Ieškoti

Svetainės analizės svarba prieš atliekant dizaino pokyčius

0 komentarų
Paskelbta: 2022-01-05 | Atnaujinta: 2022-01-05 | Parašė: Elidijus | Užtruksite: 7 min.
svetainės analizė

Nuolatinis augimas ir pokyčiai šiandien yra neatsiejami nuo sėkmingo verslo. Panašiai galima pasakyti ir apie svetainę, kurios dizaino pokyčiai būtini, siekiant kuo geriau patenkinti besikeičiančius naudotojų poreikius. Visgi tam reikia tinkamo pasiruošimo. Taigi šiame įraše aptarsime, kuo gali būti naudingi svetainės dizaino pokyčiai, ką reikėtų apgalvoti prieš juo atliekant ir kodėl tokiu atveju labai svarbi svetainės analizė.

Kodėl naudinga atnaujinti svetainės dizainą?

Svetainės dizainas turi poveikį tiek jūsų auditorijai, tiek verslui. Todėl yra net keletas priežasčių, kodėl svarbu jį kas kiek laiko atnaujinti.

Vizualinis patrauklumas

Dažnai potencialūs klientai pirmiausia apsilanko interneto svetainėje, todėl būtent ji sudaro pirmąjį įspūdį apie verslą. Jeigu svetainė atrodo profesionaliai ir joje yra daug naudingos informacijos, lankytojams tai sukels pasitikėjimo jausmą. Tas pats galioja ir priešingu atveju. Jeigu svetainės dizainas atrodys pasenęs ir (arba) prastai suplanuotas, lankytojams tai nesuteiks pasitikėjimo verslu. Todėl tikėtina, kad jie pereis pas konkurentus.

Atnaujindami savo svetainės dizainą skirkite pakankamai dėmesio vaizdinės medžiagos pasirinkimui. Pasistenkite, kad paveikslėliai būtų originalūs ir aukštos kokybės, kuo geriau atspindėtų jūsų skleidžiamą žinutę, verslo viziją, tikslus. Taip pat įsitikinkite, kad vaizdinė medžiaga tinkamai optimizuota. Priešingu atveju tai gali neigiamai paveikti svetainės greitį.

Interaktyvumas ir pritaikymas mobiliesiems

Kitas be galo svarbus aspektas, kalbant apie svetainės dizaino atnaujinimą, yra jo interaktyvumas, arba kitaip pritaikymas mobiliesiems įrenginiams. Jie, remiantis naujausiais statistikos duomenimis, sudaro maždaug pusę interneto srauto visame pasaulyje. Pirmąjį 2021 m. ketvirtį tokie įrenginiai (išskyrus planšetinius kompiuterius) sugeneravo 54,8 proc. pasaulinio svetainių srauto. Manoma, kad ateityje šis skaičius tik dar labiau augs. Todėl norint neprarasti daugybės potencialių klientų, tiesiog būtina pasirūpinti interaktyviu svetainės dizainu.

Be to, jį palankiau vertina ir pati „Google“, kad užtikrintų kuo aukštesnės kokybės rezultatus, kurie atitiktų daugumos ieškančiųjų poreikius. Todėl mobiliesiems pritaikytos svetainės paieškos rezultatuose reitinguojamos aukščiau. Tai reiškia, kad interaktyvus dizainas labai svarbus norint aplenkti konkurentus „Google“.

Techniniai aspektai

Svetainę reikėtų atnaujinti ir dėl techninių priežasčių. Žiniatinklio standartai nuolat keičiasi, o svetainių kūrimo būdai tampa vis tobulesni. Todėl svarbu pasirūpinti, kad svetainės dizainas būtų kuo labiau pritaikytas naudojimui. Tam svarbu įvertinti, ar svetainė suderinta su naršykle, ar ji atitinka pagrindinius žiniatinklio standartus, ar galioja HTML ir CSS kodai, ar nepasenusi programavimo kalba.

Jeigu svetainė sukurta prieš kelerius metus, joje greičiausiai bus daug nereikalingo HTML kodo. Tai gali lemti lėtesnį svetainės įkėlimo greitį, o kartu ir prastesnes pozicijas „Google“ paieškos rezultatuose. Įtraukdami šiuolaikinius metodus, tokius kaip CSS kodavimas, galėsite pritaikyti savo svetainę visiems mobiliesiems įrenginiams. Na, o tai, kaip jau žinote, labai svarbu.

Susipažinus su svetainės dizaino pokyčių nauda, galima judėti toliau.

Kokius dalykus apgalvoti prieš keičiant svetainės dizainą?

Nusprendus atnaujinti svetainės dizainą, patariame atkreipti dėmesį į tokius dalykus.

Svetainės pertvarkymo ar atnaujinimo poreikis

Svetainės pertvarkymas ir atnaujinimas nėra visiškai tas pats. Jeigu svetainė veikia gerai, tačiau norima pakeisti jos išvaizdą ir pobūdį, pakanka atlikti dizaino pertvarkymą, kuris neturi tiek daug įtakos funkcionalumui. Atnaujinimą galima laikyti kapitaliniu svetainės remontu, kuomet ji efektyviai pertvarkoma, perprojektuojama ir atkuriama. Taigi gerai pagalvokite, ko jums iš tiesų reikia.

Dabartinės svetainės būklės įvertinimas

Norint pagerinti savo svetainės dizainą, svarbu gerai žinoti dabartinius jo pliusus ir minusus. Tam rekomenduojama susidaryti dalykų, kurie jums patinka ir kurie ne, sąrašą. Apgalvokite, ar visi svetainės elementai yra vertingi verslui ir ar jie tikrai reikalingi. Galbūt kai kurie iš jų tik mažina svetainės funkcionalumą ir gali būti pašalinami arba pakeičiami kitais? Tuomet taip ir padarykite.

Tikslinės auditorijos pažinimas

Vienas svarbiausių dalykų tiek kuriant, tiek keičiant svetainės dizainą yra savo tikslinės auditorijos pažinimas. Kitu atveju pokyčiai gali būti netikslingi ir neduoti norimų rezultatų. Akivaizdu, kad skirtingi žmonės turi skirtingus įpročius, įgūdžius ir norus. Taigi gerai pagalvokite, kokios spalvos, funkcijos, komunikacija geriausiai atitiktų jūsų tikslinę auditoriją. Turėdami atsakymus, galėsite pradėti prasmingus svetainės dizaino pokyčius.

Konkurentų analizė

Prieš atnaujinant svetainės dizainą derėtų gerai išanalizuoti savo konkurentus. Tokiu būdu galite pasisemti idėjų, kaip patobulinti svetainę, o taip pat pamatyti klaidas. Ši informacija leis pagerinti naudotojų patirtį ir lengviau įgyvendinti užsibrėžtus verslo tikslus, nesvarbu, tai būtų didesnis lankytojų įsitraukimas, aukštesni konversijų rodikliai ar didesni pardavimai. Atidžiai peržiūrėkite didžiausių savo konkurentų svetaines. Galbūt jose yra elementų, kuriuos galėtumėte panaudoti ir jūs? Jei taip, drąsiai atlikite pokyčius.

Tinkamų įrankių pasirinkimas

Tam tikri įrankiai gali padėti įvertinti savo svetainės dizaino efektyvumą. Vienas iš tokių – „Google Analytics“. Jis leidžia nustatyti, koks jūsų svetainės turinys yra veiksmingas, o koks ne. Naudodamiesi tokiu įrankiu, galite peržiūrėti apsilankymų svetainėje skaičių, joje praleistą laiką ir atmetimo rodiklį. Tai gali būti puikus atspirties taškas pradedant svetainės dizaino pokyčius.

Prieš juos įgyvendinant reikėtų atsižvelgti ir į paieškos sistemos optimizavimą, kitaip SEO: identifikuoti nerastus svetainės puslapius, dublikatus, įvairių jos elementų klaidas, greičio problemas ir taip toliau. Tam labai praverčia SEO įrankis. Jis suteikia informaciją apie dabartinę svetainės būklę ir reikalingas korekcijas, taip pat leidžia prijungti „Google Analytics“ įrankį stebėjimui ir atlikti dar daugiau naudingų veiksmų. Daugiau apie SEO įrankio privalumus galite sužinoti spustelėję ant aukščiau pateiktos nuorodos. Besinaudojantiems didesniais hostingo planais („T40“, „T50“ bei „Verslui“ ir „Didmeninis“) IV metams jį suteikia nemokamai.

Kaip jau tikriausiai spėjote suprasti, prieš atliekant svetainės pokyčius, svarbu ją tinkamai išanalizuoti. Jau netrukus aptarsime, kodėl.

Kodėl svarbu atlikti svetainės analizę?

Svetainės analizė prieš atliekant dizaino pokyčius naudinga daugeliu aspektų. Ji leidžia:

  • Geriau pažinti svetainės lankytojus ir pagerinti jų patirtį. Pavyzdžiui, jeigu didelė dalis lankytojų naudojasi mobiliaisiais įrenginiais, tai ženklas, kad svetainės dizainas turėtų būtinai būti interaktyvus. Atlikę naudotojų vietos analizę, galite nustatyti reikiamus papildomus svetainės teksto vertimus. Na, o svetainę labiausiai lankančių žmonių amžiaus įvertinimas padės ją dar geriau pritaikyti naudotojams.
  • Atpažinti savo geriausią turinį ir sutelkti į jį dėmesį. Analizės metu galima sužinoti, kuris svetainės turinys sulaukia daugiausiai dėmesio, kiek laiko prie jo praleidžiama, taip pat kokie yra atskirų puslapių atmetimo rodikliai. Remdamiesi gauta informacija, galite atnaujinti svetainės dizainą, sutelkdami dėmesį į daugiausiai lankytojų dėmesio sulaukiančius puslapius.
  • Lengvai stebėti e. prekybos metrikas ir išnaudoti jas pardavimų gerinimui. Svetainės analizė leidžia įvertinti pardavimus, sužinant ne tik bendras pajamas, bet ir geriausius produktus. Susitelkdami į juos, galite pagerinti ne tik svetainės naudotojų patirtį, bet ir pardavimus.

Taigi kad ir kaip norėtųsi kuo skubiau atnaujinti svetainės dizainą, nepamirškite prieš tai jos gerai išanalizuoti. Tai leis pasiekti geriausią įmanomą rezultatą ir išvengti brangiai kainuojančių klaidų.

Nors pasiryžti pokyčiams dažniausiai nebūna lengva, versle jie ypač svarbūs. Tam, kad žengti šį žingsnį būtų paprasčiau, susiraskite patikimus partnerius, kurių kompetencija nekeltų jokių abejonių. Ieškote patyrusio domenų registravimo ir hostingo paslaugų teikėjo? Tuomet kreipkitės į mus. Iššūkių nebijanti IV komanda padės sėkmingai vystyti jūsų internetinį projektą.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą