Ieškoti

Talpinimo privalumai

Duomenų srautas

Talpinimas

Duomenų srautas tai iš jūsų virtualaus serverio ir į jūsų virtualų serverį siunčiamos informacijos kiekis. Pavyzdžiui, į serverį įkėlę 100 KB dydžio puslapį, jūs sunaudosite 100 KB duomenų srauto, o jei šį puslapį aplankys 50 lankytojų, jie sunaudos 5000 KB (apie 5 MB) jums skirto duomenų srauto.

Mato vienetai:

1 GB=1024 MB
1 MB=1024 KB
1 KB=1024 baitai

Esame įdiegę duomenų srauto glaudinimo modulį, kuris suteikia galimybę lankytojams persiųsti tekstinę informaciją (HTML, CSS, JavaScript, XML ir kt.) suspaustame pavidale. Suspaudus tekstinę informaciją, lankytojams yra siunčiamas 10-20 kartų mažesnis informacijos kiekis.

Tad jei jūsų puslapis yra 100 KB dydžio, serveris jį suspaudžia iki 5-10 KB ir tik tuomet siunčia lankytojams. Interneto naršyklės išskleidžia duomenis ir lankytojai gauna 100 KB dydžio puslapį, nors iš serverio siuntėsi tik 5-10 KB duomenų.

Šios naujovės dėka mūsų klientų svetainės lankytojams yra užkraunamos pastebimai greičiau. Be to, aktyviai lankomą svetainę perkėlus iš kito interneto paslaugų teikėjo (IPT), paprastai sumažėja jos išlaikymo kaštai dėl sutaupyto duomenų srauto.

Vieta serveryje

Tai talpa, skirta jūsų svetainės, pašto dėžučių ir duomenų bazių saugojimui serveryje. Vieta serveryje nėra dalinama pagal paskirtį, tad galite naudoti ją jums patogiomis proporcijomis.

Įprasta interneto svetainė paprastai užima iki 5 GB vietos serveryje. Vienai el. pašto dėžutei, jei laiškus periodiškai parsisiunčiate į savo kompiuterį, reikia iki 1 GB vietos.

Siekiant užtikrinti klientų duomenų saugumą, į serverį įkeliami duomenys yra iš karto kopijuojami į veidrodinį diską, taip pat kiekvieną dieną daromos atsarginės duomenų kopijos atskiroje saugykloje.

El. pašto dėžutės

Užsisakę talpinimo planą savo svetainei, jūs taip pat galėsite naudotis patogia el. pašto administravimo sistema. El. pašto dėžutės naudoja bendrą vietą serveryje.

Jūs galėsite:

 • tikrinti paštą POP3, IMAP protokolais ir per naršyklę;
 • kurti skirtingos talpos el. pašto dėžutes;
 • valdyti el. pašto peradresavimus;
 • naudoti atostogų pranešimus bei autoatsakiklius;
 • apjungti žmonių grupes į el. pašto konferencijas.

El. pašto paslauga atitinka būtinus duomenų saugumo reikalavimus, kadangi prie pašto dėžučių galima jungtis saugiu ir pripažintu SSL/TLS protokolu, užtikrinančiu patikimą informacijos kodavimą.

Visoms el. pašto dėžutėms yra nemokamai siūloma apsauga nuo nepageidaujamų laiškų, tuo tarpu papildomo funkcionalumo pageidaujantys klientai gali užsakyti profesionalų el. pašto filtrą.

Laiškų siuntimui taikomas limitas, priklausomai nuo plano, jis gali būti nuo 100 iki 5000 laiškų per valandą.

PHP

PHP (Hypertext Preprocessor) yra plačiai paplitusi programavimo kalba, pritaikyta interneto svetainių kūrimui. Ji veikia daugumoje operacinių sistemų, palaiko nemažai reliacinių duomenų bazių ir veikia su dauguma serverių. Kalbą nesunku išmokti dėl panašumo į daugelį struktūrinių kalbų, ypatingai į C bei Perl.

Savo klientams siūlome naudotis šiomis PHP versijomis:

 • PHP 5.2 (tik esant atskiram pageidavimui)
 • PHP 5.3 (tik esant atskiram pageidavimui)
 • PHP 5.4 (tik esant atskiram pageidavimui)
 • PHP 5.5 (tik esant atskiram pageidavimui)
 • PHP 5.6 (su Phalcon 2, ionCube)
 • PHP 7.0 (tik esant atskiram pageidavimui)
 • PHP 7.1 (tik esant atskiram pageidavimui)
 • PHP 7.2 (su Phalcon 3, ionCube, Zend OPCache)
 • PHP 7.3 (su ionCube, Zend OPCache)
 • PHP 7.4 (su Zend OPCache)
 • PHP 8.0 (su Zend OPCache)
 • PHP 8.1 (su Zend OPCache)
 • PHP 8.2 (su Zend OPCache)
 • PHP 8.3 (su Zend OPCache)

Perjungti PHP kalbos versiją galima realiuoju laiku, serverio valdymo pulto pagalba.

PHP 7.0 ir vėlesnės versijos turi kodo spartintuvus, padedančius greičiau vykdyti PHP programas.

Vienam PHP procesui skiriama 256 MB RAM atminties, maksimalus užklausos vykdymo laikas yra 5 min.

Vienas talpinimo planas tuo pačiu metu gali aptarnauti iki 64 statiškų užklausų ir iki 8 dinamiškų PHP užklausų (plane Verslui 16 PHP užklausų, o plane Didmeninis pagrindinis naudotojas gali aptarnauti 16 PHP užklausų, o papildomi naudotojai iki 4 PHP užklausų).

MySQL

MySQL yra populiariausia atvirojo kodo reliacinių duomenų bazių valdymo sistema, veikianti SQL kalbos pagrindu. Ji dažnai pasirenkama programuojant internetines svetaines, o jos populiarumas tiesiogiai susijęs su PHP kalbos populiarumu, nes dažniausiai yra naudojama šių dviejų priemonių kombinacija.

Savo klientams siūlome naudotis šia MySQL versija:

 • MariaDB 10 (atviro kodo MySQL 8 analogas)

Duomenų bazių kiekis priklauso nuo pasirinkto talpinimo plano. Saugomi duomenys naudoja bendrą vietą virtualiame serveryje. MySQL duomenų bazėms yra taikomas 1 GB dydžio limitas.

Prisijungimas prie MySQL duomenų bazės galimas tiek lokalus (iš talpinamos svetainės), tiek nuotolinis (duomenų importavimui ir administravimo darbams atlikti).

Reseller hostingas

Reseller hostingas (planas Didmeninis) praverčia tuomet, kai ketinate perpardavinėti hostingo paslaugas savo klientams ir talpinti jų svetaines atskiruose talpinimo planuose. Tai naudinga, nes kiekvienai svetainei jūs galite suteikti atskirus prisijungimus prie valdymo pulto, individualius resursų limitus, taip pat izoliuoti vieną nuo kitos, kad iš vienos svetainės nebūtų galimybės perimti kitos svetainės duomenų.

Svetainių išskaidymas į atskirus virtualius serverius turi daug privalumų:

 • Lankstumas pagal individualius pageidavimus galima sukurti nuosavus talpinimo planus ir juos taikyti svetainėms. Kiekvienai svetainei galima pasirinkti atskirą PHP versiją (nuo 5.2 iki 8.3). Atskirai yra skaičiuojami Inode ir laiškų siuntimo limitai.
 • Saugumas virtualūs serveriai yra izoliuoti vienas nuo kito, kad iš vienos svetainės nebūtų galimybės perimti kitos svetainės duomenų.
 • Patikimumas virtualiems serveriams yra taikomi individualūs resursų limitai. Taigi atskiruose virtualiuose serveriuose talpinamos svetainės nedaro įtakos viena kitos veikimui (pvz., dėl pernelyg didelio krūvio užstrigusi viena svetainė nesutrikdys kitų svetainių veikimo).
 • Pilnas valdymas labai patogu valdyti virtualius serverius (įjungti/išjungti, pakeisti parametrus), prisijungti prie virtualaus serverio, jei reikia atlikti jame tam tikrus veiksmus su naudotojo teisėmis (pvz., padėti naudotojui sukurti el. pašto dėžutę, įkelti failą, duomenų bazę ar pan.).
 • Laiko taupymas kiekvienai svetainei jūs galite suteikti atskirus prisijungimus prie valdymo pulto. Taigi, svetainės naudotojai gali savarankiškai, be jūsų pagalbos, įkelti savo duomenis, administruoti pašto dėžutes ir kt.
 • Automatizavimas didmenininkas gali administruoti klientų serverius ne tik naudodamasis didmenininko sąsaja, bet ir programinėmis priemonėmis, pasinaudojęs DirectAdmin API.

Pagrindiniam didmenininko naudotojui yra suteikiamas dvigubai didesnis nei standartinis PHP procesų kiekis. Papildomai sukurtiems dvigubai mažesnis, tačiau atskiras kiekvienam naudotojui.

Inode

Inode tai duomenų struktūra, sauganti informaciją apie tam tikrą failą ar katalogą serveryje. Nuo Inode resursų kiekio priklauso, kiek failų bei katalogų jūs galėsite talpinti savo serveryje.

Inode limitai yra būtini, nes didelės failų sankaupos gerokai sulėtina failų sistemos darbą, taip apsunkindamos rezervinį duomenų kopijavimą bei kitus serverio aptarnavimo darbus.

Pernelyg didelis failų ir katalogų kiekis dažnai byloja apie programinę klaidą interneto svetainėje, pavyzdžiui, situacijas, kai yra kaupiami ir nepašalinami laikinieji failai, pasibaigusių sesijų duomenys. Didmenininkų sukurti virtualūs serveriai turi po atskirą 100 000 Inode kiekį.

Esant neįprastai dideliam Inode kiekio poreikiui, rekomenduojame įsigyti profesionalų hostingą.

Atsarginės duomenų kopijos

Visų serverių duomenys yra kasdien automatiškai kopijuojami į atsarginių duomenų saugyklą. Visuomet yra saugomos vakarykštės dienos ir paskutinio penktadienio duomenų kopijos.

Atsarginės duomenų kopijos yra skirtos serverio duomenų atstatymui, įvykus mažai tikėtinam RAID diskų masyvo gedimui.

Naudotojams, savo duomenis praradusiems ne dėl serverio gedimo, darbo dienomis siūlome galimybę užsakyti duomenų atstatymo paslaugą.

Laiškų siuntimas

Kiekvienam serverio ir el. pašto naudotojui yra taikomas laiškų siuntimo limitas, kuris užtikrina, kad serveris nebus naudojamas SPAM siuntimui, o klientų siunčiami laiškai laiku pasieks adresatus.

Dažniausiai jums neteks susidurti su laiškų siuntimo limitu, nes jis leidžia vienam el. pašto naudotojui išsiųsti nuo 2000 iki 120 000 laiškų per parą (priklausomai nuo plano).

NAUDINGA: Už kiekvieną naudojimosi talpinimo paslaugomis mėnesį prie standartinio siuntimo limito yra pridedama po 50 laiškų/val. Papildomą laiškų kiekį aktyvuoti galite klientų sistemoje.

Didmenininkų sukurti virtualūs serveriai turi po atskirą 100 laiškų/val. siuntimo limitą.

Esant neįprastai dideliam laiškų siuntimo poreikiui, rekomenduojame įsigyti profesionalų hostingą.

PHP procesai

PHP procesų dalis nustato, kiek jūsų interneto svetainėje vienu metu gali būti vykdoma PHP programų. Paprastai talpinimo planams yra suteikiamas vienodas PHP procesų kiekis, išskyrus planą Verslui (dvigubai daugiau) ir didmenininkų sukurtus talpinimo planus (dvigubai mažiau).

Kai svetainėje esanti PHP programa pradeda darbą (atlieka skaičiavimus, jungiasi prie duomenų bazės), šiam darbui naudojamas vienas PHP procesas. Kad darbą vienu metu galėtų atlikti dvi programos, joms turi būti skirti du procesai. Kai vienu metu bandoma vykdyti daugiau PHP programų nei išskirta PHP procesų, jos yra vykdomos paeiliui.

Kuo didesnė PHP procesų dalis bus skirta jūsų talpinimo planui, tuo greičiau bus vykdomos jūsų svetainėje esančios PHP programos. Jei skirtos procesų dalies nepakaks svetainei tenkančiam krūviui atlaikyti, svetainė veiks lėčiau, nes lankytojų užklausos bus vykdomos ne vienu metu, o paeiliui (tokiais atvejais bus fiksuojamas PHP procesų limito viršijimas).

PHP procesų dalis nedaro įtakos statinio turinio (HTML puslapiai, paveikslėliai) pateikimo greičiui toks turinys visada pateikiamas maksimaliu greičiu.

Kaip užtikrinti patikimą svetainės veikimą viršijus PHP procesų limitą?

 • Jei talpinate kelias svetaines, paprasčiausias būdas pagreitinti jų veikimą tai svetaines išskaidyti į atskirus talpinimo planus. Taip jos nedarys įtakos viena kitos darbui.
 • Optimizavus svetainės PHP kodą, vienai užklausai įvykdyti prireiks mažiau CPU resursų. Taigi, serveris galės aptarnauti daugiau užklausų. Taip pat galima dalį dinaminių PHP puslapių pakeisti į statinius HTML, kurių atvaizdavimui PHP procesai nėra naudojami.
 • Svetainių, sulaukiančių itin didelio lankytojų srauto, taip pat intensyvius skaičiavimus atliekančių sistemų veikimui gali prireikti atskiro serverio.

SVARBU! Talpinant interneto svetainę bendrame serveryje (angl. shared hosting), ji dalinasi bendrus serverio resursus kartu su kitų klientų svetainėmis. PHP procesų limitas užtikrina, kad viena talpinama svetainė nesunaudotų visų serverio procesoriaus (CPU) resursų. Esant poreikiui turėti garantuotus serverio resursus be PHP procesų limito, rekomenduojame naudotis profesionalaus hostingo paslauga.

Neribojami resursai

Tam tikri resursai talpinimo planams nėra griežtai ribojami, todėl galite jais laisvai naudotis laikydamiesi sąžiningo naudojimosi sąlygų (angl. fair use policy):

 • Duomenų srautas nėra ribojamas, jei bendras serverio 100 Mbps interneto ryšio kanalas yra apkraunamas proporcingai, netrikdant tuo pačiu serveriu besinaudojančių kitų klientų svetainių darbo. Vienas talpinimo planas tuo pačiu metu gali aptarnauti iki 64 statiškų užklausų ir iki 8 dinamiškų PHP užklausų (plane Verslui 16 PHP užklausų, o plane Didmeninis pagrindinis naudotojas gali aptarnauti 16 PHP užklausų, o papildomi naudotojai iki 4 PHP užklausų).
 • Disko vieta nėra ribojama, jei yra laikomasi Inode limito, t.y. per parą į serverį įkeliama ne daugiau kaip 1 GB duomenų (virš 100 GB) ir šie duomenys yra teisėtai naudojami talpinamose svetainėse. IV talpinimo planai nėra skirti duomenų archyvavimui, failų dalinimuisi bei piratinės produkcijos platinimui. Serverio resursų perpardavimas leidžiamas tik naudojant Reseller hostingą.
 • El. pašto dėžučių kiekis nėra ribojamas, tačiau jose saugomi laiškai naudoja bendrą talpinimo planui skirtą disko vietą. Tam, kad skirtingų klientų siunčiamų laiškų srautas netrikdytų serverio el. pašto posistemės darbo, būtina laikytis laiškų siuntimo limito.
 • MySQL duomenų bazių kiekis nėra ribojamas, jei jos netrikdo bendro MySQL serverio darbo. Duomenų bazių su sudėtinga struktūra (virš 200 lentelių) ar dideliu duomenų kiekiu (virš 512 MB) efektyviam veikimui gali reikėti atskiro serverio.
 • Talpinamos svetainės Multi-Domain planuose nėra ribojamos, jei jos visos bendrai serverio resursus naudoja proporcingai ir netrikdo kitų klientų svetainių darbo. Skirtingų klientų svetainių talpinimas galimas tik didmenininkams.
 • Paslaugos yra teikiamos bendrame serveryje (angl. shared hosting), t.y. viename serveryje talpinamos daugiau negu vieno kliento svetainės, todėl, siekiant užtikrinti paslaugos kokybę, visiems klientams bendra serverio konfigūracija nėra keičiama pagal individualius pageidavimus.

