Ieškoti

Palyginkime: kuo skiriasi svetainių talpinimo planai?

0 komentarų
Paskelbta: 2020-05-07 | Atnaujinta: 2024-05-30 | Parašė: Lina | Užtruksite: 9 min.
Mergina stovi pre svarstyklių. Lyginami svetainių talpinimo planai.

Šiuo metu galite rinktis svetainės ir el. pašto talpinimo planą bendro naudojimo serveryje net iš devynių mūsų siūlomų skirtingų planų. Žinoma, tai leidžia pasirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį svetainių talpinimo planą, tačiau tikrai suprantame, jog gali kilti klausimas „Tai kurį planą man rinktis?“.
Šiame straipsnyje paaiškinsime, kuo visi talpinimo planai skiriasi ir kaip išsirinkti tinkamiausią.

Visų siūlomų planų palyginimas

Visi planai, jų funkcionalumo prasme, yra vienodi – visi jie skirti interneto svetainių ir el. pašto dėžučių talpinimui. Vienintelė išimtis – planas „Paštui“, kuris nėra orientuotas į svetainės talpinimą. Esminis planų skirtumas yra suteikiamų resursų kiekis, o detalus jų palyginimas pateikiamas žemiau esančioje lentelėje:

Išsamūs aprašymai apie talpinimo planui suteikiamus resursus ir įvairius jam taikomus limitus pateikiami šiuose puslapiuose:
* Kada ir kokie resursai neribojami.
* Kas yra inode.
* PHP procesai ir jų limitas.

PlanasDisko vieta (MB)InodeEl. pašto dėžutėsSvetainėsSiuntimo limitas (vnt./val.)Užsakymo kaina (EUR/mėn. + PVM)Pratęsimo kaina (EUR/mėn. + PVM)
Paštuineribojama400 000neribojama05005,998,99
Svetaineineribojama400 000neribojama15007,9910,99
T11 GB100 00011100,300,83
T1010 GB100 00010101003,497,49
T2525 GB250 00025252503,998,99
T5050 GB500 00050505005,4911,99
Universalusneribojama400 000neribojamaneribojama50012.9915,50
Verslui200 GB1 000 000neribojamaneribojama500022,9925,49
Didmeninis200 GB1000000/100 000neribojamaneribojama5000 (100)32.9935,82

Kurį planą man rinktis?

Pirmiausia reikėtų nuspręsti, ar talpinimo planas yra reikalingas tik el. pašto dėžučių talpinimui, ar norėsite talpinti ir interneto svetainę. Taip pat svarbu išsiaiškinti, kiek el. pašto dėžučių ir svetainių bus norima patalpinti. Atsakius į šiuos klausimus, lengviau bus pasirinkti planą, kadangi tinkamų variantų kiekis ženkliai sumažės.

Toliau apžvelgsime, kuris talpinimo planas kiekvienu atveju tinkamas.

Minimalus planas pradžiai

Mažiausias mūsų siūlomas planas „T1” geriausias sprendimas, jei reikia minimalių resursų. Šiame plane suteikiama 1 GB disko vieta ir galima sukurti vieną pašto dėžutę. Taip pat su planu suteikiamas svetainės kūrimo įrankis, kurio pagalba lengvai galima susikurti svetainę. Plano kaina mėnesiui 0.30 EUR + PVM.

Jei reikalingas tik el. paštas

Norint serveryje talpinti tik el. pašto dėžutes, tinkamiausias pasirinkimas būtų planas „Paštui“ Šis planas priklauso neriboto hostingo grupei, todėl plane kuriamų el. pašto dėžučių kiekiui apribojimas nėra taikomas. Šio plano mėnesinė kaina yra 5.99 EUR + PVM nepriklausomai nuo to, kiek el. pašto dėžučių plane yra, tad galėsite susikurti tiek el. pašto dėžučių, kiek jums reikia. Šis planas nepalaiko PHP, todėl plane neveiks turinio valdymo sistemos, pavyzdžiui, „WordPress“, „Joomla“, „PrestaShop“ ir kt., tačiau HTML kalba sukurtai svetainei patalpinti jame kliūčių nėra.

Jei konkrečiai žinote, ko reikia

Norint serveryje patalpinti tiek el. pašto dėžutes, tiek interneto svetainę, planas „Paštui“ nebus tinkamas. Tokiu atveju reikėtų rinktis vieną iš likusių planų – riboto svetainių talpinimo arba neriboto hostingo. Jeigu jau iškart žinote, kiek resursų jums reikės, rekomenduojame pradėti nuo „T“ planų grupės.

Visuose „T“ planuose yra aiškiai apibrėžti suteikiami resursai. Skaičius prie plano „T“ pavadinimo (pavyzdžiui, „T25“) nurodo, kiek šiame plane yra suteikiama disko vietos, kiek pavyks pridėti domenų, ir kiek – el. pašto dėžučių. Platesnį šių planų palyginimą galima matyti aukščiau pateiktoje lentelėje.

Kada reikėtų rinktis „T“ planus?

Vienas iš „T“ planų bus tinkamas jeigu:

  • Internetinėje erdvėje dar tik pradedate veiklą ir kol kas yra reikalingi minimalūs plano resursai.
  • Reikalingi konkretūs talpinimo plano resursai ir yra tiksliai žinoma, kiek svetainių ir el. pašto dėžučių norėsite talpinti.
  • Siekiate nepermokėti už resursus, kurių žinote, kad neišnaudojate ir tikrai neišnaudosite. Pavyzdžiui, jei norite talpinti dvi svetaines, o visi talpinimo plane esantys failai neviršija 10 GB, tuomet, tikėtina, jums dar nereikia plano „Universalus“ ir drąsiai galite rinktis planą „T10“.

Jei aktualiausia – neribotas el. pašto dėžučių skaičius

Jei planuojate talpinti tik vieną svetainę ir neapibrėžtą (gal 3, gal 60, o gal 150) kiekį el. pašto dėžučių, tuomet jums bus tinkamiausias planas „Svetainei“. Šio plano privalumas tas, kad jis priklauso neribotų planų grupei. Dažniausiai sukurta interneto svetainė su visais failais užima kelis gigabaitus, todėl planų su ribotais resursais įprastai jums turėtų užtekti svetainei ir el. pašto dėžutėms. Tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai daugiausiai plano disko vietos išnaudoja plane esančios el. pašto dėžutės, ir riboto talpinimo plano suteikiamos vietos nebeužtenka.

Neriboti talpinimo planai

Plane „Svetainei“ disko vieta nėra ribojama. Serveryje patalpinus 100 GB duomenų, jei nėra pasiektas „Inode“ limitas, per parą papildomai galima įkelti iki 1 GB duomenų – svetainės failų ir laiškų. Tai labai patogu ir aktualu tuomet, kai naudojamo plano resursai palaipsniui ir tendencingai auga.

Jei turite kelias svetaines ir didelį kiekį el. pašto dėžučių

Jeigu serveryje iškart planuojate patalpinti kelias interneto svetaines ir nežinote, kiek konkrečiai el. pašto dėžučių jums gali prireikti, rekomenduojame pasirinkti neriboto hostingo planą „Universalus“. Šis talpinimo planas suteikia identiškus resursus kaip ir planas „Svetainei“, o jų vienintelis skirtumas tas, kad planas „Universalus“ turi „Multi-Domains“ funkciją. Ji suteikia galimybę serveryje talpinti neribotą kiekį skirtingų svetainių bei visiems savo domenams sukurti unikalias el. pašto dėžutes, kurių kiekis taip pat nėra ribojamas.

Jei reikia itin daug resursų

Ypatingai daug vietos užimančiai svetainei ar el. paštui plano „Universalus“ suteikiamų resursų gali neužtekti, tad tokiu atveju rekomenduojame rinktis neriboto hostingo planą „Verslui“. Šis planas yra reikalingas tuomet, kai numatytos 100 GB disko vietos jūsų veiklai ir interneto svetainei realizuoti nepakanka. Planas suteikia net 200 GB nekintančios serverio disko vietos, 2,5 kartus didesnį „Inode“ kiekį (1 000 000) bei dvigubai daugiau PHP procesų (16). Taip pat planą „Verslui“ reikėtų rinktis tuomet, kai aktyviai naudojamasi el. paštu, kadangi iš kiekvienos plane sukurtos el. pašto dėžutės per valandą galima išsiųsti iki 5000 laiškų.

Jei norite užsiimti hostingo perpardavimo verslu

Teikiant interneto svetainių kūrimo paslaugas, patogu klientams sukurtas svetaines talpinti savo talpinimo plane. Mūsų siūlomame neriboto hostingo plane „Didmeninis“ galima sukurti atskirus, vienas nuo kito izoliuotus naudotojus taip suteikiant galimybę savo klientams pasiekti tik jiems priklausančią interneto svetainę ir savarankiškai valdyti el. pašto dėžutes. Kuriant naują papildomą vartotoją, galima nurodyti, kiek visam planui „Didmeninis“ skirtos disko vietos jis gali sunaudoti, kiek maksimaliai el. pašto dėžučių tas naudotojas gali sukurti ir t.t. Pagrindiniam talpinimo plano naudotojui yra suteikiama 1 000 000 Inode resursų, ir 16 lygiagrečių PHP procesų, tuo tarpu papildomai sukurtiems naudotojams suteikiamas resursų kiekis mažesnis – 100 000 Inode ir 4 lygiagretūs PHP procesai.

Atsarginės duomenų kopijos

Tam, kad būtumėte visiškai ramūs ir jūsų veikla nesutriktų, jei netyčia ištrintumėte svarbius laiškus, svetainės failus arba duomenų bazę, išorinėje saugykloje saugome klientų talpinimo planų kopijas. Visuomet turime dvi atsargines duomenų kopijas – savaitgalio ir paskutinės nakties. Jei pageidaujate, kad atstatytume jūsų talpinimo plano duomenis iš mūsų turimos kopijos, galite užsakyti duomenų atstatymo paslaugą. Kaip tai atlikti, esame aprašę savo pagalbos puslapyje.

Serverio valdymo pultas

Patogesniam paslaugų naudojimui įsigytuose planuose yra suteikiamas „DirectAdmin“ serverio valdymo pultas. Jo pagalba paprastai ir greitai galėsite tvarkyti svetainių failus, kurti ir administruoti el. pašto dėžutes, kurti duomenų bazes. Be šių išvardintų funkcijų „DirectAdmin“ valdymo pulte taip pat galėsite atlikti šiuos papildomus veiksmus:

Įdiegti programas

„DirectAdmin“ valdymo pulte esantis Installatron įrankis leidžia kelių mygtukų paspaudimu serveryje įdiegti daugelį programų ir svetainių turinio valdymo sistemų, pavyzdžiui, „WordPress“, „PrestaShop“, „OpenCart“ ir kt. Diegiant programas per Installatron, nereikia į serverį įkelti programų failų bei savarankiškai kurti duomenų bazės. Taip pat šis įrankis pasirūpina įdiegtų programų atnaujinimu bei periodiniu duomenų kopijų kūrimu. Kaip naudotis Installatron įrankiu esame aprašę savo pagalbos puslapyje ir blog’o įraše.

Išsaugoti atsargines kopijas

Serverio valdymo pulte galite bet kuriuo metu sukurti savo talpinimo plano atsarginę kopiją ir ją neribotą laiką saugoti savo kompiuteryje. Kaip kurti, saugoti bei atstatyti serveryje duomenis iš savo turimos kopijos, kolega Vytenis paaiškina šiame blog’o įraše.

Įdiegti nemokamą SSL sertifikatą

Visuose talpinimo serveriuose yra įdiegtas „Let’s Encrypt“ modulis, leidžiantis savo svetainei įdiegti nemokamą „Let’s Encrypt“ sertifikatą. Detalią instrukciją, kaip įsidiegti šį sertifikatą, rasite tam skirtoje pamokoje, o nemokamo „Let’s Encrypt“ sertifikato pliusus bei minusus išdėstėme šiame blog’o įraše.

Ką daryti, jei išsirinkau netinkamą talpinimo planą

Suprantame, kad kartais sunku iš anksto įvertinti, kokie talpinimo plano resursai bus reikalingi, todėl esame paruošę galimybę pakeisti turimą planą kitu. Ši funkcija naudinga tuomet, kai pasirinkto plano resursai yra gerokai didesni nei tą akimirką jums iš tiesų reikia, arba atvirkščiai – jei išskirtų resursų nebe pakanka. Jei turimo plano išnaudojami resursai neviršija pasirinkto plano suteikiamų resursų, galite visai paprastai ir vos kelių mygtukų paspaudimu atlikti plano keitimą.

Ką daryti, jei „išaugau“ svetainių talpinimą

Gal jūsų svetainei ar el. paštui reikia daugiau disko vietos, „Inode“, individualios serverio konfigūracijos, kuri bendro naudojimo serveriuose nėra galima, arba nenorite serverio resursais dalintis su kitais to paties serverio naudotojais? O gal interneto svetainė sulaukia didelio lankytojų kiekio ir bendro naudojimo plano resursai nėra pakankami išaugusiai apkrovai? Taigi, susiduriant su šiomis situacijomis, rekomenduojame naudotis profesionalaus hostingo paslaugomis.

Tai išskirtinė paslauga jūsų verslui, kurią užsisakius bus ne tik pasirūpinta jūsų didelės apimties projektui reikalingais serveriais, bet taip pat garantuotas sklandus jų funkcionavimas. Jūsų projektui suteikiamas visiškai atskiras serveris, kurį mūsų serverių administratoriai prižiūri 24/7, o į nesklandumus sureaguoja nedelsiant ir bet kuriuo paros metu. Detalus šios paslaugos aprašymas pateiktas kolegės Ievos blog’o įraše.

Grįžti į sąrašą
0 komentarų
    Parašyti komentarą
    Atšaukti atsakymą