabilus svetainės veikimas, kuris priklauso nuo talpinimo paslaugos teikėjo.

Peržiūrėdami paslaugos teikimo susitarimą, atkreipkite dėmesį į numatomą paslaugos pasiekiamumą (SLA), kitaip tariant serverio pasiekiamumą. Jei neveiks serveris, neveiks ir jūsų svetainė. Kam reikalinga talpinimo paslauga, kuri neveikia kas tris dienas arba veikia su pertraukomis. Labai dažnai šis parametras yra įvertinamas pagal darbo laiką, pavyzdžiui, jei per 1000 valandų jūsų svetainė nebuvo pasiekiama 20 valandų, svetainės veikimo laikas yra 98%. Paprastai, geros reputacijos ir patikimas teikėjas siūlo 99.95% pasiekiamumą. Rekomenduotina kritiškai vertinti 100 proc. SLA, kadangi nėra techninių galimybių tai praktiškai įgyvendinti. Ir tikėtina, kad tokie teikėjai žada tą, ko iš tiesų negalės įgyvendinti.  

Prie šio punkto taip pat priskirtume svetainės greitį. Tai pakankamai sudėtingas kriterijus, susidedantis iš daugelio faktorių, tokių kaip serverio fizinė buvimo vieta, svetainės optimizacijos lygio ar serverio, kuriame yra svetainė, apkrovos ir dar daugelio kitų. Kaip padidinti ir išlaikyti tinkamą svetainės krovimo laiką, detaliau aptarsime kitame straipsnyje. O renkantis svetainės talpinimo paslaugos teikėją prieš nusiperkant paslaugą, atkreipkite dėmesį, kokias fizines duomenų centro lokacijos vietas teikėjas gali pasiūlyti. Fizinė serverio vieta daro įtaką svetainės greičiui. Jeigu jūsų svetainės lankytojai bus Lietuvos teritorijoje, rinkitės lietuvišką talpinimo paslaugos teikėją. Pabrėžtina, jog Lietuvos interneto tinklo našumas ir greičiai yra vieni didžiausių pasaulyje. 

Svetainė gali greitai veikti, jei joje vienu metu apsilankė 10 žmonių. Bet jei svetainėje tuo pačiu metu apsilankys 200 žmonių, ji sulėtės arba iš viso nebus atidaryta. Tad šiuo atveju lemiamas yra tinkamų resursų kiekio, paslaugos tipo pasirinkimas, o ne tik serverio atsakomumo laikas. 

Saugumas. Rinkitės tą paslaugų teikėją, kuris užtikrina serverių duomenų ir tinklo saugumą. Daugiau apie tai galite sužinoti šioje nuorodoje https://www.iv.lt/duomenu-centras/

Kokia kaina yra geriausia?

Renkantis svetainės talpinimo paslaugos teikėją, reikia atsižvelgti į daugelį aspektų, ne tik sutelkti dėmesį į mažiausią kainą. Atkreipkite dėmesį į šias pagrindines resursų dedamąsias dalis:

  • Disko vieta;
  • Svetainių kiekis;
  • Duomenų bazių skaičius;
  • Srauto kiekis.

Šių resursų apskaičiavimas yra gana paprastas. Jeigu svetainės nekūrėte patys, drąsiai klauskite svetainės kūrėjų arba kreipkitės į mūsų profesionalius IT specialistus. 

Kartais paslaugų teikėjai siūlo akcijas ar nemokamas papildomas paslaugas, tokias kaip SSL sertifikatas ar domenas. Tačiau šie pasiūlymai neturėtų nulemti jūsų galutinio sprendimo pasirenkant paslaugas – tai miela dovana iš paslaugų teikėjo. 

Neriboti talpinimo planai

Žinoma, kuo didesnis planas, tuo didesnės galimybės. Įvertinkite savo kaštus ir resursų poreikį – balansinis šių dviejų kriterijų panaudojimas nurodys kryptį, kuria reikėtų eiti renkantis planą. Daugiau apie planų aprašymus ir pasirinkimus drąsiai klauskite mūsų IT specialistų. 

Taip pat rekomenduojame atkreipti dėmesį, ar rinkdamiesi mažiausią kainą neįsipareigojate paslaugomis naudotis dvejus, trejus metus. Kokios tokio pasiūlymo sąlygos? Išnagrinėkite paslaugų teikimo sutartis ir savo, kaip vartotojo, įsipareigojimus, kad vėliau netektų atsidurti keblioje padėtyje. 

