Ieškoti

Svarbi informacija dėl SPAM pobūdžio laiškų, prisidengiant Interneto vizija

0 komentarų
Paskelbta: 2023-04-30 | Atnaujinta: 2023-04-30 | Parašė: Gintaras | Užtruksite: 2 min.

Pastaruoju metu iš klientų gavome informacijos, kad juos pasiekė SPAM tipo laiškai, kuriais programišiai siekia išvilioti klientų sistemos prisijungimo duomenis. Laiškuose yra prisidengiama mūsų įmone (apgaulę indikuoja siuntėjo adresas, neturintis nieko bendro su mūsų įmone), pateikiama melaginga informacija apie sustabdytą domeną (jį įvardinant) ir nurodoma, kad norint jį vėl suaktyvinti reikia paspausti nuorodą „Prisijungti”. Laiško pavyzdys pateikiamas žemiau:

Paspaudus nuorodą „Prisijungti” atsiveria itin panaši į mūsų klientų sistemą interneto svetainė (klastotę išduoda adresas, matomas naršyklės adreso laukelyje – jis ne https://klientams.iv.lt/), su prisijungimo forma. Joje įvesti prisijungimo duomenys patenka programišiams.

Interneto vizija jau ėmėsi proaktyvių veiksmų, siekiant sustabdyti šių laiškų siuntimą mūsų įmonės klientams.

Kaip elgtis gavus tokį laišką?

Ignoruokite, nesikliaukite laiške pateikiama informacija, kuria jus skatinama kuo greičiau atlikti aktyvų veiksmą tariamam paslaugos suaktyvinimui, nesinaudokite laiške pateikta nuoroda. Jei jos nesuaktyvinsite, galite būti visiškai ramūs dėl savo prisijungimo duomenų saugumo.
Norėdami pasitikrinti savo paslaugų statusą, galiojimo datas – atsidarykite mūsų klientų sistemą naršyklėje įvesdami svetainės adresą patys – https://klientams.iv.lt/

Jei vis dėlto gautame laiške paspaudėte nuorodą „Prisijungti” ir suvedėte tariamoje klientų sistemoje savo prisijungimo duomenis – nedelsdami atlikite klientų sistemos slaptažodžio keitimą.

Jei neseniai gavote mūsų sistemos siunčiamą SMS žinutę apie prisijungimą prie klientų sistemos iš naujo IP adreso, nors šio prisijungimo nevykdėte – pakeiskite ir visų talpinimo, serverių nuomos paslaugų slaptažodžius.

Papildomai rekomenduojame savo paskyrai aktyvuoti dviejų lygių autorizaciją, kuri užkerta kelią programišiams prisijungti prie paskyros nutekinus jos prisijungimo duomenis.

Prireikus pagalbos ar norėdami pasitikslinti, susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo skyriumi.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą