Ieškoti

Kaip susikurti sėkmingą tinklaraštį?

0 komentarų
Paskelbta: 2023-03-10 | Atnaujinta: 2023-03-27 | Parašė: Karolina | Užtruksite: 7 min.

Susikurti sėkmingą tinklaraštį (angl. blog) gali atrodyti nelengva, ypatingai, jei esi pradedantysis, tačiau žinant visus konkrečius žingsnius, tai išties yra lengviau nei galvojai. Apie juos šiandien ir pakalbėsime šiame straipsnyje. Taigi, kaip susikurti sėkmingą tinklaraštį?

Iš esmės, yra trys pagrindiniai žingsniai, kuriuos reikia atlikti: 

 • Geras domeno pavadinimas;
 • Tinkamas talpinimo planas;
 • Šiek tiek tavo dėmesio.

Na, o kol turime tavo dėmesį čia, su mumis, šiame straipsnyje aptarsime tolimesnius žingsnius, kurie tau padės sėkmingai susikurti savo svajonių tinklaraštį per mažiau nei valandą!

Pirmas žingsnis: Išsirink domeno pavadinimą

Domeno pavadinimas tavo tinklaraščio gyvavime yra vienas iš svarbiausių žingsnių, kadangi būtent tai bus adresas, nuvesiantis skaitytojus į tavo svetainę. Taipogi, labai svarbu gerai apgalvoti ir išsirinkti tinkamiausia pavadinimą tam, kad jis tikslingai apibūdintų tavo svetainės turinį bei tematiką.

Labai smagu, kad metams bėgant domenų pavadinimai neapsiriboja vien .lt, .com ar .net galūnėmis, kurios galbūt jau yra kiek pabodusios ir vartotojai gali rinktis iš domenų galūnių tokių kaip .space, .blog, .fun, .art ar netgi .party! Todėl neabejojame, kad tokių domenų pagalba, tau pavyks susikurti smagų bei originalų domeno pavadinimą tinklaraščiui! 

Pateikiame kelias įdomesnes domenų idėjas tavo tinklaraščiui:

 • svajonės.link
 • mados.guru
 • kelonių.ninja

Tai yra tik keletas pavydžių. Interneto Vizijoje siūlome daugybę domenų galūnių variacijų. Visas jas gali peržiūrėti ir išsirinkti štai ČIA.

Antras žingsnis: Talpinimo planas

Išsirinkti talpinimo planą gali būti kiek sudėtingiau nei išsirinkti domeno pavadinimą, tačiau neišsigąsk – tuojau viską aptarsime! 

Jei tinklaraštį pradedi kurti nuo nulio, gali kiek užtrukti, kol jame atsiras didesnis srautas, todėl svetainė veikiausiai išnaudos sąlyginai nedidelius resursus. Tokiu atveju tau užtektų ganėtinai paprasto plano, tokio kaip mūsų siūlomas T10 planas. Kartu su juo, taipogi gausi .online, .site, .store, .tech ar .website domeną metams! Argi ne puiku? Negana to, mūsų talpinimo planų komplektą sudaro ir mūsų nemokamas svetainių kūrimo įrankis, kurio pagalba galėsi lengvai susikurti norimą savo tinklaraščio įvaizdį, plačiau apie tai – kitame žingsnyje.

Trečias žingsnis: Tinkamos platformos paieškos

Šiame žingsnyje tau reikės gerai apgalvoti ir nuspręsti, kaip kursi bei valdysi savo tinklaraštį. Yra trys pagrindiniai būdai: kurti savo svetainės kodą, naudoti turinio valdymo sistemą (CMS) arba svetainių kūrimo įrankį. Trumpai apie juos: 

 • Kurti savo kodą – naudojant šį būdą, tinklaraščio publikavimas gali užtrukti kiek ilgiau, tačiau jei esi susipažinęs su programavimo ypatumais ir gali tam skirti laiko – pirmyn, kodėl gi nepasirašius savo unikalaus svetainės kodo! Šiuo būdu galėsi susikurti visiškai unikalią ir tavo poreikius bei norus pilnai atitinkančią svetainę.
 • Turinio valdymo sistema – CMS naudojimas, ypatingai WordPress, yra vienas iš populiariausių būdų kuriant bet kokią svetainę. Naudojant šią platformą, turėsi galimybę savo tinklaraštį puoselėti įvairių įskiepių bei temų pagalba, tačiau, turėk omenyje, kad tai taipogi reikalauja bent minimalių programavimo žinių! Visgi, internete tikrai gausu informacijos, įvairių instrukcijų ir patarimų, todėl skyrus šiek tiek daugiau laiko, tikrai pavyks susikurti savo tinklaraštį.
 • Svetainių kūrimo įrankis – jeigu esi pradedantysis, tikėtina, jog šis kelias tau bus prieinamiausias. Tai patogus, modernus įrankis, kurio pagalba be papildomų programavimo žinių galėsite savarankiškai sukurti funkcionalią, puikiai atrodančią svetainę. Interneto Vizijoje, šis įrankis yra pridedamas nemokamai įsigyjus bet kurį talpinimo planą.

Nesi tikras, kuris būdas tau yra tinkamiausias? Patariame pirmiausia išsigryninti, kurių funkcijų tau labiausiai reikės kuriant tinklaraščio įvaizdį bei turinį. Jeigu esi naudojęs tokią platformą kaip WordPress praeityje ir turi gerą bendrą suvokimą, kaip gerai sudėlioti svetainės struktūrą – tuomet daug negalvok ir rinkis būtent šį metodą! Turėsi pakankamai laisvės ir galimybių, bet nereikės tiek daug programavimo žinių.

Tačiau, jeigu tai yra tavo pirmoji svetainė ir nesi susidūręs su jokiais programavimo ar WordPress ypatumais – rinkis svetainių kūrimo įrankį! Tai ne tik padės greitai susikurti norimą svetainės įvaizdį, bet ir nereikalaus iš tavęs jokių papildomų techninių žinių! Negana to, įrankyje galėsi pasirinkti iš nemažo kiekio svetainės šablonų, kurie palengvins bei sutaupys laiko maketuojant savo idealią svetainės struktūrą. O norint atlikti pakeitimus, tiesiog „drag and drop” principu galėsi valdyti savo svetainės struktūrą pridedant ar koreguojant norimus elementus.

Svetainių kūrimo įrankio šablonai

Keletas pavyzdinių svetainių, kurtų naudojant mūsų svetainių kūrimo įrankį: 

Na, o čia gali paskaityti daugiau bei sužinoti, kaip naudotis mūsų svetainių kūrimo įrankiu.

Ketvirtas žingsnis: Pirmieji tinklaraščio įrašai ir kaip dažnai juos rašyti

Taigi, susikūrei visą reikiamą pagrindą savo tinklaraščiui, belieka nuspręsti, kokiu turiniu dalinsiesi su savo sekėjais? Galbūt tai bus tinklaraštis apie maistą, dalinsiesi receptais, patarimais iš virtuvės? O galbūt rašysi apie keliones, dalinsiesi savo atradimais keliaujant? 

Kad ir kokia tai tematika bebūtų, pirmiausia pabandyk susirašyti kiek įmanoma daugiau potencialių temų, kuriomis galėsi rašyti savo tinklaraščio įrašus. Pagal tai taipogi galėsi susiplanuoti, kaip dažnai juos publikuosi. Jeigu planuoji savo svetainę auginti, bei pasiekti vis daugiau sekėjų, įrašų dažnumas turėtų būti kuo didesnis.

Penktas žingsnis: Augink auditoriją

Jeigu priėjai šį žingsnį, veikiausiai jau patalpinai savo pirmuosius įrašus! Sveikiname! 

Tikriausiai dabar tau yra įdomu, kaip perkelti savo tinklaraštį į kitą lygį ir jį padaryti kuo populiaresniu? Taip ir galvojome! Tuomet skaityk toliau! 

Būdų, kaip populiarinti savo tinklaraštį yra išties nemažai, tačiau vienas populiariausių būdų yra pasitelkiant socialinių medijų pagalbą, kur kiekvienu savo straipsniu gali dalintis Facebook, Instagram bei kitose platformose. Taipogi labai paranku šiose platformose sukurti dedikuotą paskyrą arba puslapį savo tinklaraščiui, kuriame galėtum dalintis visomis naujienomis, o vėliau, jei tam gali skirti biudžetą, investuoti į reklaminį turinį.

Taipogi, didelę įtaką puslapio populiarumui daro SEO, kuris tikslingai naudojant, gali pakelti tavo savo tinklaraščio reitingą, bei jį “iškelti” į geresnes pozicijas Google paieškoje. Kad tai įvyktų svarbiausia yra naudoti kuo daugiau raktažodžių, kurie atitiktų tavo turinio temas. Žinoma, iš pradžių tai gali pasirodyti kiek keblu, tačiau džiugi žinia yra ta, kad šiam darbui palengvinti galima pasitelkti SEO įrankių pagalbą! Tokį įrankį siūlome ir Interneto Vizijoje! Jis pateikia išsamias SEO analizės ataskaitas apie tavo svetainę bei pateikia rekomendacijas, kurias išpildęs, pagerinsi ne tik savo svetainės lankytojų patirtį, tačiau taip pat, užsitikrinsi aukštas pozicijas populiariausiose paieškos sistemose. 

Šeštas žingsnis: Auditorijos sekimas

Įsivaizduokime, kad tavo tinklaraštis įgavo pagreitį, tačiau nesi tikras, kiek, kokių ar iš kokių kanalų pas tave ateina lankytojai. Tokio srauto sekimas svetainėje yra labai svarbus dalykas, na o populiariausias įrankis tai atlikti yra Google Analytics. Internete gali rasti ne vieną instrukciją, kaip integruoti Google Analytics savo svetainėje ir pradėti rinkti esminius duomenis. Jo pagalba, geriau suprasi savo auditoriją, rasi problemines arba gerąsias tinklaraščio vietas, tam kad tavo dėmesys būtų nukreiptas tikslingai, auginant savo auditoriją. 

Google Analytics panel’ė (šaltinis: Google Analytics)

Apibendrinant, sukurti sėkmingą tinklaraštį gali šiek tiek užtrukti, tačiau skiriant savo laiko, resursų bei kūrybiškumo, gali atsiverti neišsemiamos galimybės, kuriomis pasinaudojus tavo tinklaraštis pasieks sėkmę, kurios sieki!

Jau turi idėją tinklaraščiui ir nori kibti į darbus jau šiandien? Primename, kad viskas prasideda nuo domeno! O jį gali užregistruoti net ir nemokamai pasirinkęs vieną iš Interneto Vizijos talpinimo planų

Gero starto!

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
  Parašyti komentarą
  Atšaukti atsakymą