Technika dar ne viskas – žmogus yra viskas

Peržiūrėję techninius parametrus, pasiskaičiavę išlaidas ir resursų poreikį, atkreipkite dėmesį į klientų aptarnavimą. Prieš užsisakant paslaugas, visuomet patartina susisiekti su klientų aptarnavimo skyriumi ir išbandyti konsultantus, užduodant tikslingus klausimus. 

IT techninė pagalba bet kuriais kanalais yra svarbi ir neatsiejama patikimo ir profesionalaus svetainės talpinimo paslaugų teikėjo dalis. Naudodamiesi konsultacijomis galėsite lengvai įkelti ar perkelti savo svetainę, sukonfigūruoti el. pašto dėžutes ir gauti atsakymus į visus savo techninius klausimus, susijusius su svetainės talpinimo paslauga. 

Konsultuokitės!

Drąsiai kreipkitės dėl visų bendro naudojimo serveriuose esančių talpinimo paslaugų. Paprastai ir šiltai bendraujantys IT specialistai mielai atsakys į visus iškilusius klausimus, padės, patars pasirinkti jums tinkamiausią sprendimo būdą. Visos konsultacijos yra nemokamos, tačiau, jeigu norėsite atstatyti svetainę, tuomet vienkartinis mokestis būtų 9.99 € + PVM. Tai yra dar vienas kriterijus, renkantis patikimą svetainių talpinimo partnerį – ar yra daromos atsarginės duomenų kopijos. Tai ypatingai svarbu, jeigu netikėtai juos prarastumėte.

Kreipdamiesi telefonu, el. paštu ar pradėdami pokalbį internetu, visada aiškiai nurodykite/ paaiškinkite, kokia yra problema/klausimas. Tokie prašymai kaip „Pagalbos, svetainė neveikia arba serveris nulūžo“ nepagreitins problemos sprendimo. Būtina kuo konkrečiau aprašyti, kas tiksliai neveikia, kaip tai patikrinote, kiek laiko vyksta paslaugos sutrikimai ir pan. Pabandykite surinkti kuo daugiau informacijos apie problemą ir jos sprendimas paspartės.

Jei jums reikia išspręsti kilusius klausimus ir tam bus reikalingi papildomi darbai, kurie nėra numatyti pagrindiniame paslaugų funkcijų sąraše, patikrinkite, ar paslaugų teikėjas imsis sprendimų. Jeigu reikalinga pagalba konfigūruojant serverį, taip pat pastebėkite, ar yra galimybė užsakyti papildomas konfigūravimo paslaugas. 

Kiti paslaugų pasirinkimo aspektai

Išbandymo periodas, pinigų grąžinimo garantija. Hostingo paslaugų teikėjai, ilgą laiką dirbantys šioje sferoje, visuomet leidžia klientams išbandyti savo paslaugas. Kad galima būtų įsitikinti paslaugos efektyvumu, kokybe, aptarnavimu, remiantis specialistų konsultacijomis, tam reikalingas ne trumpesnis nei 5 dienų laikotarpis. 

Premijų sistema. Patikimi paslaugų teikėjai sudaro galimybę savo klientams gauti paslaugas nemokamai. Parekomendavus paslaugą draugams, pažįstamiems ar tiesiog patalpinus nuorodą savo svetainėje, turite galimybę gauti procentinę dalį nuo naujo užsakymo ir tokiu būdu susimokėti už savo paslaugas. Naudojantis šia sistema, paslaugos tampa nemokamos. 

Atsiliepimai apie įmonę. Skaitykite atsiliepimus apie įmones. Žinoma, rasite ir teigiamų, ir neigiamų atsiliepimų – kiekvieno vartotojo patirtis ir situacija yra unikalios. Solidžios įmonės rūpinasi savo klientais ir paslaugų kokybe, tad stebėkite, ar įmonė komunikuoja ir atliepia savo vartotojų poreikius. 

Įmonės reputacija. Atkreipkite dėmesį, kiek metų svetainės paslaugų teikėjas dirba hostingo rinkoje. Skaitykite kitų žmonių patirtis forumuose ir specialistų grupėse. 

Panašių hostingo pasirinkimo variantų yra daugybė. Vieniems klientams labiausiai rūpi serverio pasiekiamumo lygis (SLA), kitiems yra svarbus klientų aptarnavimas ir jo reagavimo greitis. Mūsų patarimas jums – renkantis paslaugas, atkreipkite dėmesį, ką siūlo paslaugų teikėjas. Paslaugų techninė kokybė dažniausiai yra apytiksliai vienoda. Priimkite sprendimą per papildomos vertės prizmę, patikrinkite, ką galėsite gauti papildomai ir pasirinkite išmintingai.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą