Ieškoti

Svetainės diegimas vieno mygtuko paspaudimu

7 komentarai
Paskelbta: 2018-07-31 | Atnaujinta: 2020-03-24 | Parašė: Vytenis | Užtruksite: 5 min.
lengva naudotis
Paprasta įdiegti

Dauguma svetainių kūrėjų neįsivaizduoja internetinių svetainių diegimo be pagrindinių veiksmų: turinio valdymo sistemos atsisiuntimo iš kūrėjo puslapio, aplikacijos failų įkėlimo į serverį, jų paruošimo diegimui, duomenų bazės sukūrimo, failų teisių nustatymo ir reikalingų duomenų suvedimo (tokių kaip duomenų bazės pavadinimas, jos prisijungimo duomenys ir kt.).

Tačiau šie veiksmai nėra reikalingi, kai talpinimo plane turite įdiegtą Installatron įrankį. Šis įrankis naudingas ne tik svetainių kūrimo naujokams, kurie nežino, kaip atlikti aukščiau nurodytus veiksmus, – patyrusiems kūrėjams įrankio naudojimas sutaupys laiko ir palengvins interneto svetainių administravimą.

Installatron – svetainių programinės įrangos diegimo įrankis, grafinės sąsajos pagalba supaprastinantis diegimo bei administravimo procesus. Naudodamiesi juo, galėsite įsidiegti nemokamą programinę įrangą, skirtą tinklaraščiams, nuotraukų galerijoms, forumams, elektroninėms parduotuvėms, informacinėms ir kitokio pobūdžio svetainėms. Installatron pagalba galėsite įsidiegti populiariausias programas, tokias kaip WordPress, Drupal, Joomla, MediaWiki, OpenCart, PrestaShop, SugarCRM, ownCloud ir t.t. Pilną sąrašą rasite čia.

Installatron privalumai

Installatron įrankis suteikia šiuos privalumus:

 • Norimos aplikacijos versijos pasirinkimas. Prieš diegiant galite pasirinkti, kokia programos versija (senesnė ar pati naujausia) bus įdiegiama. Todėl, jeigu yra poreikis, galite įsidiegti nebūtinai pačią naujausią versiją.
 • Galimybė pasirinkti lietuvių kalbą kai kuriose aplikacijose. Pačiame įrankyje galite pasirinkti, kad būtų rodomos tik tos programos, kurios yra parengtos veikti lietuvių kalba.
 • Automatinis duomenų bazių sukūrimas. Diegiant aplikaciją, Installatron automatiškai sukuria duomenų bazę ir nustato, kad programa saugotų duomenis naujai sukurtoje duomenų bazėje. Taip pat galite pasirinkti ir jau egzistuojančią duomenų bazę – tokiu atveju nauja nebus kuriama.
 • Pranešimų administravimas. Galite pasirinkti, kokius pranešimus norėsite gauti el. paštu. Šis privalumas padės išvengti laiškų, siunčiamų iš aplikacijos apie jus nedominčias sritis, pavyzdžiui periodinės užduoties sėkmingą sukūrimą, sėkmingą įskiepio atnaujinimą ir pan.
 • Aplikacijos automatinis atnaujinimas. Galite nustatyti, kad Installatron automatiškai atnaujintų naudojamą programą į naujausią versiją kai tik tokia atsiranda Installatron įrankyje. Taip pat galite pasirinkti, ar automatiškai įdiegti visus atnaujinimus, ar tik pagrindinės versijos ir saugumo atnaujinimus.
 • Tiesioginis prisijungimas prie aplikacijos valdymo pulto. Installatron įrankis suteikia galimybę prisijungti prie internetinės programos valdymo pulto be prisijungimo duomenų suvedimo. Installatron išsisaugo Jūsų sukurtus prisijungimo duomenis ir, jeigu jų nekeičiate tiesiogiai iš turinio valdymo sistemos vidaus, galite prisijungti vieno mygtuko paspaudimu.
 • Tiesioginės nuorodos į pagalbos puslapį. Prie kiekvienos įdiegtos aplikacijos rasite tiesioginę nuorodą į pagalbos puslapį, kur bus pateikta informacija apie naudojimąsi konkrečia programa.
 • Prisijungimo bei kitų pagrindinių duomenų keitimas. Installatron įrankyje galite keisti prisijungimo vardą bei slaptažodį, skirtus jungtis prie įdiegtos aplikacijos valdymo panelės, kontaktinį el. pašto adresą, svetainės pavadinimą ar žymas (jeigu įdiegta programa yra svetainės turinio valdymo sistema) ir pan.
 • Konfigūracinių duomenų keitimas. Įrankio pagalba galima keisti duomenų bazę ir prisijungimus prie jos bei pasirinkti, ar konkreti duomenų bazės lentelė bus naudojama.
 • Klonavimo galimybė. Sukūrę svetainę ir parengę aplikaciją naudojimui, galite atlikti visų duomenų klonavimą, kurio metu sukuriama visų duomenų kopija ir perkeliama į kito domeno katalogą. Pradinės turinio valdymo sistemos duomenys nešalinami ir kitaip nekeičiami.
 • Šablonų sukūrimas. Galite sukurti vienos iš naudojamų aplikacijų šabloną, kurį vėliau galėsite panaudoti kitų svetainių kūrimui ir tokiu būdu nereikės pakartotinai atlikti veiksmų, kuriuos jau būsite atlikę išsaugotame šablone.
 • Atsarginių kopijų kūrimas ir atstatymas. Galite nustatyti, kad Installatron automatiškai kopijuotų įdiegtos aplikacijos duomenis. Tai gali būti kasdienis, savaitinis arba mėnesinis duomenų kopijų kūrimas. Sukurtos kopijos vėliau gali būti panaudotos duomenų atstatymui, jeigu sugadinsite esamus duomenis.
 • Atsarginių kopijų atstatymas, jei jos buvo saugomos ne talpinimo plane. Galite į serverį įkelti anksčiau Installatron įrankyje sugeneruotą ir iškeltą kopiją iš kompiuterio bei kelių mygtukų paspaudimu atstatyti aplikacijos kopiją.
 • Talpinimo plane jau anksčiau įdiegtų aplikacijų pridėjimas į Installatron. Jeigu anksčiau įdiegėte turinio valdymo sistemą rankiniu būdu talpinimo plane, kelių mygtukų paspaudimu galite pridėti turimą aplikaciją prie Installatron įrankio. Tai palengvins svetainės administravimą.
 • Aplikacijų perkėlimas iš kito talpinimo plano. Installatron suteikia galimybę perkelti turimą programą (programa turi būti iš Installatron sąrašo) į savo talpinimo planą iš kito serverio. Šiam veiksmui pasirenkama programa, kuri bus perkeliama, ir vietoje diegimo pasirinkus importavimą bei nurodžius prisijungimo prie kito serverio FTP duomenis, galima perkelti turinio valdymo sistemą ir patogiai ją administruoti per Installatron įrankį.

SVARBU: atkreipiame dėmesį, kad kai kurie privalumai gali priklausyti nuo konkrečios aplikacijos galimybių.

Kaip pradėti naudoti Installatron?

Šį įrankį rasite visuose mūsų Svetainės ir el. pašto talpinimo planuose (išskyrus Paštui). Prisijungę prie serverio valdymo pulto, dešinėje pusėje viršuje matysite Installatron logotipą – tokį, kaip žemiau pateiktoje nuotraukoje:

Installatron mygtukas DirectAdmin valdymo pulte

Atsidarę įrankį, galėsite pasirinkti „Aplikacijų naršyklė“ ir ten matysite visą galimų įdiegti programų sąrašą. Pasirinkus norimos aplikacijos diegimą, užteks nurodyti duomenis, su kuriais norėsite prisijungti prie programos, ir galėsite pradėti diegimą, kuris truks tik kelias akimirkas. Detalesnę informaciją apie naudojimąsi Installatron įrankiu galite rasti mūsų pagalbos puslapyje.

Grįžti į sąrašą
7 komentarai
 • Leonardas - 2019-04-13 16:25:45:

  Viskas čia gražu, bet kaip patalpinti svetainę...

  Vytenis - 2019-04-15 09:03:46:

  Laba diena. Jeigu turite klausimų dėl svetainės patalpinimo naudojantis Installatron įrankiu, siūlytume susisiekti su mūsų pagalbos skyriumi el. paštu info@serveriai.lt arba paskambinti telefonu +370 5 2324444. Gavę Jūsų užklausą galėsime suteikti detalią informaciją apie svetainių patalpinimo galimybes.

 • Leonardas - 2019-04-28 17:07:03:

  Tas pats puslapis Lt. Ir En.

 • Marius - 2020-04-01 10:26:43:

  Gal yra video instrukcija, kaip naudotis Installatron įrankiu?

  Vytenis - 2020-04-01 13:18:07:

  Laba diena. Instrukcijos su vaizdine medžiaga neturime parengę, tačiau galite pasinaudoti mūsų pagalbos puslapyje esančiomis instrukcijomis su ekrano nuotraukomis. Mūsų parengtas pamokas rasite šiuo adresu:

  https://pagalba.iv.lt/Installatron_%C4%AFrankis

  Pamokos sukurtos detaliai aprašant kiekvieną žingsnį, todėl turėtumėte lengvai rasti informaciją, kaip naudotis šiuo įrankiu. Jeigu vis dėlto kils papildomų neaiškumų, galite susisiekti su mūsų pagalbos skyriumi el. paštu info@iv.lt ir pasistengsime atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus.

 • Abbas Dayekh - 2020-04-01 22:44:08:

  Sveiki,
  Prašau susisiekit su manim.

  Ačiū
  Abbas Dayekh

  Vytenis - 2020-04-02 10:54:09:

  Laba diena,

  Išsiuntėme el. laišką iš dėžutės info@iv.lt į Jūsų pateiktą el. pašto adresą. Galėsite pateikti rūpimus klausimus atsakydami į laišką.

Parašyti komentarą
Atšaukti atsakymą