Šios paprastos sąlygos klientams, tvarkant savo svetainių duomenis, suteikia daugiau laisvės, o mums galimybę užtikrinti aukštą paslaugų kokybę ir patikimą serverių darbą.

Saugus ryšys

Saugus duomenų perdavimas tampa vis didesniu interneto naudotojų rūpesčiu. Skaitant el. paštą ar įkeliant duomenis į savo svetainę, dažniausiai informacija serveriui iš naudotojo kompiuterio yra perduodama atviru pavidalu, tad nusikaltėliai gali ją perimti ir lengvai perskaityti.

Duomenų nutekėjimo internete faktus sunku pastebėti, nes suinteresuotiems asmenims nebūtinas tiesioginis priėjimas prie informacijos šaltinio. Todėl nešifruodami perduodamos informacijos, negalite būti tikri, kas skaito jūsų laiškus ar naudojasi jūsų slaptažodžiais.

Esame paruošę pilną sprendimą jūsų duomenų apsaugai. Kurį talpinimo planą bepasirinktumėte, jungtis prie el. pašto, FTP bei valdymo įrankių, galėsite pažangiu ir pripažintu SSL/TLS protokolu, užtikrinančiu patikimą informacijos kodavimą.

Mūsų serverių konfigūracija suderinama su visomis populiariomis programomis. Tad saugaus ryšio nustatymui savo kompiuteryje, jums pakaks kelių pelės mygtuko spustelėjimų, o duomenų šifravimo sudėtingumas užkirs kelią neteisėtam informacijos dekodavimui.

Pageidaujantiems apsaugoti ne tik savo, bet ir savo svetainės lankytojų duomenis, galime pasiūlyti SSL seritifikato registravimo bei palaikymo paslaugas. Tokia apsauga yra būtina el. komercijos interneto svetainėms.

Let’s Encrypt

Visuose bendro naudojimo (angl. shared hosting) ir profesionalaus hostingo serveriuose yra įdiegtas Let’s Encrypt modulis, kuris leidžia savo svetainėje įdiegti nemokamą Let’s Encrypt sertifikatą.

Nuspręsti ar verta naudoti Let’s Encrypt sertifikatą gali padėti mūsų paruoštas straipsnis apie Let’s Encrypt pliusus ir minusus.

Apsisprendusiems diegti Let’s Encrypt sertifikatą reikėtų įsitikinti, kad domenas jau yra nukreiptas į serverio IP adresą. ir sekti mūsų paruoštą instrukciją kaip įsidiegti šį sertifikatą, kurią rasite mūsų pagalbos puslapyje.

Saugumas

Saugumas yra vienas didžiausių mūsų darbo prioritetų. Rūpinamės tiek mūsų klientų informacijos saugumu bei konfidencialumu, tiek duomenų centro apsauga. 

Žemiau pateikiame svarbiausią informaciją: 

 • Dirbame paisydami visų teisinių reglamentų, įsipareigojame užtikrinti klientų asmens duomenų apsaugą bei teisę į privatumą. Su mūsų privatumo politika kviečiame susipažinti čia
 • Mūsų serveriai yra patalpinti moderniose, saugumą užtikrinančiose saugyklose be teisės į jas patekti tretiesiems asmenims. Serverius 24/7 saugo ginkluota apsaugos komanda. Plačiau apie mūsų duomenų centro apsaugą galite pasiskaityti šiame puslapyje.
 • Klientų duomenys yra saugomi vienas nuo kito izoliuotuose virtualiuose serveriuose. Užtikriname, kad jokie pašaliniai asmenys neturėtų galimybės pasisavinti ar sugadinti jiems nepriklausančius duomenis. 
 • Serverių naudotojams suteikiame galimybę jungtis šifruotu SSL/TLS protokolu. SSL/TLS protokolas užtikrina patikimą informacijos kodavimą ir leidžia išvengti duomenų nutekėjimo. 
 • Dedame visas pastangas, kad savo klientų el. pašto dėžutėms suteiktume papildomą apsaugą. Tai reiškia, kad prieš patekdami į pašto dėžutę, visi el. pašto dėžutės savininko gaunami laiškai yra perleidžiami per kelių filtrų apsaugą. Tokiu būdu užtikriname, kad mūsų klientai negautų kompiuterinių virusų ar kenkėjiškų programų.